Bugün Cuma!..

Allah’ım! Senden korkmayanı ve bize acımayanı başımıza musallat etme!..

“Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım da edilmez.” (Hud, 113)

 

Bugün Cuma!..

Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmaîn…

 

Ya Rabbi! Bizi, davasını unutup davarların peşine takılanlardan.. Mal,makam, şan, şöhret, güç, kuvvet uğruna sahte böğürtülerin, göz kamaştıran parıltıların büyüsüyle yoldan çıkanlardan.. Desinler, görsünler, bilsinler, sevsinler, övsünler diye mücadele edenlerden... Yola çıktıklarını yolda bulduklarıyla değiştirenlerden.. Kardeşliğini, onurunu, şuurunu, iffetini ve ihlâsını kaybedenlerden eyleme!

 

Yâ Rabbî, bize hakkı hak (doğru) olarak göster ve ona uymayı bize nasip eyle… Bâtılı bâtıl olarak, yanlış ve bozuk olan şeylerin yanlış olduklarını bize göster ve onlardan sakınmamızı nasip eyle... Senin rızan kimlerle ise bize onları sevmeyi, dünyada ve âhirette onlarla beraber olmayı nasip eyle!

 

 

Allah’ım! Bize basiret, feraset, hikmet nasip eyle! Bizi göz açıp kapayıncaya kadar bile olsa zalimler güruhundan eyleme! Bizi haksızlığa, hukuksuzluğa ve vicdansızlığa karşı suskun kalanlardan eyleme! Bizi yeryüzündeki bütün mazlum kardeşlerimizin acısını yüreğinde hisseden ve onlara yardım için maddi-manevi varlığını seferber eden samimi Müslümanlar eyle!

 

Ey Allah’ım! Senden korkmayanı ve bize acımayanı başımıza musallat etme… Dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme!

 

Gaffâr! Ey günahları örten ve çok mağfiret eden!.. Raûf!.. Ey çok merhametli ve pek şefkatli olan Allah’ım! Mübarek Cuma gününü bizlere bereketli kıl, Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi nasip eyle... Tövbemizi, şükrümüzü, hamdimizi, dualarımızı ve niyazlarımızı kabul eyle!

 

“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim, 42)

 

Vesselam…
22 Mart 2019 Cuma / 15 Receb 1440

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN