Bugün Cuma!..

“Dua, ibadetin özüdür.”

“İyi olanınız, kendisinden herkesin hayır umduğu ve şerrinden emin olduğu kimsedir. Kötü olanınız ise kendisinden hiç kimsenin hayır ummadığı ve şerrinden emin olmadığı kimsedir.” (Tirmizî, Fiten, 76)

 

Bugün Cuma!..

Elhamdülillâhi Rabbil Âlemîn, vessalâtü vesselâmü alâ seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihi ve sahbihi ecmaîn…

 

Allah’ım! Fitne, fesat ve bozgunculuk peşinde koşanlara, milletimize ve ümmet-i Muhammed’e hile ve tuzak kuranlara karşı bize feraset, basiret, kuvvet ve dirayet lütfeyle!.. Bizleri cihâdın gerçek anlamını kavrayan, Senin yolunda mücahede ve mücadeleden kaçmayan samimi müminler eyle!

 

 

Ey Allah’ım! Rahmetinle, fazlınla ve kereminle gam ve kederlerimizi gider, hüznümüzü aç, düşmanlarımızı helâk et ve zelil kıl…

 

Ey Allah’ım, biz, doğrudan doğruya kalplerimize ulaşan, devamlı ve kâmil bir imân, huşû duyan ve şükreden bir kalp, doğru olan ve zikreden bir lisan, faydalı ilim, en sağlam ve mükemmel bir din, bol rızık, makbul amel ve asla zarara uğramayacak bir kazanç istiyoruz.

 

Tevvâb! Ey tevbeleri kabul edip, günahları bağışlayan!.. Gafûr! Ey affı ve mağfireti bol olan Allah’ım! Bu mübarek Cuma gününü bizlere bereketli kıl, Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi nasip eyle, tövbemizi, şükrümüzü, hamdimizi, dualarımızı ve niyazlarımızı kabul eyle!

 

***

“Mümin, güzel koku satan attar gibidir. İnsanlara ahlâk, âdâb, erdem takdim eder. Zihinlerde hep olumlu yer edinir. Gönüllerde hep hoş sada bırakır.” ( Taberânî, el-Mu’cemü’l-Kebir, XII, 319)

 

Vesselam…
01 Mart 2019 Cuma / 24 Cemâziyelâhir 1440

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN