ÇORUH ELEKTRİK’e Ulaşım Engeli!..

Çoruh Elektrik’e telefonla ulaşmak mümkün değil!..

“Her doğru, insana bir sorumluluk, her fırsat bir zorunluluk ve sahip olduğu her şey de ona bir görev yükler.” (John D Rockefeller Jr)

***

ÇORUH AKSA ELEKTRİK’e Ulaşım Engeli!..

Çoruh Elektrik müessesine telefonla ulaşmak mümkün değil!.. Acaba neden?

Vatandaş, kurumla alakalı bir işi olduğunda illâ kuruma mı gitmesi lazım?

***

Bugün teknolojinin sunduğu (telefon, internet, e- Devlet, e-Beyanname gibi) imkânlar sayesinde artık resmi ve özel müesseselere gitmeden ikametgâhınızda, işyerinizde masa başında çoğu işlerinizi halledebiliyorsunuz. Bu hizmet imkânları hem vatandaşlar için hem de müesseselerden için büyük bir zaman ve emek tasarrufu. Bunun tek istisnası herhalde Elektrik Dağıtım firması ÇORUH (AKSA) ELEKTRİK olsa gerek!

***

Çoruh Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin (sorumlu olduğu diğer illerde de var mıdır bilmiyoruz) Giresun İl Müdürlüğüne ulaşım sıkıntı var. Belki de “engeli var!” denilse daha doğru bir ifade olabilir.

 

İl Müdürlüğünün web sitesinde yazılı iletişim telefonunu (0454 210 16 00) aradığınızda bant telefon “hoş geldiniz” hitabıyla açılıyor, 5’e kadar sınıflandırılmış birimlere lütfen tuşlayınız deniliyor, fakat 5 birimden hiç birine bakan yok!

***

Bu telefondan kuruma ulaşamadım... Ulaşamayınca bilahare 444 9 186 telefonu aradım... Fakat yine muhatap bulamadım. Sadece talebimi ve şikâyetimi kayda aldılar. Bilahare beni arayacaklarını bildirdiler!

***

186 arıza hattına ulaşmak mümkün.

Elektrik Dağıtım firması vatandaşa sadece telefonla arıza kayıt imkânı mı sunar?..

Vatandaşın kurumla alakalı başka ihtiyaçlarının ve taleplerinin giderilmesi için neden telefonla hizmet imkânı sunulmaz?

 

Bu nasıl bir hizmet anlayışıdır, bu nasıl müşteri memnuniyetidir?

Kaldı ki, Elektrik Dağıtım firması herhangi bir ticari firma değildir.

***

Ortada bariz bir vatandaş mağduriyeti varsa, böyle bir durumda; firmanın dışında siyasetçilerin ve idarî makamların bu sahada sorumluluğu yok mudur?

***

“Hangi vali birine zulmeder ve o zulüm bana şikâyet olunur da; ben o zulmü ortadan kaldırmazsam; o kimseye ben zulmetmiş ve adaletten ayrılmış olurum.” (Hz. Ömer)

 

Vesselam…

28 Haziran Cuma 2019 / 25 Şevval 1440

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN