Nisan 2018 Arşivi
Berat Gecesi!..

Berat gecesi; Ramazan-ı Şerif’e 15 gün kaldığının müjdecisi!


“Allah Teâlâ -rahmetiyle- şâbanın on beşinci gecesi dünya semasında tecelli eder ve Kelb kabilesi koyunlarının kılları sayısından daha fazla kişiyi bağışlar.” (Tirmizî, “Savm”, 39; İbn Mâce, “İkāme”, 191)

 

BERAT Gecesi!..

Bu gece; Mübarek Berat Gecesi… Berat gecesi; Şaban ayının 15’inci gecesi, Ramazan-ı Şerif’e 15 gün kaldığının müjdecisi!.. Berat kandili; Ramazan-ı Şerif’e 15 gün kaldığının ikaz kandili!

Berat Gecesi; eş ve iş arayanlar için, herhangi bir dert ve musibete düçar olanlar için, borçlu ve hasta olanlar bir fırsat gecesidir…

Bugün Cuma!..

“İyi olanınız, kendisinden herkesin hayır umduğu ve şerrinden emin olduğu kimsedir.”


“Allah’ım! Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymak bilmeyen nefisten ve kabul edilmeyen duadan sana iltica ediyoruz.” (Müslim, Zikir, 73)

 

Bugün Cuma!..

Yâ Rabbî! Müslüman kardeşlerimize içinde bulundukları zor durumdan bir an evvel kurtulmaları için yardım eyle! Bizlere yeniden aziz bir ümmet olarak adaleti ayakta tutmayı nasip eyle!..

 

 

23 Nisan Çocuk Bayramı!..

23 Nisan Bayramı, aynı zamanda Saltanatın ve Halifeliğin Kaldırılma Bayramıdır!


“Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.” (Aristo)

 

23 Nisan Çocuk Bayramı!..

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Saltanatın Kaldırılma Bayramı!.. 23 Nisan Halifeliğin Kaldırılma Bayramı!

Bugün Cuma!..

“Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur.”


“Ey iman edenler! Eğer küfrü imana tercih ederlerse, babalarınızı ve kardeşlerinizi bile dost edinmeyin. İçinizden kim onları dost edinirse, işte onlar, zalimlerin ta kendileridir.” (Tevbe, 23)

 

Bugün Cuma!..

Ya Rabbî! Bizleri her daim sorumluluk bilinciyle, hesap şuuruyla yaşayan ve merhametine nail olan kullarından eyle... Bizleri bir an olsun sırât-ı müstakiminden ayırma, mahrum bırakma...

Bugün Cuma!.. Bu gece Leyle-i Miraç!..

Müminin Miracı; günde beş defa Rabbimizle buluşma imkânı veren namazdır…


“Rabbim! Beni namaza devam eden bir kimse eyle. Soyumdan da böyle kimseler yarat. Rabbimiz! Duamı kabul eyle.” (İbrahim 40)

 

Bugün Cuma!.. Bu gece Leyle-i Miraç!..

Miraç; elemi, kederi, çaresizliği, ümitsizliği bir kenara koyup yeniden yola çıkma, arınma ve durulmadır…

Miraç, Mescid-i Haram ve Mescid-i Aksa arasındaki bağları kuvvetlendiren, Müslümanların gönül dünyalarını güçlendiren, sıdk ve imanlarını pekiştiren, kardeşlik şuurunu yaşatan, müminleri eğiten, onlara değer kazandıran bir okuldur…

Miraç kandili; Ramazan-ı Şerif’e 32 gün kaldığının müjdecisi ve BERAT’tan önceki son ikaz kandilidir!

173 yaşında Genç Polis Teşkilatı!

Polis Teşkilatımızın 173. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun!


“Halka hürmet edenler hürmete mazhar; halkı tahrik edenler hakarete layık olurlar. Halka saygınlık veren kişi, saygın tutulmuştur. Halkı küçümseyenlerse saygı görmemişlerdir.” (Hz. Ali)

 

173 yaşında Genç Polis Teşkilatı!

Polis teşkilatımız yaşlanınca gençleşen, 270 bine yakın personele sahip güzide ve köklü bir kuruluşumuz… 10 Nisan 1845 (12 Rebîu’l-Evvel1261); Polis Teşkilatının doğum günü… 10 Nisan 2018; Polis Teşkilatını 173. Yaş günü…

Bugün Cuma!..

“Ölçü ve tartıda hile yapanlara yazıklar olsun!..”


“Ölçü ve tartıda hile yapanlara yazıklar olsun. Onlar, insanlardan bir şey aldıklarında tam ölçüp tartarlar. Kendileri başkalarına vermek için ölçtüklerinde ise eksik tartarlar. (Mutaffifîn, 83/1-3)

 

Bugün Cuma!..

Allah’ım! Senin yolunda yürüyenlere güç ver… Senin dinin yüce olsun diye çalışanlara güç ver… Senin dininin mensupları izzet kazansın diye çalışanlara güç ver… Dilediğini galip getiren, dilediğini zelil eden Sensin!.. Yâ Rabbî! Bizi basiretsizlerden, ferasetsizlerden, vicdansızlardan, zalimlerden yana eyleme!.. Sevdiğine, râzı olduğun söz, fiil, amel, niyet ve yola muvaffak kıl!

Şimşek yanlış mı yapıyor?..

Şimşeklerin susturulması ekolojik dengenin bozulması demektir!


“Senin iyiliğini isteyen kimse, “ yolunda şöyle bir diken var “ diyendir. Yolunu kaybedene iyi gidiyorsun demek şiddetli bir zulümdür.” (Şeyh Sâdî Şîrazî)

 

Şimşek yanlış mı yapıyor?..

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek: “Eninde sonunda küresel senkronize büyüme devam etmeyecek… Reel sektör mutlu değil ama bazen tedbir almak zorundayız. Reel sektörün ciddi bir döviz borç açığı var. Dövizle borçlanmaya sınırlama getireceğiz."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Aramızdaki bazı arkadaşların ülkemizdeki ekonomik durumun sıkıntılı olduğuna dair açıklamalar yapacak kadar yanlışın içine düştüklerini görmek bizi üzdü… Arkadaşlar bu tür yanlışı yaparlarsa affedilir yanı olamaz.”

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN