Gara şehidlerimiz!..

PKK’lı hain teröristleri ve onların arkasındaki hain elleri, tetikçilerini, alkışlayan ve besleyen destekçilerini lanetliyoruz!..

“Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.” (Bakara, 154)

***

Gara şehidlerimiz!..

 

Türkiye, IRAK'ın kuzeyinde Gara’da vahşi, cani ve hain PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen 13 şehidimize ağlıyor…

 

Rahmeti Rahmana kavuşan her Şehidimiz ciğerlerimizi dağlıyor olmasına rağmen devlet ve milletçe onları bağrımıza basıyor, şanlarına yakışır şekilde onları uğurlamaya gayret ediyoruz…

***

Mukadder ölümlerini şehidlik tacı ile taçlandıran aziz şehidimize Allah Teâlâ’dan rahmet diliyor, aile efradına, yakınlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

***

Teröre karşı azimle ve kararlıkla mücadele veren kahraman ordumuzu ve güvenlik güçlerimizi yürekten alkışlıyor, dualarımızla destekliyoruz.

 

gara şehidleri ile ilgili görsel sonucu

 

***

Terör ve destekçilerine lanet olsun!..

PKK’lı hain teröristleri ve onların arkasındaki hain elleri, tetikçilerini, alkışlayan ve besleyen destekçilerini lanetliyoruz…

 

Hain teröristleri ve onları besleyen destekçilerini kınamayan ve lanetlemeyenleri de şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

***

İnancımız odur ki, ölüm haktır ve her nefis ölümü tadacaktır. (Ankebût 57.)

Tayin edilen ömür (ecel) vakti gelince ne bir saat geri kalır, ne de ileri geçebilir!.. “Sizin için belirlenen bir gün vardır ki, ondan ne bir saat geri kalabilirsiniz ne de ileri geçebilirsiniz.” (Sebe 30)

 

Hak olan ve vakti gelince vuku bulan ölümün; her nefis için şehid olarak tecelli etmesi ne güzel ölümdür!..

***

Ne mutlu ölümlerini şehidlik tacı ile taçlandıranlara!..

Ne mutlu şehid anası ve babası olanlara!..

Ne mutlu şehid eşi ve sevgilisi olanlara!..

***

“Eğer Allah yolunda öldürülür ya da ölürseniz, şunu bilin ki, Allah’ın mağfireti ve rahmeti onların topladıkları bütün şeylerden daha hayırlıdır.” (Âl-i İmrân, 157)

Resim


Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler; Allah’ın, lütuf ve kereminden kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar. Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiçbir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar. Onlar, Allah’tan gelen nimet ve keremin; Allah’ın, müminlerin ecrini zayi etmeyeceği müjdesinin sevinci içindedirler.” (Âl-i İmrân, 169-171)

 

Vesselam…

14 Şubat 2021 Pazar / 02 Recep 1442

 

 

YORUMLAR
Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN