Mart 2018 Arşivi
Asile verilmeyip de vekile verilen hak, hak mıdır?

Bu aziz millet yaptıklarınızı ilelebet asla unutmayacaktır.


“Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin… Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!” (Tevfik Fikret)

 

Asile verilmeyip de vekile verilen hak, hak mıdır?

Asillere son dakika gölü!..

AK Parti, CHP ve MHP’nin ittifakıyla Mecliste kabul edilen kanun ile milletvekilleri ve generallere yeni haklar/imtiyazlar tanınıyor…

Bugün Cuma!..

“Şüphesiz rızık veren, güç ve kuvvet sahibi olan ancak Allah’tır.”


“Yarabbi! İçimizdeki birtakım sefihlerin (beyinsizlerin) işlediği (günah) sebebiyle bizi helâk eder misin?” (A’raf, 155)

 

Bugün Cuma!..

Ya Rabbî! Bizi helal kazançla, salih evlatla rızıklandır. Hayırlı amellerle, kabul olun dualarla bizleri mükâfatlandır. Bizi hamd eden kullarından eyle. Senin şanını unutup nankörlük yapan kullarından eyleme.

Ordu Belediye Başkanının bileti kesilmiş mi?

Gerçekler ayrıntıda gizlidir ve hareketlerin dili vardır!..


“Bir cümle yeter sözden anlayana, destan yazsan fark etmez laftan anlamayana.” (Hz. Mevlana)

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanının bileti kesilmiş mi?

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun’da Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a teşekkür ediyor… Lakin Ordu’da ne belediyenin hizmetlerinden ne de Belediye Başkanı Enver Yılmaz’dan bahsediyor!.. Onun ismini dahi anmıyor!

Cumhurbaşkanım Sn. Erdoğan!..

“İyi dost, iyi günde çağrıldığında, kötü günde ise çağrılmadan gelendir.”


“Güzeli güzel yapan edeptir, edep ise güzeli sevmeye sebeptir…” (Hz. Mevlâna)

 

Cumhurbaşkanım Sn. Erdoğan!..

Çıkarı olan, beklentisi olan kişiler bir yolunu bulup (ağaca çıkarak, arabanızın önüne yatarak, etrafınızdaki çemberi kırarak) sizlere ulaşabiliyorlar… Sınırlı bir azınlık dertlerini anlatıyor, taleplerini arz ediyor ve de çözüm buluyorlar... Lakin siyasî ve bürokratik bir beklentisi olmayan, sesini duyurma imkânı bulunmayan çoğunluk; sizlere ulaşamamak ve dertlerini anlatamamaktan, dinlenilmemekten, netice itibariyle çözümsüzlükten müştekiler.

Bugün Cuma!..

Allah’m! Cuma gününü ve Receb ayını bizlere bereketli kıl!..


“Allah’ım! Recep ve Şaban aylarını bize mübarek eyle ve bizi Ramazan ayına ulaştır.” (Ahmed b. Hanbel-1/259)

 

Bugün Cuma!..

Yâ Rabbî! Bizi basiretsizlerden, ferasetsizlerden, vicdansızlardan, zalimlerden yana eyleme!..

Ey Allah’ım! Müslümanlara ve muvahhitlerin askerlerine yardım et! Bizi sevdiğine, râzı olduğun söz, fiil, amel, niyet ve yola muvaffak kıl!

Eski statlar rantiyecilere peşkeş mi çekilecek?..

“Reis ne derse, değil; Ağabey ne derse o olur!"


“Allah, size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor.” (Nisâ, 58)

 

Eski statlar rantiyecilere peşkeş mi çekilecek?..

“Yıkılacak Giresun stadına cami mavi yaptırmazlar!.. Burası rantiyecilere peşkeş çekilecek. Rantiye lobisi buraya cami yapımına asla müsaade etmez… Bu sebeple boşuna kürek çekiyorsunuz… Olmayacak duaya âmin diyorsunuz…”

***

“Sizler de Ağabeyi tanıdığınız kadar anlaşılan Reisi tanımamışsınız!..

Her ne ise, Halep oradaysa arşın da burada… Nihayet üç gün sonra göreceğiz… Bakalım Reisin dediği mi Ağabeyin dediği mi geçerli olacak!”

Erdoğan’dan Ulu Cami müjdesi!..

Her vilayete bir Ulu Cami!..


“Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra.” (Hz. Mevlana)

 

Erdoğan’dan Ulu Cami müjdesi!..

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı, Başkomutan ve Afrin Fatihi Recep Tayyip Erdoğan,

25 Mart Pazar günü yapılacak AK Parti İl Kongresine katılmak üzere Giresun’a geliyor…

Sayın Cumhurbaşkanının il kongresinde vereceği “Eski stadın yerine Cuma Camii” yapalım müjdesi Giresun’da heyecanla ve ümitle beklenilmektedir.

Bugün Cuma!..

“Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tatma!..


“(Ey mü'minler), gevşemeyin, mahzun olmayın, Siz eğer (gerçekten) mü'min iseniz (düşmanlarınıza gaalib ve onlardan) çok üstünsünüzdür.” (Âli İmrân, 139)

 

Bugün Cuma!..

Ey Allah’ım!.. Günahlarımı bağışla, rızkımı bollaştır, huyumu güzelleştir, kazancımı temiz kıl, bana verdiğin rızıktan dolayı beni kanaatkâr kıl, bana vermediğin şeye nefsimi sürükleme (götürme), Sen benden râzî oluncaya kadar beni dünyadan çıkarma…

Siyasetçilerden neden korkulur ki?

Yüzünüz hep güleç, müziğiniz bol olsun Sayın Başkanım!


“Adaletsizliği engelleyecek gücünüzün olmadığı zamanlar olabilir. Fakat itiraz etmeyi beceremediğiniz bir zaman asla olmamalı.” (Elie Wiesel)

 

Siyasetçilerden neden korkulur ki?

Vatandaş, Bakan olsun, Milletvekili olsun, Belediye Başkanı olsun siyasetçilerin (iktidar ve muhalefet dâhil) kusurlu söz ve icraatlarını açıktan eleştirmeye cesaret edemezler, acaba neden?

Siyasetçiler, vatandaşın eleştirilerine mi açık değiller, haklı eleştirilerden rahatsız mı oluyorlar, yoksa vatandaş mı cesaretli değil? Ya da makam ve sıfat sahibi etkili ve de yetkili eleştirilen siyasetçiler, eleştirenlere had (müeyyide) mi uyguluyorlar da vatandaş sessiz kalıyor?

Bugün Cuma!..

“Allah, rızasına uyanları, onun sebebiyle selâmet yollarına doğrultur..”


“Allah, rızasına uyanları, onun sebebiyle selâmet yollarına doğrultur; onları izin ve iradesiyle karanlıktan aydınlığı çıkarıp kendilerini dosdoğru bir yola iletir.” (Mâide, 16)

 

Bugün Cuma!..

Ya Rabbî! Doğru sözü eğip bükerek Müslümanları kandırmaya çalışanlara fırsat verme… İyinin ve kötünün seçilemez olduğu zamanlarda bize iyiyle kötüyü ayırt edecek akıl ve şuur ihsan eyle.

Kadın Hakları!..

Kadını kadın yapan erkek, erkeği erkek yapan da kadındır.


"Erkekler kadınlar üzerinde hâkimdirler (ailenin reisidirler). Bu sebepledir ki Allah bazılarını (erkekleri) bazılarınızdan (kadınlardan) üstün kılmıştır. Bir de (erkekler onlara) mallarından infak etmektedirler..." (Nisâ,34).

 

Kadın Hakları!..

Kadın; annedir, eştir, kardeştir…

Bir kadın yalnız başına pek bir anlam ifade etmiyor… Kadın, bir erkekle ancak anlam kazanıyor… Kadını kadın yapan erkek, erkeği erkek yapan da kadındır. Kadın ve erkek birbirlerinin mütemmim cüzleridir… Biri olmazsa diğeri de olmaz. Baba yoksa anne de olmaz… Koca yoksa eş de yoktur!

 

Devletin Kahraman Meyyitlere İhtiyacı Var!..

“Biz tebaamıza açı çektirmek için devletin başında değiliz!..”


“Zeki insan problemi çözen, bilge insan ise önleyendir.” (Albert Einstein)

 

Devletin Kahraman Meyyitlere İhtiyacı Var!...

Payitaht Abdülhamid dizisinde Cennet Mekân Abdülhamid döneminde sarayda sergilenen entrikalardan, yabancı ülke ajanlarının oyunlarından, sokak çetelerinden, sultanın etrafındaki hainlerden bahsedilirken günümüze de ışık tutacak enteresan mesajlar verilmektedir.

Bugün Cuma!..

Cuma günü, duaların müstecâb olduğu bir vakit vardır!


“O çok esirgeyenin (has) kulları, yeryüzünde vakar ve tevâzu ile yürürler. Kendilerine beyinsizler (hoşa gitmeyecek) laflar attığı zaman “Selâm(etle)” de(yip geçe)rler.” (Furkân,63)

 

Bugün Cuma!..

“Eğer Allah sana (herhangi bir yüzden bir keder) bir zarar dokundurursa, onu Kendinden başka hiçbir açıcı (giderici) yoktur. Eğer sana bir hayır dilerse, O’nun fazl (u kerem)ini geri çevirici hiçbir (kuvvet) de yoktur. O, bunu kullarından dilediğine eriştirir. O, çok Yarlığayıcı, çok Esirgeyicidir” (Yunus, 107)

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN