Bugün Cuma!..

Cuma, müminlerin bayramıdır!..

“O çok esirgeyenin (has) kulları, yeryüzünde vakar ve tevâzu ile yürürler. Kendilerine beyinsizler (hoşa gitmeyecek) laflar attığı zaman “Selâm(etle)” de(yip geçe)rler.” (Furkân,63)

 

Bugün Cuma!..

 

Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmaîn…

 

Ey Allah’ım!.. Kalbimi nifaktan, amelimi riyadan ve gözümü hıyanetten arıt. Şüphesiz ki Sen gözlerin hıyanetini ve kalpleri gizlediğini bilirsin.

 

Ey Allah’ım! Verdiğini kimse engelleyemez. Engellediğini de kimse veremez. Hükmünü kimse geri çeviremez. Çalışma (Senden izin olmadıkça) çalışana fayda vermez.

 

Ya Rabbî! Doğru sözü eğip bükerek Müslümanları kandırmaya çalışanlara fırsat verme… İyinin ve kötünün seçilemez olduğu zamanlarda bize iyiyle kötüyü ayırt edecek akıl ve şuur ihsan eyle.

 

 

Yâ Rabbi! Şeytana kanmadan, nefse aldanmadan, fânî hayatın aldatıcı lezzetlerine takılıp kalmadan, ahireti unutmadan, Sana güzel kulluk etmeyi, bizlere nasîb eyle!

 

Ey rahmet edenlerin en merhametlisi! Ey kederleri gideren, gamları açan! Ey büyüklüğünde tek olan, bağışları ile tanınan, fazlı keremiyle bol veren Allah’m!.. Bu mübarek Cuma gününü bizlere bereketli kıl, Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi nasip eyle, dualarımızı kabul eyle!

 

“Allah’ın yardımı ve fetih gelince, sen de insanların fevc fevc Allah’ın dinine gireceklerini görünce, hemen Rabbini hamd ile tesbih ve tenzih et. O’nun yarlıgamasını iste. Şüphesiz ki O, tevbeleri çok kabûl edendir.” (Nasr 1-3)

 

Vesselam…

07 Nisan 2017 / 10 Receb 1438

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN