Bugün Cuma!..

Cuma, müminlerin bayramıdır!..

“Allah’ım! Recep ve Şaban aylarını bize mübarek eyle ve bizi Ramazan ayına ulaştır.” (Ahmed b. Hanbel-1/259)

 

Bugün Cuma!..

 

Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmaîn…

 

Ey mazlumun duâsını kabul eden Allah’ım! Günahlarımızın çokluğu sebebiyle bize azab etme. Bizi affet ve bize rahmet et. Eğer bize azab edersen, günahlarımız sebebiyle edersin. Eğer affedersen, şüphesiz Sen Azîz ve Hakîmsin.

 

Ey Allah’ım, biz, doğrudan doğruya kalplerimize ulaşan, devamlı ve kâmil bir imân, huşû duyan ve şükreden bir kalp, doğru olan ve zikreden bir lisan, faydalı ilim, en sağlam ve mükemmel bir din, bol rızık, makbul amel ve asla zarara uğramayacak bir kazanç istiyoruz.

 

 

“Allah’ım! Açıktan ve gizli olarak yaptığım, yapacağım bütün günahlarımı, kusurlarımı bağışla. Sen, öne alan ve önce olansın. Sen, geriye bırakan ve sonsuz olansın. Senin her şeye gücün yeter.” (Buhârî, Deavât, 60; Müslim, Dua ve Zikir, 70)

 

Ey rahmet edenlerin en merhametlisi! Ey kederleri gideren, gamları açan! Ey büyüklüğünde tek olan, bağışları ile tanınan, fazlı keremiyle bol veren Allah’m!.. Bu mübarek Cuma gününü bizlere bereketli kıl, Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi nasip eyle, dualarımızı kabul eyle!

 

 

“Allah’ım! Beni iyilik yaptığında sevinç duyan, kötülük yaptığında da bağışlanma dileyen kullarından eyle” (İbn Mâce, Edeb, 57)

 

Vesselam…

28 Nisan 2017 / 02 Şaban 1438

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN