Ağustos 2018 Arşivi
Bugün Cuma!..

“Dua, ibadetin özüdür.”


“İçlerinde günahlar işleyen adam bulunup da, onu önleyebilecekken önlemezlerse, Allah onlara, ölümlerinden önce, onun yüzünden mutlaka bir ceza verir.” (Ebû Dâvud)

 

Bugün Cuma!..

Cumamız mübarek ola!.. Hayırlar feth, Şerler def ola.. Gönüller şâdu handân, Müşkilatlar hallu âsân ola… Hastalar şifâyâb, Dertliler devâyâb, Borçlular edayâb, Nâ-murad olanlar ber-murad ola… Kalplerimiz mesrûr, Ayıplarımız mestûr, Günahlarımız mağfûr, Dünyamız mamûr, Ahiretimiz mamûr, İçimiz ve dışımız pürnûr ola, Ahir ve akıbetimiz hayrola...

Zafer Bayramı!..

Ağustos ayı; zaferler ayı!


“Zannetme ki ecdadın asarlarca uyudu, nereden bulacaktın o zaman eldeki yurdu!”

(Mehmed Akif)

***

30 Ağustos Milli Mücadele Zafer Bayramı!..

Ağustos ayı; zaferler ayı!.. Malazgirt Zaferi, Otlukbeli Zaferi, Çaldıran Zaferi, Mercidabık Zaferi, Mohaç Zaferi, Milli Mücadele Zaferi (30 Ağustos 1922), Cumhur Zaferi (10 Ağustos 2014)

Bölge Komutanı Tuğg. Hasan Koçyiğit!..

Giresun’umuza hoş geldiniz!


“Bir kişiyi lâyığından fazla övmek riyâdır, dalkavukluktur; lâyığından az övmekse ya dilsizlikten ileri gelir, ya hasetten.” (Hz. Ali)

 

***

Jandarma Bölge Komutanı Tuğg. Hasan Koçyiğit!..

Sayın Komutanım!.. Giresun’umuza hoş geldiniz!

Cemaat ve Seçmen Memnuniyeti!..

Ticarette “Müşteri Memnuniyeti” ne ise Diyanette “Cemaat Memnuniyeti!..”, siyasette “Seçmen Memnuniyeti!..” de o dur!


“Sen değerinle ve düşüncenle, iki âleme de bedelsin, ama ne yapayım ki kendi değerini bilmiyorsun. (Hz. Mevlana)

 

Cemaat ve Seçmen Memnuniyeti!..

Diyanette “Cemaat Memnuniyeti!..”, siyasette “Seçmen Memnuniyeti!..”

Ticarette uygulanan ve güzel de netice alınan bu telefonla müşteriyi arama uygulama sistemi diyanette ve siyasette acaba neden uygulanmaz?

Kurban ve Bayram...

Kurban Bayramı; Habillerin, İbrahimlerin, İsmaillerin bayramıdır…


“Allah’a kestiğiniz kurbanların ne etleri yükselir ne de kanları… Allah’a yükselen bilinciniz, takvanız, niyetinizdir.” (Hacc 22/37)

 

Kurban ve Bayram!..

Kurban; İbrahim aleyhisselamın, oğlu İsmail aleyhisselamı Allah için feda edebilmesinin, oğul Hz. İsmail’in de babası Hz. İbrahim’e itaat ve teslimiyetinin sembolü…

***

Kurban Bayramı; Allah için maddi fedakârlıkta bulunan, verilen nimetlere şükreden, keder ve sıkıntılara sabreden, kendilerini haramdan koruyan ve yaptıkları ibadet ve tövbelerle günahlardan temizlenen Müslümanlara; bu ibadetlerinin karşılığı olarak Allah’ın bir hediyesidir.

Bugün Arefe!..

Arefe; dua ve istiğfar günü… "Duanın faziletlisinin yapıldığı gün!..”


“Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazı kılanlardan eyle! Dualarımı kabul eyle! Hesap günü beni, anne-babamı ve inananları bağışla!” (İbrâhim, 14/40-41)

 

Bugün Arefe!..

Bugün (20 Ağustos Pazartesi) Hicrî takvime göre Zilhicce`nin 9. Günü!.. Bugün Teşrik Tekbirleri günü, dua ve istiğfar günü…

Yarın Arefe!..

Arefe; Kurban Bayramının bir gün öncesi, bayramın müjdecisi…


“Allahü Ekber Allâhü Ekber, Lâ ilâhe İllâllahü Vallâhü Ekber, Allâhü Ekber ve Lillâhi`l-Hamd”

 

Yarın AREFE!..

Yarın (20 Ağustos Pazartesi) Hicrî takvime göre Zilhicce`nin 9. Günü!.. Yarın Sabah namazını müteakip Teşrik Tekbirlerini unutmayalım!

Fındıkta Aysberg Baronları ifşa edilmelidir!..

Fındık yabancıların tekelinden, baronların baskısından kurtarılmalıdır!


“Bir okçu hedefini şaşırdığında dönüp kendisine bakar. Hedefin vurulamaması, hedefin suçu değildir. İsabetinizi artırmak için kendinizi geliştirmelisiniz.” (Girbert Arland)

 

Fındıkta Aysberg Baronları ifşa edilmelidir!..

Fındık buzdağının (aysberg) gizli baronları FİSKOBİRLİK’ten, yerli tüccarlardan sonra; fındıkta söz sahibi olmaya başlayan TMO’yu da nihayet fındıkta saf dışı ettiler.

Bugün Cuma!..

Zalimlere beddua millete dua!


“Allah’a yemin ederim ki, Allah Teâlâ’nın, senin sebebinle bir tek kişiye hidayet verip doğru yola iletmesi, senin için, kızıl develerin olmasından (ve bun­ları tasadduk etmenden) çok daha hayırlıdır.” ( Buhârî, Fedâilu'l-Ashâb 9)

 

Bugün Cuma!..

Yâ Hayy, Yâ Kayyûm! İçimizdeki bencilliği, öfkeyi, kibri, gururu, nefreti, ihtirası, hasedi, fitne ve fesadı gönül dünyamızdan atmayı, buna mukabil tevazuyu, diğerkâmlığı, sevgiyi, hayırda yarışmayı ve cömertliği bizlere lütfeyle Allah’ım.

Küpeli hayvanın küpesi sahte olabilir dikkat!..

“Küpe ile Büyükbaş Hayvan Sorgulama” sisteminde kurbanlıkların yaşları!


"İnsanı bedenen ameliyat etmek için uyutmak, ruhen ameliyat etmek için ise uyandırmak gerekir." (Tolstoy)

 

Küpeli hayvanın küpesi sahte olabilir dikkat!..

Kurban satış mahallerindeki her küpeli hayvan sağlıklı ve yaşı dolmuş kurbanlık olmayabilir dikkat!

Dolar savaşında düşman safındaki hainler kimler?

Dolar manipülatörlerine neden işlem yapılmaz?


“Kişi bu, alçak dünyaya tenezzül etti mi, bala kapılmış sineğe döner.” (Sadi Şirazi)

 

Dolar savaşında düşman safındaki hainler kimler?

Dolar füzeleriyle ülke ateş altına alınmışken… Topyekûn milletçe bu ateşi söndürmek için gayret gösterilirken… Bu dolar ateşine benzin sıkan, düşman emellerine hizmet eden, düşman safında yer alan içimizdeki gizli hainler kimlerdir?

Bugün Hicrî Zilhicce ayının 1’i…

Zilhicce’nin ilk on gününün fazileti…


“Allah’ım! Sana teslim olan bir kalp, doğru sözlü bir dil ve güzel bir ahlâk istiyorum. Günahlarımı bağışlamanı ve her türlü hayırdan bana lütfetmeni istiyorum. Bütün şerlerden de sana sığınıyorum...” (Nesâî, Sehiv, 61; Hakim, Deavât, 1872)

 

Bugün Hicrî Zilhicce ayının 1’i…

20 Ağustos Pazartesi; Arefe… 21 Ağustos Salı; Kurban Bayramı

Ekonomik savaştan kaçmayız!..

Ekonomik savaştan kaçanın beli kırılsın!..


“Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;

Siper et gödeni, dursun bu hayâsızca akın.” (Mehmed Âkif Ersoy)

 

Ekonomik savaştan kaçmayız!..

Başkan Erdoğan’ın “Ekonomik savaş başlamıştır, yastık altındaki dolarlarınızı, altınlarınızı TL’ye çevirin” çağrısını doğru okumak ve doğru yorumlamak lazım… Bu mesaj; bayramlarda külliyede ağırlanan ünlülere bir mesajdır!

Fındıkta kaçınılmaz acı son!..

Kral çıplak!.. Tütündeki akıbet ne ise fındıkta da o olacaktır!


“Senin iyiliğini isteyen kimse, “yolunda şöyle bir diken var” diyendir. Yolunu kaybedene iyi gidiyorsun demek şiddetli bir zulümdür.” (Şeyh Sâdî Şîrazî)

 

Fındıkta kaçınılmaz acı son!..

Ağustos'un 10'u olmuş, fındıklar toplanmış kurutulup çuvallanmış; hala 2018 rekoltesi açıklanmamış ve fiyat belirlenmemişse; demek ki Tarım Bakanlığı fındıkta söz sahibi değil, devletin fındığa müdahalesi mümkün değildir!..

Mülki idarecisini arayan yayla; Bektaş Yaylası!..

Yaylalar sadece turizm alanı değildir…


“Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra.” (Hz. Mevlana)

 

Mülki idarecisini arayan yayla; Bektaş Yaylası!..

Bektaş Yaylası; Merkez, Bulancak ve Dereli İlçelerinin müşterek yaylası… 1150 konut ve 63 ticarethanenin yer aldığı 1561 hektarlık ender yaylalarımızdan biri…

400 projeden ilimize düşen pay ne kadar?

Valilere de bakan yardımcıları gibi yardımcılar verilemez mi?


“İnsanlar olmuş olanlara bakarak, ‘Neden?’ diye sorarlar. Ben olmamış şeyleri düşünerek, ‘Neden olmasın?’ diye sorarım.” (George Bernard Shaw)

 

400 projeden bizim ilimize düşen pay ne kadar?

Başkan Erdoğan, 100’lük eylem planında yapılacak önemli projeleri kamuoyuyla paylaştı... 24 Haziran seçimlerinin üzerinden daha 40 gün geçmeden böyle 400 önemli projenin tasarısından değil 100 günlük sürede bunların tamamlanacağından bahsetmek; bu projelerin çok önceden hazırlandığının, planlı ve disiplinli bir çalışma ürünü olduğunun göstergesidir.

Bugün Cuma!..

Allah’ım! Bu mübarek Cuma gününü bizlere bereketli kıl!..


“Allah, rızasına uyanları, onun sebebiyle selâmet yollarına doğrultur; onları izin ve iradesiyle karanlıktan aydınlığı çıkarıp kendilerini dosdoğru bir yola iletir.” (Mâide, 16)

 

Bugün Cuma!..

Allah’ım! Senin yolunda yürüyenlere güç ver… Senin dinin yüce olsun diye çalışanlara güç ver… Senin dininin mensupları izzet kazansın diye çalışanlara güç ver… Dilediğini galip getiren, dilediğini zelil eden Sensin!

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN