Bugün Cuma!..

Allah katında günlerin efendisi Cuma’dır.

“Allah’ım! Beni iyilik yaptığında sevinç duyan, kötülük yaptığında da bağışlanma dileyen kullarından eyle” (İbn Mâce, Edeb, 57)

 

Bugün Cuma!..

 

Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmaîn…

 

Rabbimiz! Bizleri Efendimizin öğrettiği güzel hasletlere bağlı kalan ve hayatı boyunca onları muhafaza eden müminlerden eyle!.. Rabbimiz! Bizleri tevhid inancından, Efendimizin yolundan ve vahdet şuurundan ayırma!

 

Ya Rabbî! Doğru sözü eğip bükerek Müslümanları kandırmaya çalışanlara, dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme… Hâinleri, hilekârların hilesini, zalimlerin zulmünü yakala ve bizden uzak tut… İyinin ve kötünün seçilemez olduğu zamanlarda bize iyiyle kötüyü ayırt edecek akıl ve şuur ihsan eyle.

 

Ey rahmet edenlerin en merhametlisi! Ey kederleri gideren, gamları açan! Ey büyüklüğünde tek olan, bağışları ile tanınan, fazlı keremiyle bol veren Allah’m!.. Bu mübarek Cuma gününü bizlere bereketli kıl, Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi nasip eyle, dualarımızı kabul eyle!

 

“Ey Rabbim! Şimdi içimizdeki birtakım beyinsizlerin yaptıkları yüzünden (işledikleri günah sebebiyle) bizi helâk mı edeceksin? O da sırf Senin imtihanın; Sen bununla dilediğini sapıklığa bırakır, dilediğine hidayet kılarsın! Bizim velimiz Sensin; artık bizi bağışla, bize merhamet eyle.” ( A’raf 155)

 

Vesselam…

14 Nisan 2017 / 17 Receb 1438

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN