Nisan 2019 Arşivi
Ahmet Davutoğlu’nu Nasıl Bilirsiniz?

“Şeytanın defterinde adı olmayanın rahmanın defterinde adı olmaz.”


“Eğer bir parti görevlisi, görev aldıktan sonra evini, arabasını, yaşam tarzını değiştiriyorsa ben o adamı partiye sokmam. Eğer şaibeli bir durum varsa bunun hesabını sorar, yollarımızı ayırırız” (Ahmet Davutoğlu)

***

Ahmet Davutoğlu’nu Nasıl Bilirsiniz?..

Ahmet Davutoğlu, Dış politikada uzman, Başbakana Başdanışmanlık, Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık, AK Parti Genel Başkanlığı yapmış tecrübeli bir akademisyen (ilim ehli) ve partili partisiz her kesimde iz bırakmış bir siyasetçi...

Bugün Cuma!..

Hayırlar feth, şerler def ola…


“O çok esirgeyenin (has) kulları, yeryüzünde vakar ve tevâzu ile yürürler. Kendilerine beyinsizler (hoşa gitmeyecek) laflar attığı zaman “Selâm(etle)” de(yip geçe)rler.” (Furkân,63)

 

Bugün Cuma!..

Lütfettiğin mevkii ve makamı, bahşettiğin servet ve yetkiyi, adaletle kullanacak, adalet için kullanacak iman ver bize Allah’ım.

23 Nisan Çocuk Bayramı!..

23 Nisan hüzün doluyor insan!..


“Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.” (Aristo)

 

23 Nisan Çocuk Bayramı!..

23 Nisan; TBMM’nin açılışı… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Bugün CUMA, bu gece BERAT!..

“Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman ibadetle ihya ediniz, gündüzünü de oruçla geçiriniz.”


Rabbim! Beni namaza devam eden bir kimse eyle. Soyumdan da böyle kimseler yarat. Rabbimiz! Duamı kabul eyle.” (İbrahim 40)

 

Bugün Cuma!..Bu gece BERAT!..

Bu gece; Mübarek Berat Gecesi…

Berat gecesi; Şaban ayının 15’inci gecesi, Ramazan-ı Şerif’e 15 gün kaldığının müjdecisi!

Çalınan, Kaybettirilen Değerlerimiz!..

Neyi nerede kaybettiğinizi bilmiyorsanız boşuna aramayınız, bulamazsınız!


”Sen taş, kaya ve mermer dahi olsan, eğer bir terbiyecinin (gönül sahibinin) eline düşersen cevher olursun…” (Hz. Mevlana)

***

Çalınan, Kaybettirilen Değerlerimiz!..

Kaybettiğimiz değil kaybettirilen, yitirdiğimiz değil çalınan değerlerimizin farkında mıyız?

Kişi ihtiyacı olan şeyin peşine koşar… Kişi neyi kaybettiğini, nerede kaybettiğini biliyorsa; arayacağı şeyi de bilir, arayacağı yeri de! Lakin neyi nerede kaybettiğinizi bilmiyorsanız boşuna aramayınız, bulamazsınız!

Bugün Cuma!..

Mübarek Cumamız bereketli ola!..


“Ölçü ve tartıda hile yapanlara yazıklar olsun. Onlar, insanlardan bir şey aldıklarında tam ölçüp tartarlar. Kendileri başkalarına vermek için ölçtüklerinde ise eksik tartarlar. (Mutaffifîn, 83/1-3)

 

Bugün Cuma!..

Bizleri Allah ile aldatan ve aldananlardan, mülkle şımaranlardan, imkânla azanlardan eyleme, yükseldikçe alçakgönüllü olmayı, büyüdükçe mütevazı olmayı, çoğalttıkça şükretmeyi nasip eyle Allah’ım.

AK Parti’de Temizlik Dönemi!..

Sn. Cumhurbaşkanı millete verdiği sözü yerine getirmelidir!..


“İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendisine kör bakar. Neye nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar.” (Hz. Mevlâna)

 

AK Parti’de Temizlik Dönemi!..

31 Mart seçimleri, sonuç itibariyle AK Parti için bir bakıma başarıdır. Nihayet kuruluşundan bugüne kadara girdiği 15’inci seçimde de birinci olarak çıkmıştır.

Polis Teşkilatı 174 yaşında!..

10 Nisan 2019; Türk Polis Teşkilatını 174. Yaş günü…


“Öyle Ucuz Değil Gül Koklamak… Gül Tutan Ele Diken Batmalı… Bir Aşka Gönül Veren O Aşkın Kapısında Yatmalı!” (Necip Fazıl)

 

174 yaşında Genç Türk Polis Teşkilatı!..

Aziz milletimizin can ve mal emniyetinin tesisi ve huzuru için, mesai mefhumu gözetmeksizin üstün bir vazife aşkıyla hizmet veren, bir nevi güvenliğimizin sigortası olan Polis Teşkilatımızın fedakâr, cefakâr ve kahraman mensuplarının 174. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun…

Polis Teşkilatı 174 yaşında!..
Bugün Cuma!..

“Ölçü ve tartıda hile yapanlara yazıklar olsun.”


“Ölçü ve tartıda hile yapanlara yazıklar olsun. Onlar, insanlardan bir şey aldıklarında tam ölçüp tartarlar. Kendileri başkalarına vermek için ölçtüklerinde ise eksik tartarlar. (Mutaffifîn, 83/1-3)

 

Bugün Cuma!..

“(Ey mü'minler), gevşemeyin, mahzun olmayın, Siz eğer (gerçekten) mü'min iseniz (düşmanlarınıza gaalib ve onlardan) çok üstünsünüzdür.” (Âli İmrân, 139)

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN