Aralık 2020 Arşivi
Yeni Yıla Girerken…

Yılbaşı kutlamaları Hz. İsa’nın doğum yılı kutlaması değildir… Noel; Müslümanlar için altın tas içinde sunulan bir zehirdir!


“Yaklaştıkça her sene özyurdumda yılbaşı. / Yapılır milletime Frenkçe sahte aşı.

Sen Hıristiyan mısın? Diye sorsan darılır. / Yılbaşında hindi kaz yemesine bayılır.

(Arif Nihat Asya)

***

Yeni Yıla Girerken…

Noel Yortusundan Müslümanlara ne?

Noel, masum bir yılbaşı kutlaması değildir… Noel; Hristiyanların bayramıdır... Batı (Katolik)-Doğu (Ortodoks) Kiliselerinin Yortusudur, kutsal şenlik günleridir.

GÜ Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi… (2)

Giresun âşığı Giresunlu hekimlerimizin adeta vefa borçlarını ödeme düşüncesiyle hizmet için kendi şehrindeki hastaneyi tercih etmiş olmaları tebrik ve takdire şayan bir hassasiyettir!..


“İnsanların, başkalarının mükemmelliğini ve kendilerinden üstün olduklarını kabullenmeleri çok az görülecek bir durumdur.” (İbn-i Haldun)

***

GÜ Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi… (2)

Başta Başhekim olmak üzere Giresunlu hekimlerin başka illerde belki buradan daha iyi çalışma imkânları buldukları halde sırf doğdukları, okudukları, büyüdükleri, ekmeğini yedikleri, suyunu içtikleri memleketlerine adeta vefa borçlarını ödeme düşüncesiyle hizmet için kendi şehrindeki hastaneyi tercih etmiş olmaları tebrik ve takdire şayan bir hassasiyettir!..

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi… (1)

Giresunlu hekimlerin doğdukları, büyüdükleri kendi şehrindeki hastaneyi tercih etmiş olmaları tebrik ve takdire şayan bir hassasiyettir!..


“İnsan, her şeye şifa veren tak varlığın Allah Teâlâ olduğuna inanır; bununla beraber derdine deva olması için ilaç kullanır. Çünkü ilaç bir sebeptir. Şifasını verecek olan ise Allah Teâlâ’dır.” (Ebû Hanîfe)

***

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi… (1)

Sağlıkta Giresun’un yeni yüzü;

Gerek tecrübeli hekim kadrosu gerek gelişmiş teknolojiyle donamlı cihazları itibariyle Giresun ili olarak (Merkez ve ilçeler dahil) tek olma özelliğine sahip;

Yeni Giresun Üniversitesi Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi…

“İnsan Hakları Günü” mü, “İnsan Hakla(!) Günü” mü?

Mazlumların insan olarak kabul edilmediği bir kutlama; mazlumlara yapılan “zulmü kutlama” bayramıdır!..


“Cinayete ses çıkarmayan, câninin suç ortağıdır.” (Cemil Meriç)

***

“İnsan Hakları Günü” mü, “İnsan Hakla(!) Günü” mü?

Hangi insan hakları?.. Hangi insanın hakları?

***

Neymiş, 10 Aralık; İnsan Hakları Günüymüş!..

Bu BİR LEŞ MİŞ kuruluşun “insan” tanımı içine Müslüman olan insanlar niçin dâhil değildir?... “Tüm ülkeler” tanımı içine halkı Müslüman olan ülkeler niçin dâhil edilmemiştir?

Aşı Müjdesi!..

“Her şey normal seyrederse aşıya 11 Aralık'ta, sağlık çalışanlarına yaparak, başlamak istiyoruz.”


“Lider taşın arkasına saklanmazsa millet dağın arkasına saklanmaz!..”

***

Aşı müjdesi!..

Sağlık Bakanı Sn. Koca, “Her şey normal seyrederse aşıya 11 Aralık'ta, sağlık çalışanlarına yaparak, başlamak istiyoruz” müjdesini veriyor…

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN