Şubat 2018 Arşivi
Çürük raporlular “bizi de askere alın” diyorlar!..

Lider taşın arkasına saklanırsa millet dağın arkasına saklanır!


“Hiçbiriniz kendisi için istediğini (mü’min) kardeşi için istemedikçe (gerçek) iman etmiş olamaz.” (Buhârî)

 

“Çürük raporlular “bizi de askere alın” diyorlar!..”

Bugün itibariyle AK Partili bakan ve milletvekilleriyle ordu kademesinde üst rütbeli komutanlar arasında eğer raporlu yakınları olanlar varsa, bunların öncülük etmesi; Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın “Lider taşın arkasına saklanırsa millet dağın arkasına saklanır. Lider meydanda olursa millet de meydanları doldurur” mesajının da fiilen uygulaması olacaktır.

Eski stadlara yeni Ulu Cami!..

Haydin her vilayete bir Ulu Cami!..


“Mum gibi sinesinde yanacak bir şey bulunan, meclisleri aydınlatır.” (Şeyh Sâdî Şîrazî)

 

Eski stadlara yeni Ulu Cami!..

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan Gazianteplilere müjde veriyor:

“Eski stadın yerine Cuma Camii yapalım dedik... Birileri rahatsız olmuş. Kim olursa olsun. Hiçbirini kafaya takmayın. Bu Cuma Camii milletindir. Hiç kimse bunu engelleyemez. Biz o çatlak seslere alıştık. Bizim işimiz var. Bu yolda azimle yürüyeceğiz.”

“Sefer Görev Emri olanlar" hazır olsun!

Suriye’de terör örgütleriyle değil sözde NATO müttefikleriyle savaşılıyor!


“Lider, pratik ve gerçekçi olmalı, ama hayalci ve idealistin diliyle konuşmalıdır.” (Eric Hoffer)

 

“Sefer Görev Emri” olanlar hazır olsun!

Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan gençlere sesleniyor: "Sefer Görev Emri olanlar hazır olsunlar ama şu anda ihtiyaç yok!"

***

Sayın Başkomutan Erdoğan, hem gençlere “hazır olun!” talimatını verirken, hem de bütün dünyaya “topyekûn Türk milletinin ordusuyla ve askerlik çağındaki bütün gençleriyle ülkesini savunmaya ve de SEFERBERLİK KARARININ verildiğini” yüksek sesle haykırmaktadır: “Hadi bakalım, yüreği olan, cesareti olan, canına susayan varsa; Mehmedçikleri karşılamaya hazır olsunlar!..”

Doğu Guta’da insanlık ölüyor!..

Zulme ses çıkarmayan, zalimin suç ortağıdır!..


"Ve öyle bir fitneden sakının ki o içinizden yalnız zulmedenlere dokunmakla kalmaz, hepinize şamil olur. Biliniz ki Allah’ın cezalandırması şiddetlidir." (Enfâl, 25)

 

Doğu Guta’da insanlık ölüyor!..

Suriye’de Doğu Guta’da zalim Esad, hastaneleri, camileri bombalıyor, sivilleri ve çocukları öldürüyor… Doğu Guta’da insanlık ölüyor…

Doğu Guta’da siviller ve çocuklar ölmüyor; BM ölüyor, Arap Birliği ölüyor, zalim Esad’in suç ortağı Amerika ve Avrupa ülkeleri ölüyor…

 

Bugün Cuma!..

Güneşin doğduğu en hayırlı gün; Cuma günüdür!..


“Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma! Allah, onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor.” (İbrahim, 42)

 

Bugün Cuma!..

Yâ Rabbî! Aziz milletimize zeval verme... İstikbal ve istiklalimize kast edenlere karşı bizlere güç, kuvvet ve metanet ihsan eyle… Bizleri yolunda sabit kıl… İnkârcılara karşı nusret ve inayetini, rahmet ve himayesini bizlerden esirgeme!

Bugün Cuma!..

“Allah yolunda öldürülenlere sakın ‘ölü’ demeyin. Onlar diridirler…”


“Allah yolunda öldürülenlere sakın ‘ölü’ demeyin. Onlar diridirler. Ancak siz bunu idrak edemezsiniz.” (Bakara,154)

 

Bugün Cuma!..

Allah’ım! İstiklal ve istikbalimiz, birlik ve beraberliğimiz uğrunda mücadele eden kahraman ordumuzu muzaffer eyle! Vatan, millet ve din uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize rahmet, kahraman gazilerimize şifalar ihsan eyle!

Engellilere Engel Olmayalım!..

Her engelsiz her an bir engelli adayıdır!


“Mümin, türlü musibetlerle imtihan edilse de yıkılmaz, ayakta kalır. (Buhârî, Tevhid 31)

 

Engellilere Engel Olmayalım!..

Engelliler, Allah’ın kendilerine takdir ettiği engelli hallerine isyan etmez, şikâyet de etmez, sabreder…

Engellileri rahatsız eden ve müşteki oldukları husus; Allah’ın kendilerine takdir ettiği “halleri” değil, onların bu hallerini görmeyen/göremeyen, onların seslerini duymayan/duyamayan, dertlerini dinlemeyen/dinleyemeyen “duyarsızlık engeline” müptela insanların ilgisizliği, sevgisizliği ve duyarsızlığıdır!

Bugün Cuma!..

“Mü’minler arasında îmânca en kâmil olanı, ahlâkça en güzel olanıdır.”


“(Ey mü'minler), gevşemeyin, mahzun olmayın, Siz eğer (gerçekten) mü'min iseniz (düşmanlarınıza gaalib ve onlardan) çok üstünsünüzdür.”

(Âli İmrân, 139)

 

Bugün Cuma!..

Ey Allah’ım! Bizi ve dinimiz selamete erdir; ölüm ânında bizi imandan mahrum etme.

Senden korkmayanı ve bize acımayanı başımıza musallat etme… Dünya ve âhiret iyi şeyleri ile bizi rızıklandır! Şüphesiz Sen her şeye kadirsin.

Biz neden böyle olduk?!..

9 değil 90 köyden kovulsak da doğruları söylemeye ve yazmaya devam…


Ey Rabbim, bana lütufta bulunduğun şeyler hakkı için, artık suçlulara asla destek vermeyeceğim.” (Kasas, 17)

 

Biz neden böyle olduk?!..

Doğru konuşursak; “9 köyden kovulur” olduk!.. Köyden kovulmamak için yalan konuşur olduk!

Göründüğümüz gibi olmak, ya da olduğumuz gibi görünmek; takdir edilmez oldu… Böyle davranırsak; itibarsızlaştırılır, azarlanır, dışlanır olduk!.. Dışlanmamak için gerçek yüzlerimizi saklayıp sahte maskeler takar olduk!

Şehid Ufuk AKDAĞ…

“Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyiniz!..”


“Eğer Allah yolunda öldürülür ya da ölürseniz, şunu bilin ki, Allah’ın mağfireti ve rahmeti onların topladıkları bütün şeylerden daha hayırlıdır.” (Âl-i İmrân, 157)

 

Şehid Ufuk AKDAĞ…

Ne mutlu ölümlerini şehidlik tacı ile taçlandıranlara!.. Ne mutlu şehid anası ve babası olanlara!.. Ne mutlu şehid eşi ve sevgilisi olanlara!..

Nu mutlu ölümünü şehidlik tacı ile taçlandıran Şebinkarahisar’ın Şehidi Tank Uzman Çavuş Ufuk AKDAĞ’a!

Bugün Cuma!..

Cuma, fakirlerin haccı ve müminlerin bayramıdır!..


“Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.” (İsra, 80)

 

Bugün Cuma!..

Ya Rabbî! Doğru sözü eğip bükerek Müslümanları kandırmaya çalışanlara, dini değerlerimizi, îmânımızı, İslam’ımızı tahrif ve istismar etmek isteyenlere fırsat verme… Hâinleri, hilekârların hilesini, zalimlerin zulmünü yakala ve bizden uzak tut… İyinin ve kötünün seçilemez olduğu zamanlarda bize iyiyle kötüyü ayırt edecek akıl ve şuur ihsan eyle.

İt izi karışıklığı ne menem bir izmiş!..

Devlet millet içindir… Milleti yaşat ki devlet yaşasın.


“Mazlumun bedduasından sakının çünkü Allah ile mazlum arasında perde yoktur.” (Buhârî)

 

İt izi karışıklığı ne menem bir izmiş!..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklamalar ve gözaltlılarla alakalı olarak bir yıl önce “at izi, it izine karışmış vaziyette” gibi bir serzenişte bulunduğunda; “Fetö soruşturmalarındaki haksızlık ve usulsüzlüklerden demek ki devlet başkanı da haberdar… İnşallah bundan böyle iz karışıklığı olmayacak ve iz karışıklığının sebep olduğu mağduriyetler de önlenecek(!)” diye sevinmiş ve devlet adına umutlanmıştık…

 

Heyhat!.. Maalesef hiçbir değişiklik olmamış... İz karışıklıkları hala devam ediyor, mağdurlar mağduriyetleri de derinlemesine devam ediyor!

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN