Mazot parasına muhtaç İl Özel İdaresi!..

Bir Özel İdare, mazot parasına muhtaç hâle nasıl gelir?

“Bizi uyarmazsanız sizde hayır yoktur, uyarılarınızı dinlemezsek bizde hayır yoktur.” (Hz. Ömer)

***

Mazot parasına muhtaç İl Özel İdaresi!..

 

“Yaşanan bu afetler dolayısıyla İl Özel İdaresi'nden araç ve gereç talebinde bulunduk. Ancak yakıt olmadığı gerekçesiyle araç gönderilemeyeceği ifade edildi. Bu nedenle de ben de katkı sağlamak adına İl Özel İdaresi tarafından İl Genel Meclis Üyesi olarak tarafıma yapılacak olan Huzur Hakkı ve Komisyon ücretlerimin iadesini yapmayı talep ediyorum.” (Bu ifadeler Giresun İl Genel Meclisi Üyesi Şükrü Kahraman’a ait.)

***

İl Genel Meclisi üyesi Sn. Kahraman’ın bu ifadeleri bir kahramanlık, bir vefakârlık, bir yardım severlik ifadeleri midir, yoksa bir acziyetin, bir kurumun iflasının ifşası mıdır?

 

Bir Özel İdare, mazot parasına muhtaç hâle nasıl gelir?

 

Şayet bölgede heyelan meydana geldiğinde İl Özel İdare araçları mazot parası olmadığından müdahale edemiyorsa, dahası belki de yol kenarlarındaki su kanalları zamanında açılmadığı için heyelan meydana geliyorsa; bunun sorumlusu İl Özel İdaresini mazot parasına muhtaç hâle getirenler olmaz mı?

 

İl Özel İdaresinin heyelana müdahale edememesi gerçekten mazot parasının yokluğundan kaynaklanıyorsa; Sn. Kahraman ve sair Meclis üyelerinin özel idareye maaşlarını bağışlama yerine bunun sorumlularını sorgulaması gerekmez mi?

***

Sn. Kahraman’a vefakârlığından ve yardım severliğinden dolayı değil özel idarenin iflasını(!) ifşaatından dolayı tebrik ve teşekkür etmek gerekir… Tabii ki bunun sorumlularını neden sorgulamadıklarını da sorgulamak gerekir!

***

Bugüne kadar Giresun İl Özel İdaresi hakkında bu mahiyette bir hayli iddialar kamuoyunda dolaşıyordu. Fakat Sn. Kahraman’ın ifadesi gibi resmi sayılabilecek bir ifadeye rastlanılmamıştı.

 

Şimdi esas sorulması gereken:

 • Giresun İl Özel idaresinin bu durumunu iktidarıyla, muhalefetiyle milletvekilleri bilmiyorlar mı?

 • Biliyorlarsa, şimdiye kadar sorumlular hakkında neden gereken işlem yapılmamıştır?

 • Yoksa sorumlular arasında dokunulamayan kişiler mi var da, soruşturulmaya cesaret edilememektedir?

  ***

  İfşaatsa işte ifşaat!..

  Hadi bakalım, bundan böyle yetkilileri soruşturmaya ve sorumlular hakkında işlem yapmaya, kamuoyuna tatmin edici açıklama yapmaya davet ediyoruz.

   

  Bu mesele kamufle edilemeyecek kadar ehemmiyetli ve bir o kadar da vahim bir meseledir. Belki de AK Parti'nin bugün itibariyle geldiği durumun şifreleri de burada saklı bulunmaktadır!

   

  Bu saatten sonra bu meseleyi kim kamufle etmeye kalkışırsa bu heyelanın da altında onlar da kalır!

   

  Özel İdare bu hâle, bir günde, bir ayda, bir yılda gelmiş olamaz…

  Özel İdarenin hesapları Sayıştay denetimine tabi değil midir?

  Sayıştay raportörleri bu durumu şimdiye kadar tespit mi edemediler, tespit edildi de işlem yapması gerekenler acaba gereğini mi yapmadılar?

   

  Bu mesele burada kapanmayacaktır. Biline!

  ***

  “Hangi vali birine zulmeder ve o zulüm bana şikâyet olunur da; ben o zulmü ortadan kaldırmazsam; o kimseye ben zulmetmiş ve adaletten ayrılmış olurum.” (Hz. Ömer)

   

  Vesselam…

  23 Haziran Pazar 2019 / 20 Şevval 1440

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN