Ekim 2019 Arşivi
Devlet terör örgütü ile masaya oturmaz!..

Fırtınalı hava; kaptanın ustalığını, mürettebatın maharetini, geminin sağlamlığı teste vesile olan bir nimettir!..


“Bir okçu hedefini şaşırdığında dönüp kendisine bakar. Hedefin vurulamaması, hedefin suçu değildir. İsabetinizi artırmak için kendinizi geliştirmelisiniz.” (Girbert Arland)

***

Devlet terör örgütü ile masaya oturmaz!..

  • “Ne zamandan beri bir devlet, terör örgütü ile masaya oturmuştur?..”

  • “Israrla arabuluculuk, ısrarla ateşkes... Artık dayanamadım, ‘gönder bir heyet, biz bu heyetle bunları konuşalım. Ama asla biz bir terör örgütüyle masaya oturmayız. Ateşkesi biz bir terör örgütüyle konuşmayız.”

Anneleri (çalışan-çalışmayan) bölmeyin!..

Destek anneye verilecekse, çocuklarını kreşlere, bakım evlerine göndermeyip de kendi evinde anne şefkatiyle yetiştirmeye çalışan annelere de verilmelidir!..


“Allah, size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor.” (Nisâ, 58)

***

“Her anneye 650 lira (100 avro) destek sağlanacak” mış!..

Neymiş “Projeden 0-60 aylık çocuklarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşe, anaokuluna veya gündüz bakımevine gönderen ve sigortalı işçi statüsünde çalışan anneler yararlanacak” mış!..

***

Etmeyin, eylemeyin.. bari “her anneye” demeyin!.. Anneleri çalışan ve çalışmayanlar diye ikiye bölmeyin!.. Bu destek her anneye değil, hatta çalışan annelere de değil... Bu destek; kreşlere, anaokullarına, gündüz bakımevlerine verilen bir destek!

Başkomutan Erdoğan...

Başkomutan Erdoğan, sadece AK Partililerin değil bütün partililerin Başkomutanıdır!..


“Şüphesiz, yeryüzünde yürüyen canlıların Allah katında en kötüsü, akıllarını kullanmayan (gerçeği görmeyen) sağırlar, dilsizlerdir.” (Enfâl, 22)

***

Başkomutan Erdoğan…

Cumhurbaşkanı, savaş halinde aynı zamanda Başkomutandır.

Bugün itibariyle (ordumuz cephede savaşırken) Başkomutan Erdoğan, sadece AK Partililerin değil bütün partililerin Başkomutanıdır.

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi…

Donanımlı örnek kurumlara kurumun özelliğiyle mütenasip personel atanmasına özen gösterilmelidir!..


“Hangi vali birine zulmeder ve o zulüm bana şikâyet olunur da; ben o zulmü ortadan kaldırmazsam; o kimseye ben zulmetmiş ve adaletten ayrılmış olurum.” (Hz. Ömer)

***

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi…

Giresun GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aralık/2016 tarihinde hizmete açıldı…

170 yatak kapasiteli hastane, aynı zamanda “Anne Dostu, Bebek Dostu, Yenidoğan Yoğun Bakım Dostu” kriterlerine sahip ve bu 3 unvanı birlikte taşıyan Türkiye genelinde ilk 5 hastane arasında yer alıyor…

Camiler ve Din Görevlileri Haftası!..

Din görevlisi mi diyanet görevlisi mi?!..


“Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra.” (Hz. Mevlana)

***

Camiler ve Din Görevlileri Haftası!..

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arası (1986’dan 2003 yılına kadar “Camiler Haftası”, 2003 yılından itibar de) “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanıyor.

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN