Bugün Cuma!..

“Dua, ibadetin özüdür.”

“Allah’ım! Beni iyilik yaptığında sevinç duyan, kötülük yaptığında da bağışlanma dileyen kullarından eyle” (İbn Mâce, Edeb, 57)

 

Bugün Cuma!..

Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmaîn…

 

***

Mübarek Cumamız bereketli ola!..

Hastalara şifâ, dertlilere devâ, borçlulara edâ,

Hayırlar feth, şerler def ola…

Dualarımız kabul, akibetimiz hayr ola…

***

“Allah’ım! Senden sevgini, Seni sevenlerin sevgisi ve beni Senin sevgine ulaştıracak ameli istiyorum... Allah’ım! Senin sevgini nefsimden, ailemden, malımdan, soğuk sudan daha sevgili kıl.” (Tirmizi, Daavât 74)

 

Allah’ım! Sevdiğimiz şeylerle imtihan edildiğimiz vakit, bizi, zafiyet altında ezilip imtihanı geçemeyen müflis kullarından eyleme… Senin emrin uğruna; sevdiği, bağlandığı şeylerden vazgeçebilenlerden, bütün imkânlarını seferber edenlerden eyle!

 

Allah’ım! Ömrümün en hayırlı devresi; sonu, amellerimin en hayırlı kısmı; netîceleri, günlerimin en hayırlısı da Sana kavuştuğum gün olsun…

Ey çaresizlere çare, ümitsizlere ümit olan Allah’m! Bu mübarek Cuma gününü bizlere bereketli kıl, Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi nasip eyle, tövbemizi, şükrümüzü, hamdimizi, dualarımızı ve niyazlarımızı kabul eyle!

 

***

“Onlara, ‘Yeryüzünde fesat çıkarmayın’ denildiğinde, ‘Biz ancak ıslah edicileriz!’ derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar.” (Bakara, 11-12)

 

Vesselam…
21 Aralık 2018 / 14 Rebiul’ahir 1440

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN