Bugün Cuma!..

“Ölçü ve tartıda hile yapanlara yazıklar olsun.”

“Ölçü ve tartıda hile yapanlara yazıklar olsun. Onlar, insanlardan bir şey aldıklarında tam ölçüp tartarlar. Kendileri başkalarına vermek için ölçtüklerinde ise eksik tartarlar. (Mutaffifîn, 83/1-3)

 

Bugün Cuma!..

Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmaîn…

 

“(Ey mü'minler), gevşemeyin, mahzun olmayın, Siz eğer (gerçekten) mü'min iseniz (düşmanlarınıza gaalib ve onlardan) çok üstünsünüzdür.” (Âli İmrân, 139)

 

“Allah, rızasına uyanları, onun sebebiyle selâmet yollarına doğrultur; onları izin ve iradesiyle karanlıktan aydınlığı çıkarıp kendilerini dosdoğru bir yola iletir.” (Mâide, 16)

 

Ey Allah’ım! Verdiğini kimse engelleyemez. Engellediğini de kimse veremez. Hükmünü kimse geri çeviremez. Çalışma, Senden izin olmadıkça çalışana fayda vermez...

 

Allah’ım! Gücün ve kudretin gerçek sahibi Sensin!.. Dilediğini galip getiren, dilediğini zelil eden Sensin!

Senin yolunda yürüyenlere güç ver… Senin dinin yüce olsun diye çalışanlara güç ver… Senin dininin mensupları izzet kazansın diye çalışanlara güç ver… Ve onları bilerek veya bilmeyerek Müslümanlara zarar vermekten koru.

 

İlgili resim

 

Yâ Rabbî! Bizi basiretsizlerden, ferasetsizlerden, vicdansızlardan, zalimlerden yana eyleme!.. Sevdiğine, râzı olduğun söz, fiil, amel, niyet ve yola muvaffak kıl!

 

Yâ Ekrame'l-ekramîn! Bizi zalimlerin fitnesinden, hasidlerin hasedinden, Şeytanların vesvese ve tuzaklarından, her türlü şerlerden ve kötü fiillerden bizleri uzak eyle

Ya Erhame'r-râhimîn (merhametlilerin en merhametlisi) olan Allah’ım!.. Bu mübarek Cuma gününü bizlere bereketli kıl, Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi nasip eyle, tövbemizi, şükrümüzü, hamdimizi, dualarımızı ve niyazlarımızı kabul eyle!

 

“Allah’a yemin ederim ki, Allah Teâlâ’nın, senin sebebinle bir tek kişiye hidayet verip doğru yola iletmesi, senin için, kızıl develerin olmasından (ve bun­ları tasadduk etmenden) çok daha hayırlıdır.” ( Buhârî, Fedâilu'l-Ashâb 9, Müslim, Fedâilu’s-Sahâbe 34)

 

Vesselam…

05 Nisan 2019 Cuma / 29 Receb 1440

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN