Ey AKP maskeli AK Partililer!..

AK Parti ve devletin kurumları hiç kimsenin şahsi malı değildir.

“Anladım ki; İnsanlar; Susanı KORKAK, görmezden geleni APTAL, Affetmeyi bileni çantada KEKLİK sanıyorlar..!!” (Hz. Mevlâna)

 

Ey AKP maskeli AK Partililer!..

 

Duydum ki yazılarımdan rahatsız olmuşsunuz!..

“Yarası olan gocunur” misali, demek ki doğru tespitlerde bulunmuşuz. Demek ki yazılarımız yaranıza tuz etkisi yapmış.

 

Bir yere vurulduğunda ses geliyorsa; anlaşılan odur ki orada bir arıza vardır. Ya da arıza tam da oradadır.

 

***

Özellikle 26 Kasım 2018 tarihli “Giresun’da Aytekin Şenlikoğlu ile seçim kazanılabilir!.” makalem sizleri rahatsız etmiş!..

 

Anlaşılan o ki mezkûr makalemde ki “Giresun’da yaygın kanaat odur ki:

Geçmiş ilk dönemde (29 Mart 2009) tekrar aday gösterilen bir önceki dönem AK Parti Belediye Başkanı Hurşit Yüksel yeniden kazanmasın diye AK Parti içindeki bazı AKP’lilerin eliyle Kerim Aksu’nun kazanmasına dolaylı destek verildi!

 

İkinci dönemde (30 Mart 2014) yine (CHP değil!) Kerim Aksu kazansın diye, onun karşısına sanki bilerek zayıf bir aday çıkartıldı. Ve o AKP’lilerin arzuları istikametinde ve de onların katkılarıyla Kerim Aksu ikinci defa seçimi kazanmış oldu!

 

Aytekin Beyin şahsında AK Parti bu dönem de Giresun’da seçimi kazanamazsa;

 • Onun aday gösterilmesi için Başkan Erdoğan’ı ikna edenler, hele hele bu ikna grubu arasında geçmiş dönemlerde aday tespitinde etkili olan şahsiyetler de yer almış olursa; hem Erdoğan’a hem AK Parti’ye hem de Giresunlulara ihanet etmiş sayılacaktır!

   

 • Seçimin kazanılmamasına vesile olanlardan bugüne kadar hesap sorulanlar olmadı. Bu dön seçim kazanılamayacak olursa; mutlaka aday tavassutunda bulunanlar ve Erdoğan’ı ikna edenlerin taşıdıkları bütün siyasî apoletler sökülmeli!..

   

 • Dahası o ikna grubu Giresun meydanında teşhir edilip halkı yüzlerine tükürmeye davet edilmelidir!” gibi tespitler sizlerin kimyasını bozmuş!..

Bu yazım üzerine beni tebrik etme nezaketini gösteremediğiniz gibi üstelik “yavuz hırsız ev sahibini suçlar” misali “AK Parti Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu aleyhinde yazılar yazıyor” diye gıybetimde bulunmuşsunuz!..

 

***

Giresun küçük yer. Kim ne söylerse kısa sürede şehrin öbür tarafından duyulur.

Dikkat edin, yerin kulağı vardır.

***

Ey AKP maskeliler!..

Anlaşılan o ki beni iyi tanımamışsınız.

Bilesiniz ki her kuşun eti yenmez.

 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hepinizden iyi tanırım. Yıllara dayanan kadim dostluğumuz sebebiyle ona karşı bir sevgi ve saygım vardır.

Kurulduğu andan itibaren AK Parti’den başka bir partiye rey ve destek vermedim.

“Elçiye zeval olmaz” misali, bugüne kadar onun tensip ettiği adaylara (yanlış yapmış olsalar da, kusurlarını görmüş ve bilmiş olsam da) “Tayyip Beye rey veriyorum” diyerek rey verdim.

 

Bugün itibariyle sadece Giresun için değil ülke genelinde AK Parti’nin tensin edip ilan ettiği adayların (şahsiyetleri ve kimlikleri ne olursa olsun) ülkenin istikrarı ve milletin huzuru için desteklenmesi gerektiğine inanıyor ve savunuyorum.

 

Zira öyle inanıyorum ki; 2019 seçimlerinde AK Parti şayet mevcut belediye başkanlarını sayı itibariyle muhafaza edemez de ciddi manada bir gerileme olursa;

 • Ülkede istikrarsızlık başlayacak…

 • Başkanlık sistemi tartışmaya açılacak…

 • Erken seçim gündeme gelecek…

 • Fransa ve Hollanda vârî sokak eylemleri baş gösterecek…

 • AK Parti içinde yeni arayışlar başlayacaktır.

 

İşte bu sebeple AK Parti adayının kim olursa olsun desteklenmesi gerektiğine inanıyorum.

AK Parti adayının kazanmaması için bir gayretin partiye ihanet olacağını düşünüyorum.

 

 

***

Yazdığım yazıları “AK Parti ve adayı aleyhinde yazılar” olarak yorumlayanları ve dahi gıybetimi yapanları duyunca diyorum ki: 26 Kasım tarihli makalemi eksiz yazmışım, düzeltiyorum.

 

“Giresun’da AK Parti teşkilatı seçimi kazanmaya mahkûmdur. Şayet AK Parti bu dönem de Giresun’da seçimi kazanamazsa; buna vesile olanlar hem Erdoğan’a hem AK Parti’ye hem de Giresunlulara ihanet etmiş sayılacaktır!.. Seçimin kazanılmamasına vesile olanlardan taşıdıkları bütün siyasî apoletler sökülmelidir.” demiştim.

 

“AK Parti bu dönem de Giresun’da seçimi kazanamazsa” cümlesini: Şayet seçimden önce yapılacak kamuoyu araştırmalarında AK Parti’nin Giresun’da seçimi kaybettiği bariz şekilde görülecek olursa vesile olanların siyasî apoletleri seçimden önce sökülmelidir!” şeklinde düzeltiyorum.

 

Şayet böyle bir ciddi anket raporu elime geçecek olursa; Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a seçimden önce bir yolunu bulup ulaşıp (ister ağaca çıkarak, ister arabasının önüne yatarak!) o AKP’lilerin apoletlerinin sökülmesini (seçimden önce) bizzat talep edeceğim!

 

***

Efendiler, herkes haddini bilsin!..

Kimse siyasî emellerine AK Parti’yi ve bu parti sayesinde elde ettikleri makam ve mevkileri alet etmeye kalkışmasın.

 

AK Parti ve devletin kurumları hiç kimsenin şahsi malı değildir.

 

AK Parti’nin seçim kazanması için (şu an itibariyle) başka partililerin reyine ihtiyacı yoktur. Yeter ki bugüne kadar AK Partiye gönül ve destek veren samimi insanların gönüllerini kırılmasın, kırılan gönüller tamir edilsin!

 

Sıfatı ve makamı ne olursa olsun, her kim ki, bu partiye gönül veren bir insanı bu partiden soğutacak bir söz ve harekette bulunacak olursa; bilinmeli ki bu kişi açıkça ihanet içinde demektir.

 

***

Kişi hata yapabilir. Günah işleyebilir.

Hata yapan, özür diler. Günah işleyen Allah’a tövbe eder.

Sizleri özür dilemeye ve tövbeye davet ediyorum.

 

Lütfen emeğinizi ve zamanınızı fitne ateşine odun taşımaya değil AK Parti’nin Giresun’da elbirliği içinde seçimi nasıl kazanmasına harcayınız!

 

***

“Bir şeyin imkânsız olduğuna inanırsanız; aklınız bunun neden imkânsız olduğunu size ispatlamak üzere çalışmaya başlar… Ama bir şeyi yapabileceğinize inandığınızda; gerçekten inandığınızda, aklınız yapmak üzere çözümler bulma konusunda size yardım etmek için çalışmaya başlar… O yüzden düşüncelerinize dikkat edin!” (David J. Schwvartz)

 

Vesselam…
21 Aralık 2018 / 14 Rebiul’ahir 1440

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN