Kasım 2018 Arşivi
Giresun'da seçim kazanılabilir!..

Aytekin Şenlikoğlu’nun Belediye Başkanlığı şimdiden hayırlı olsun!


“Anladım ki; İnsanlar; Susanı KORKAK, görmezden geleni APTAL, Affetmeyi bileni çantada KEKLİK sanıyorlar..!!” (Hz. Mevlâna)

 

Giresun’da Aytekin Şenlikoğlu ile seçim kazanılabilir!..

  • “Aytekin Şenlikoğlu’nun adaylığı isabetli bir tercih midir?”

  • “AK Parti, iki dönemdir CHP’ye ikram ettiği Belediye Başkanlığını bu defa Aytekin Şenlikoğlu ile alabilir mi?

  • Aytekin Şenlikoğlu aday kriterlerine uygun aday mıdır?”

 

 

 

Ey kul, köle!..

“Yüksek mevkie çıkmış bir kişi, halkın sırtına yük olmuş bir cenazedir…”


“Nâdân kişinin testisine taş at, fakat zeki ve bilgilinin eteğine yapış... Ehil olmayanlarla, bir an bile eğleşme, çünkü aynayı suda bırakırsan elbet paslanır.” (Hz. Mevlâna)

 

Ey kul, köle!..

Ey kula kulluğu, kula köleliği ret eden, Allah’a kul olan kul!.. Kul, kula kulluk yapmaz!.. Kul, kuldan kulluk beklemez!..

Bugün Cuma!..

“Dua, ibadetin özüdür.”


“(Ey mü'minler), gevşemeyin, mahzun olmayın, Siz eğer (gerçekten) mü'min iseniz (düşmanlarınıza gaalib ve onlardan) çok üstünsünüzdür.” (Âli İmrân, 139)

 

Bugün Cuma!..

Ya Rabbi! Bizi, davasını unutup davarların peşine takılanlardan.. Mal, makam, şan, şöhret, güç, kuvvet uğruna sahte böğürtülerin, göz kamaştıran parıltıların büyüsüyle yoldan çıkanlardan.. Desinler, görsünler, bilsinler, sevsinler, övsünler diye mücadele edenlerden... Yola çıktıklarını yolda bulduklarıyla değiştirenlerden.. Kardeşliğini, onurunu, şuurunu, iffetini ve ihlâsını kaybedenlerden eyleme!

İhanet eden Başkan!..

Sizler ateş olsanız ancak düştüğünüz yeri yakarsınız!..


Allah, onunla rızası peşinde olanları selâmet yollarına iletir ve onları izniyle, karanlıklardan aydınlığa çıkarıp kendilerini dosdoğru bir yola iletir.” (Maide, 16)

 

“İhanet eden Başkan”

Damgası yemek istiyorsanız dilediğinizi yapınız!.. Demek ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Her kim ki 'ben aday gösterilmedim' diyerek partimize sırtını dönüyor hatta gidip kendine başka mecralar arıyorsa o kişi zaten hiçbir zaman AK Parti'li olamamış demektir” dediği Başkanlar arasında sizler de varsınız!

Mevlid-i Nebi Haftası…

Rebîu’l-Evvel ayının 11’ini 12’ye bağlayan gece; Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin kâinatı şereflendirdiği gecenin sene-i devriyesi…


“Beni ananızdan, babanızdan, çoluk çocuğunuzdan ve herkesten çok sev­medikçe gerçek mânâsıyla iman etmiş olmazsınız.” (Buhârî, İman 8)

 

Mevlid-i Nebi Haftası…

Bu gece (19 Kasım Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece) Mevlid-i Nebi; Hz. Peygamber (s.a.v) Efendimizin doğum günü… Mevlid-i Şerif, Mevlid Kandili, Velâdet Kandili..

Temayül aday tespitinde ne kadar etkili?..

Temayül Yoklamaları aday tespitinde tek ve nihai bir kriter değildir!..


“Bir insanın şöhretine ve görünüşüne aldanma, namaz ve niyazına bakma, aklına ve doğruluğuna bak!” (Hz. Ömer)

 

Temayül Yoklamaları aday tespitinde ne kadar etkili?..

Ak Parti’de Belediye Başkan adaylarını tespit kriterlerinden olan Temayül Yoklaması; parti teşkilat birimlerinin aday adayları hakkında kanaatlerini belirlenmesi açısından önemli bir kriter… Bir nevi mini önseçim sayılır.

Bugün Cuma!..

“Allah’ım merhametsizleri bize musallat etme.”


“İşte biz, kazanmakta oldukları günahlar sebebiyle zalimlerin bir kısmını diğer bir kısmına böyle musallat ederiz.” (En’am, 129)

 

Bugün Cuma!..

Cumamız mübarek ola!.. Hayırlar feth, Şerler def ola.. Gönüller şâdu handân, Müşkilatlar hallu âsân ola…Hastalar şifâyâb, Dertliler devâyâb, Borçlular edayâb, Nâ-murad olanlar ber-murad ola…

Giresun’da seçimi hangi parti kazanır?

Doğru tahlil yapılmazsa teşhis yanlış olur, haliyle tedavi (netice) de yanlış olacaktır.


“Dünya, kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir…” (Albert Einstein)

 

Giresun’da seçimi hangi parti kazanır?

Seçimi hangi aday kazanırdan ziyade hangi parti kazanır?.. Seçimin kaderini etkileyen faktörler nelerdir?

Ata'yı anmak, Ata'ya saygı!..

“Ölülerinizi hayırla yâd ediniz.”


“Sevgi davanın esası olmalıdır. Sevmek ise, sessizliktedir. Bağırarak sevilmez.

Görünerek de sevilmez.” (Şeyh Edebali)

 

Ata’yı anmak, Ata’ya saygı!..

Vatana, millete hizmet eden devlet adamlarına hayatta iken saygılı davranmak, hayırlı hizmetlerinde onlara destek olmak, hayırlı hizmetlerde bulunmuş devlet adamlarının vefatlarından sonra da onların ruhunu şad edecek amellerde bulunmak; her vatan evladının ve milletin her ferdinin asgari vatandaşlık ve insanlık sorumluluğunun gereğidir.

Bugün Cuma!..

Dualarımız hakka sunulmuş dilekçelerimizdir!..


“Allah’ım! Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymak bilmeyen nefisten ve kabul edilmeyen duadan sana iltica ediyoruz.” (Müslim, Zikir, 73)

 

Bugün Cuma!..

“Yarabbi! İçimizdeki birtakım sefihlerin (beyinsizlerin) işlediği (günah) sebebiyle bizi helâk eder misin?” (A’raf, 155)

AK Parti seçimi hangi adayla kaybeder?

Her aday profiliyle her seçim bölgesinde seçim kazanamazsınız!


“İlk önce oyunun kurallarını öğrenmelisiniz, sonra da herkesten iyi oynamayı.” (Albert Einstein)

 

AK Parti seçimi hangi adayla kaybeder?

Her seçim bölgesinin kendine has özelliklerine göre; 81 il ve 900 küsur ilçenin her birine ayrı aday kriterleri belirlemek zorundasınız… Faraza Rize, Kayseri, Konya illerinde göstereceğiniz aday profilleriyle Tunceli’de, Edirne’de, İzmir’de, Çanakkale’de seçim kazanamazsınız.

Bugün Cuma!..

“Emrolunduğun gibi dosdoğru ol!..”


“Ölçü ve tartıda hile yapanlara yazıklar olsun. Onlar, insanlardan bir şey aldıklarında tam ölçüp tartarlar. Kendileri başkalarına vermek için ölçtüklerinde ise eksik tartarlar. (Mutaffifîn, 83/1-3)

 

Bugün Cuma!..

Mübarek Cumamız bereketli ola!.. Hayırlar feth, Şerler def ola…Gönüller şâdu handân, Müşkilatlar hallu âsân ola…Hastalar şifâyâb, Dertliler devâyâb, Borçlular edayâb, Nâ-murad olanlar ber-murad ola…

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN