Davutoğlu’nun TV Konuşmalarının Ehemmiyeti!..

Görülen o ki, Sayın Davutoğlu konuştukça AK Parti iktidarda daha az hata yapacak, ülke ve millet hayrına daha isabetli kararlar alacaktır!..

“Bizi ahlaksız insanların kusurlarından daha çok, iyi bir insanın kusurları hayrete düşürür.” (Henry Fielding)

***

Davutoğlu’nun TV Konuşmalarının Ehemmiyeti!..

Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davutoğlu’nun irticalen yaptığı TV konuşmasının parti taassubu olmaksızın dinleyenlerde önemli izler bırakacağını düşünüyorum…

 

- Konuşmalarında iktidarın icraatlarına eleştiri var… Lakin akabinde, eksik ve yanlış görülen icraatlara olması gereken tavsiyeler de var.

 

- Eleştiriler inandırıcı, mantıksal, rakamsal verilerle destekleniyor…

 

- Alınan doğru kararlar yanlış uygulamalarla zayi ediliyor…

***

Süleyman Soylu’nun istifasının perde arkası, Atatürk Havalimanına yeni hastane yapılmasındaki rant endişesi, infaz yasasındaki adaletsizlikler ve yetersizlikler, ekonomik kararlardaki tutarsızlıklar, İmar Affından elde edilen gelirler, bakanlar arasındaki omuz atma tartışmaları gibi hususlarda ezber bozan yorumlar!..

 

 

***

İnfaz yasası yorumu!..

- İnfaz yasası altında örtülü bir af çıkartıldı!.. Lakin affın genel kuralları içinde de çıkartılmadı…

- Türkiye’nin en fazla mücadele edilmesi gereken alan yolsuzluklardır… Bu yasayla zimmet suçu işleyenler (yani devlet parasını kendi cebine aktaranlar), rüşvet suçu işleyenler (bulunduğu makam üzerinde rant elde edenler), gasp suçu işleyenler (organize çeteler) neredeyse bir gün bile yatmadan çıkacaklar!

***

- Devletin üst kademelerinde akrabalık ilişkisi olamaz. Bugün Hazine ve Maliye Bakanı’ndan kimse hesap soramıyor…

- Bakanlar eşit görünüyor ama hep bir bakan bir adım önde. Sayın Soylu ile Sayın Albayrak arasındaki bir rekabetten bahsediliyor.

***

- Bizim Başbakanlıktan ayrılmamızı isteyenler bugün âbâd oldular… Bugün kimlerin rantı artmışsa o gün bize karşı çalışanlardır!..

***

Sayın Davutoğlu’nun iktidarın icaraatlarına yönelik eleştirileri alışılmış bir muhalefet partisi eleştirisi değil, adeta sorumlu bir ilim ehlinin, duyarlı bir vatandaşın bir ağabey, bir kardeş edasıyla tavsiyelerinden ibaret!..

 

Özellikle günümüzde kimsenin iktidarı eleştiremediği, yanlışına yanlış diyemediği bir dönemde Sayın Davutoğlu iyi ki parti kurmuş da bu vesileyle iktidarın neler yapmadığını, neleri eksik yaptığını, neleri niçin yapmadığını, kimlere nelerin peşkeş çekildiğini kamuoyu (eski bir başbakan ve AK Parti genel başkan sıfatıyla yetkili bir ağızdan) dinleme ve öğrenme imkanına kavuşmuş bulunuyor!..

***

Görülen o ki, Sayın Davutoğlu konuştukça AK Parti iktidarda daha az hata yapacak, ülke ve millet hayrına daha isabetli kararlar alacaktır!..

 

Öyle tahmin ediyorum ki, Sn. Davutoğlu’na en fazla tebrik ve teşekkürü, onu önyargısız, parti taassubundan uzak dinleyen AK Partililer yapacaktır!..

***

Güçlü devlet güçlü iktidarla daimdir…

Güçlü iktidar güçlü muhalefetle kaimdir!..

Sayın Davutoğlun’a canıgönülden tebrikler ve teşekkür…

Allah yâr ve yardımcısı olsun..

***

Büyük İskender, hiçbir kusuru konusunda kendisini uyarmayan vezirine bir gün “Sana ihtiyacım yok”, der… Vezir: - “Neden Hükümdarım?” diye sorar.

 

İskender:

- “Çünkü ben bir beşerim. Sen bu kadar süre zarfında benim tek bir hatama bile rastlamadıysan cahilsin demektir… Yok, eğer hatamı gördün de örtbas ettiysen o zaman da hainsin demektir.”

 

Vesselam…

16 Nisan 2020 Perşembe / 23 Şâban 1441

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN