Bugün 01 Şaban!..

İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizleri helâk etme Allah’ım!..

“Başınıza gelen herhangi bir musibet kendi ellerinizle kazandıklarınız yüzündendir.” (Şûrâ suresi, 30)

***

Şaban Ayı!..

Bugün Şaban ayının 01..

Bizleri yeni bir Şaban ayına kavuşturan, öldükten sonra bizi dirilten ve dönüş kendisine olan Allah’a hamdü senalar olsun…

 

Rahmet mevsiminin habercisi; Mübarek Üç ayların ikincisi; Ramazan’ın Müjdecisi Şaban ayını bu sene koronavirüsü belası tehdidi altında Cum’adan ve cemaatten (dolayısıyla onların feyz ve bereketinden) mahrum olmanın üzüntüsü içinde idrak ediyoruz…

 

“Allahümme bârik lenâ fî Şa'ban. Ve belliğnâ Ramazân.”

(Allah’ım, Şa’bân ayını bize mübarek kıl (bereketli ay haline getir) ve bizi Ramazân’a kavuştur)

***

Elhamdülillah ekin ayı olan Recep ayını idrak ettik… Sulama ayı Şaban’ı idrak ediyoruz… İnşallah derleyip toplama (hasat) ayı olan Ramazan’a kavuşmayı ümit ediyoruz…

 ***
Ey Allah’ım! Bizi, ibâdet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle. Dinî ve dünyevî bütün işlerimizde intizâmı müyesser kıl, hayırdan olan murâdımızı yerine getir. Büyük ve küçük günahlardan dolayı meydana gelecek şerr ve isyanlardan uzaklaştır.

 

İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizleri helâk etme Allah’ım!..

 

Yâ Mucîb!.. Ey duaları ve istekleri kabul eden!..

Şeytana kanmadan, nefse aldanmadan, fânî hayatın aldatıcı lezzetlerine takılıp kalmadan, ahireti unutmadan, Sana güzel kulluk etmeyi, bizlere nasîb eyle!

 

Yâ Rabbî! Şaban ayında ülkemizi, milletimizi, İslâm ve İnsanlık âlemini zalimlerin zulmünden, münafıkların fitnesinden, hasetçilerin hasedinden, hainlerin ihanetinden, iç ve dış şer odaklarının şerlerinden muhafaza eyle!

***

“Rabbim! Beni namaza devam eden bir kimse eyle. Soyumdan da böyle kimseler yarat. Rabbimiz! Duamı kabul eyle.” (İbrahim 40)

 

Vesselam…
25 Mart 2020 Çarşamba / 01 Şaban 1441

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN