Bugün Cuma!..

“Dua, ibadetin özüdür.”

“(Ey mü'minler), gevşemeyin, mahzun olmayın, Siz eğer (gerçekten) mü'min iseniz (düşmanlarınıza gaalib ve onlardan) çok üstünsünüzdür.” (Âli İmrân, 139)

 

Bugün Cuma!..

 

Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmaîn…

 

Ey Allah’ım! Verdiğini kimse engelleyemez. Engellediğini de kimse veremez. Hükmünü kimse geri çeviremez. Çalışma, Senden izin olmadıkça çalışana fayda vermez...

 

Ya Rabbî! Kalplerimize güzel ahlâkı, hilmi ve müsâmahakârlığı yerleştir, Müslüman kardeşlerimize karşı yumuşak davranmayı bize ilhâm eyle, onları elimizden ve dilimizden emîn eyle.

 

 

Ya Rabbi! Canını senin yolunda feda eden; varlığını varlığımıza, izzet ve onurumuza adayan bütün şehitlerimizin makamlarını âlî eyle! Bizlere onlarla birlikte haşrolmayı lütfeyle!


Ey Allah’ım! Bizleri, şehitlerimizin yüce ruhlarını taşıyanlardan eyle! Bizleri şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkanlardan eyle! Bizleri şehitlerimizin uğruna canlarını verdikleri değerleri yaşayan ve yaşatanlardan eyle! Bizleri bu değerlere ihanetten muhafaza eyle!

 

Ey çaresizlere çare, ümitsizlere ümit olan, fazlı keremiyle bol veren Allah’m! Bu güzel Cuma gününü bizlere bereketli kıl, Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi nasip eyle, tövbemizi, şükrümüzü, hamdimizi, dualarımızı ve niyazlarımızı kabul eyle!

 

“Güzel ahlak, büyük günahları, suyun kirleri temizlemesi gibi temizler. Kötü ahlak ise, salih amelleri, sirkenin balı bozduğu gibi bozar.” (İbn-i Hibban)

 

Vesselam…
15 Mart 2019 Cuma / 08 Receb 1440

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN