Bugün Cuma!..

Allah’ım! Mübarek Cuma günü bereketli kıl, bizi Ramazan ayına kavuştur!

“O çok esirgeyenin (has) kulları, yeryüzünde vakar ve tevâzu ile yürürler. Kendilerine beyinsizler (hoşa gitmeyecek) laflar attığı zaman “Selâm(etle)” de(yip geçe)rler.” (Furkân,63)

***

Bugün Cuma!..

Bizleri yeni bir Cuma gününe kavuşturan Rabbimize sonsuz hamd ü senalar olsun…

Ümmeti olmakla iftihar ettiğimiz Sevgili Peygamberimiz Habib-i Huda Muhammed Mustafa (sav)’e sonsuz salat ve selam olsun.

 

Yâ Rabbi! Şeytana kanmadan, nefse aldanmadan, fânî hayatın aldatıcı lezzetlerine takılıp kalmadan, ahireti unutmadan, Sana güzel kulluk etmeyi, bizlere nasîb eyle!

 

Ya Rabbî! Ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından daha hayırlı ve bereketli yaşayabilmeyi bizlere nasip eyle… Hesabını veremeyeceğimiz bir hayat yaşamaktan bizleri muhafaza eyle.

Allah’ım!

 

Senin yolunda yürüyenlere güç ver… Senin dinin yüce olsun diye çalışanlara güç ver… Senin dininin mensupları izzet kazansın diye çalışanlara güç ver… Dilediğini galip getiren, dilediğini zelil eden Sensin!

 

Tevvâb! Ey tevbeleri kabul edip, günahları bağışlayan!.. Gafûr! Ey affı ve mağfireti bol olan Allah’ım! Mübarek Cuma gününü ve Şaban ayını bereketli kıl, Senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi ve ihya etmeyi nasip eyle... Tövbemizi, şükrümüzü, hamdimizi, dualarımızı ve niyazlarımızı kabul eyle… Bizi af olunmuş ve rızıklandırılmış, dert ve sıkıntılardan şifa bulmuş olarak Ramazan ayına kavuştur!

***

“Allah size yardım ederse, sizi yenecek yoktur. Eğer sizi yardımsız bırakırsa, ondan sonra size kim yardım edebilir? Mü’minler, ancak Allah’a tevekkül etsinler.” (Âli İmrân,160)

 

Vesselam…

03 Mayıs 2019 Cuma / 28 Şaban 1440

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN