Kasım 2020 Arşivi
Öğretmenlere Selam Olsun!

Öğretmenlere sevgi ve saygı senede bir gün değil her gün gösterilmeli!..


“Ya âlim (öğreten), ya ilim öğrenen, ya dinleyen veya bunları seven ol! Sakın beşincisi olma, yoksa helâk olursun.” (Taberani)

***

Öğretmenlere Selam Olsun!

Gün, öğretmenler günü… Sadece bugün değil her gün öğretenler günü.

Ordulular Çalışıyor Giresunlular Bakıyor!..

Giresunlular konuşur ve tartışırken Ordulular bu yolu çoktan bitirmişler de açılış kartelasını kesmeye hazırlanıyorlar!..


"Âyinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde" (Ziya Paşa)

***

Ordulular Çalışıyor Giresunlular Bakıyor!..

***

“Karadeniz’i Akdeniz’e, İç Anadolu’ya, Doğu ve Güneydoğu’ya bağlayacak olan yol” çoktan elimizden alınmış da haberimiz olmamış!..

Acı Reçete Dönemi!..

Bu acı tabloya sebep olan parti ve hükümet üyeleri acilen değiştirilmeli!..


"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık tutulduğunda; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak" (Son Mohikan)

***

Acı reçete dönemi!..

Devlet Başkanı eğer "Yaşadığımız kritik dönemin ruhuna uygun şekilde, gerekiyorsa “devlet ve millet olarak fedakârlık yapmaktan, acı da olsa doğru reçeteleri uygulamaktan kaçınmayacağız" diyorsa veya böyle konuşmak zorunda kalıyorsa; Demek ki içinde bulunduğumuz durum fevkalâde acının da acısı!..

"Bir idareci etrafındakileri kötülemeye başlamışsa..."

Boş vaatler ve başkalarını kötüleme; palyatif, geçici avutma taktiği ve acziyet ifadeleridir. Sonun habercisi gong sesleridir.


“Bir okçu hedefini şaşırdığında dönüp kendisine bakar. Hedefin vurulamaması, hedefin suçu değildir. İsabetinizi artırmak için kendinizi geliştirmelisiniz.” (Girbert Arland)

***

Bir idareci etrafındakileri kötülemeye başlamışsa; Bilesiniz ki işler iyi gitmiyor demektir!..

***

Bir idareci (sıfatı ve makamı ne olursa olsun), geçmiş dönemleri ve geçmiş yöneticileri kötülemeye başlamışsa; bu, işlerin iyi gitmediğinin alametidir.

Üstüne üstlük, idareciler bir de işlerin iyi gitmeme mazereti olarak etrafındakilerin beceriksizliklerini göstermeye, hatta özellikle kendi atadıkları etrafındakileri kötüleme başlamışlarsa; bu, işlerin daha da kötüye gittiğinin, sonun yaklaştığının alametidir.

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN