Bugün Cuma!..

Allah katında günlerin efendisi Cuma’dır!..

“Rabbim! Beni Sana çokça şükreden, Seni çokça zikreden, Senin azabından çekinen, Sana hakkıyla itaat eden, sadece Senin için eğilen, daima Sana yalvarıp yönelen bir kişi eyle! (İbnMâce, Duâ, 2)

 

Bugün Cuma!..

Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmaîn…

 

Ey Allah’ım! Bizi, saptırmayıp, saptırmayan hidayete ermiş hidayet rehberleri kıl… Dostlarına sulh vesilesi, düşmanlarına da düşman kıl. Seni seveni Sana olan sevgimiz sebebiyle seviyoruz. Sana muhalefet edene Senin ona olan adâvetin sebebiyle adâvet (düşmanlık) ediyoruz.

 

Yâ İlâhel âlemin!. Arif olmayı, hakikati bilmeyi, insan olmanın anlamını kavramayı, îmanda ve güzel ahlakta kemale ulaşmayı, kardeşlerimizle kaynaşmayı, yekvücut tek yürek olmayı bizlere nasip eyle Allah’ım!..

 

Yâ Ekrame'l-ekramîn! Bizi zalimlerin fitnesinden, hasidlerin hasedinden, Şeytanların vesvese ve tuzaklarından, her türlü şerlerden ve kötü fiillerden bizleri uzak eyle… Birliğimizi dirliğimizi, sevgimizi muhabbetimizi kaim ve daim eyle Allah’ım!

 

 

Ey kederleri gideren, gamları açan! Ey fazlı keremiyle bol veren Allah’m! Rahmetinle, fazlınla ve kereminle gam ve kederlerimizi gider, hüznümüzü aç, düşmanlarımızı helâk et ve zelil kıl… Bu mübarek Cuma gününü bizlere bereketli kıl, Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi nasip eyle, tövbemizi, şükrümüzü, hamdimizi, dualarımızı ve niyazlarımızı kabul eyle!

 

“Allah’ım! Fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymak bilmeyen nefisten ve kabul edilmeyen duadan sana iltica ediyoruz.” (Müslim, Zikir, 73)

 

Vesselam…

11 Ağustos 2017 / 19 Zilkâde 1438

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN