Bugün Cuma!..

“Allah, rızasına uyanları, onun sebebiyle selâmet yollarına doğrultur..”

“Allah, rızasına uyanları, onun sebebiyle selâmet yollarına doğrultur; onları izin ve iradesiyle karanlıktan aydınlığı çıkarıp kendilerini dosdoğru bir yola iletir.” (Mâide, 16)

 

Bugün Cuma!..

 

Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmaîn…

 

Ey mazlumun duâsını kabul eden Allah’ım! Günahlarımızın çokluğu sebebiyle bize azab etme. Bizi affet ve bize rahmet et. Eğer bize azab edersen, günahlarımız sebebiyle edersin. Eğer affedersen, şüphesiz Sen Azîz ve Hakîmsin.

 

Ya Rabbî! Doğru sözü eğip bükerek Müslümanları kandırmaya çalışanlara fırsat verme…

İyinin ve kötünün seçilemez olduğu zamanlarda bize iyiyle kötüyü ayırt edecek akıl ve şuur ihsan eyle.

 

 

Ey Allah’ım, biz, doğrudan doğruya kalplerimize ulaşan, devamlı ve kâmil bir imân, huşû duyan ve şükreden bir kalp, doğru olan ve zikreden bir lisan, faydalı ilim, en sağlam ve mükemmel bir din, bol rızık, makbul amel ve asla zarara uğramayacak bir kazanç istiyoruz.

 

Ey rahmet edenlerin en merhametlisi! Ey kederleri gideren, gamları açan! Ey büyüklüğünde tek olan, bağışları ile tanınan, fazlı keremiyle bol veren Allah’m!.. Bu mübarek Cuma gününü bizlere bereketli kıl, Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi nasip eyle, tövbemizi, şükrümüzü, hamdimizi, dualarımızı ve niyazlarımızı kabul eyle!

 

“Allah’ım! Sana teslim olan bir kalp, doğru sözlü bir dil ve güzel bir ahlâk istiyorum. Günahlarımı bağışlamanı ve her türlü hayırdan bana lütfetmeni istiyorum. Bütün şerlerden de sana sığınıyorum...” (Nesâî, Sehiv, 61; Hakim, Deavât, 1872)

 

Vesselam…

09 Mart 2018 / 21 Cemaziyelahir 1439

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN