Temmuz 2021 Arşivi
Suudi Arabistan’da Hac yasaklandı!..

İslâm tarihinde bugüne kadar bütün dünya Müslümanlarına Haccın ve Peygamberimiz (sav) Efendimize ziyaretin yasaklandığı hiç (bir yıl ve bir an) vaki olmuş mudur?..


“Eğer, o memleketlerin halkları iman etseler ve Allah’a karşı gelmekten sakınsalardı, elbette onların üstüne gökten ve yerden nice bereketler (in kapılarını) açardık. Fakat onlar yalanladılar, biz de kendilerini işledikleri günahlarından dolayı yakalayıverdik.” (Araf, 7/96)

***

Suudi Arabistan’da Hac yasaklandı!..
Ey vah!.. Ey vah!..
***

Bu sene Suudi Krallığı, Türkiye dahil İslâm ülkelerinden Müslümanların hac etmelerine yasak getirdi… Müslümanların müşterek mekânları Mekke-i Mükerreme ve Medine-i Münevvere’ye bu sene ziyaret ve ibadet yasak!..

Kurban Bayramı...

Kurban kesmeye imkânı olduğu halde “benim kurban kesmeye gücüm yok” demek; sağlamken “ben sakatım” demektir!..


“Âdemoğlu, Kurban Bayramı günü, Allah’a kurban kesmekten daha sevimli gelen bir amel işleyemez...” (Tirmizî, Edâhî, 1)

***

Kurban Bayramı…

20 Temmuz Salı, Kurban Bayramı…

***

Kurban Bayramı; “Ben hanif (hakka yönelmiş) olarak, yüzümü gökleri ve yeri yaratan Allah’a çevirdim ve ben müşriklerden değilim. Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi olan Allah içindir. O’nun hiçbir ortağı yoktur. Ben bununla emrolundum ve ben Müslümanların ilkiyim.” (En’âm, 162) diyerek, Resul-i Ekrem’in sünneti üzere kurbanlarını kesenlerin bayramıdır…

Ahmet DAVUTOĞLU GİRESUN’a GELECEK…

Başbakanlık ve AK Parti Genel Başkanlığı yapmış olan Sn. Davutoğlu’nun iktidarın icraatlarını ve özellikle liderini eleştirmesi oldukça zordur!..


“Eğer hırsızlar yollarda güvende yürüyorlarsa, bunun iki nedeni vardır; ya rejjim büyük hırsızdır veya halk aşarı aptaldır.” (Lee Kuan Yew)

***

Ahmet DAVUTOĞLU GİRESUN’a GELECEK…

Gelecek Partisi Genel Başkanı (62., 63., 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri Başbakanı, AK Parti 2. Genel Başkanı) Ahmet Davutoğlu, 16 Temmuz Cuma günü Giresun’a geliyor…

Camisiz GİRESUN Millet Bahçesi özellikleri!..

Millet bahçesinde her şey yerleştirilmiş ama bir camiye yer bulunamamış!..


“Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra.” (Hz. Mevlâna)

***

Camisiz GİRESUN Millet Bahçesi özellikleri!..

22 bin metrekarelik bir alana sahip millet bahçesinde her şey yerleştirilmiş ama bir camiye yer bulunamamış!..

Lütfetmişler, sadece 10.96 metrekarecik KADINLARA, 12.77 metrekarecik ERKEKLERE MESCİD yeri tahsis etmişler!..

Camisiz Millet Bahçesi Mi Olur?..

Camiler İslâm beldesinin alâmetifarikasıdır!..


“Bir kimsenin mescide alakasını görürseniz, onun mü’min olduğuna şehadet edin, zira Cenab-ı Hak şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inananlar imar ederler.” (Tirmizi, Tefsir, Sure 2. H. No 3092)

***

Camisiz Millet Bahçesi Mi Olur?..

Hani eski statların yerine Ulu Camiler yapılacaktı, ne oldu?..

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan 2018’de ilk defa eski statlara Ulu Cami yapılacağı müjdesini verirken çok iddialı konuşuyordu… Ve diyordu ki: “Eski stadın yerine Cuma Camii yapalım dedik... Birileri rahatsız olmuş. Kim olursa olsun. Hiçbirini kafaya takmayın. Bu Cuma Camii milletindir. Hiç kimse bunu engelleyemez. Biz o çatlak seslere alıştık. Bizim işimiz var. Bu yolda azimle yürüyeceğiz.”

FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (2)

Yazılarımda yer alan Başkana ait “CEVAP” bölümleri teyit ettirerek yazdığım ifadelerdir… Yani ne bir fazla ne bir eksik!..


“Ne kazandığın başarılarda takılı kal ne de hatalarında ısrar et. Bunların yerine tekrar başla; şimdinin her değerli anında yeniden başla...” (Muhammed İkbal)

***

FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (2)

Uzun süredir kamuoyunda (kapalı kapalar ardında) dillendirilen, lakin ne yeni yapılan genel kurulda ne de bugüne kadar (görsel ve yazılı) basında hiç gündeme gelmeyen iddialarla alakalı Başkan Lütfi Bayraktar Bey ile bir mülakat yapmıştık…Mülakatın bir kısmını FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (1)” yazımda paylaşmıştım… Mülakatın diğer kısmı:

FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (1)

Başkan fısıltı gazetelerinde dolaşan iddiaları olarak doğruladı…


“Mala ve mevkie düşkün bir adamın dînine verdiği zarar, bir koyun sürüsünün içine salıverilmiş iki aç kurdun o sürüye verdiği zarardan daha büyüktür.” (Tirmizî, Zühd, 43)

***

FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (1)

Uzun süredir kamuoyunda dillendirilen, lakin yeni yapılan genel kurulda hiç gündeme gelmeyen (daha önceki yazılarımda) bahis mevzuu yaptığım bazı iddialarla alakalı Başkan Lütfi Bayraktar Bey ile görüştük…

FİSKOBİRLİK Olağan Genel Kurulu...

Fındık üretimi ve ticaretiyle ilgilenen illerin siyasetçileri Fiskobirlik gibi bir kuruluşun Genel Kuruluna ilgi göstermiyorlar!..


FİSKOBİRLİK Olağan Genel Kurulu yapıldı…

Daha doğru bir ifade: Yapılmış!..

***

Bir zamanlar (yıllarca) fındık denilince ilk akla gelen, dünya markası, ciddi, güvenilir bir müessese olan… Takriben 500 binden fazla üreticinin 200 binin ortak olduğu, 50 kooperatiften müteşekkil dev bir kuruluş olan FİSKOBİRLİK…

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN