Devlet Başkanını uyarmak mı, uyarmamak mı?!..

Bu ahval ve şerait dâhilinde devlet başkanının uyarılması, ona isyan değildir... Bu yanlış uygulamaların belki farkında değildir diye ikaz edilmesidir!..


“Hangi vali birine zulmeder ve o zulüm bana şikâyet olunur da; ben o zulmü ortadan kaldırmazsam; o kimseye ben zulmetmiş ve adaletten ayrılmış olurum… Bizi uyarmazsanız sizde hayır yoktur, *uyarılarınızı dinlemezsek bizde hayır yoktur.” (Hz. Ömer)

***

Devlet Başkanını uyarmak mı, uyarmamak mı ihanet olur?!..

Bir Devlet Başkanı ki, halkın ekser desteğiyle iktidara gelse; "Asla suiistimallere yol vermeyeceğiz. Yolsuzluklara asla prim vermeyeceğiz…” taahhüdünde bulunmasına rağmen onun iktidar döneminde yolsuzluklar ve suiistimaller (geçmiş dönemlerde görülmeyecek derecede) ülkenin kılcal damarları sayılabilecek en ücra köşelerine (il-ilçe-belde, köy ve mahallelere) kadar yayılacak olsa; bu ahval ve şerait dâhilinde (devletin çöküş ve izmihlâline sebebiyet verilmemesi adına) devlet başkanını münasip bir üslupla uyarıda bulunmak mı hainliktir, yoksa sükût edip (devletin çöküş ve izmihlâlini) beklemek, hatta üstüne üstlük birde bu hali bile bile, göre göre alkışlamak mı?

Eynesilli Hacı Mustafa Eren Hocaefendi kimdir?..

Siyaset ve bürokrasiden uzak, herkese eşit mesafede olmayı prensip ve bütün insanlığa faydalı olmayı gaye edinmiş bir gönül mimarıdır…


“Râbıta, mürşidin eliyle müridin kalbinnden geçirilip dergâh-ı izzete bağlanan haberleşme ipidir.” (İhramcızâde İsmail Hakkı Efendi)

***

Eynesilli Hacı Mustafa Eren Hocaefendi kimdir?..

Hacı Mustafa Eren, Giresun’un ender mutasavvıflarından, Sivaslı İhramcızâde İsmail Hakkı Toprak Efendinin Giresun temsilcisi (tasavvufî ifadeyle halifesi), siyaset ve bürokrasiden uzak, herkese eşit mesafede olmayı prensip ve bütün insanlığa faydalı olmayı gaye edinmiş bir gönül mimarıdır…

Mustafa Eren Hafız İmam-Hatip Ortaokulu…

“Proje Okul” demek; kaliteli okul, kaliteli öğretmen, kaliteli öğrenci demektir.


“İnsanoğlu ebediyete irtihal ettiği zaman amel defteri kapanır. Şu üç kişinin defteri ise kapanmaz ve bunlara sevap yazılmaya devam eder: Ardında sadakayı cariye, yani kalıcı bir hayır bırakan kişi. İlmini insanlığın hayır ve hizmetine sunan kişi. Kendisine hayır duada bulunan bir evlat yetiştiren kişi.” (Müslim, Vasiyyet, 14)

***

Eynesil Hacı Mustafa Eren Hafız İmam Hatip Ortaokulu…

Eynesil’de Yükselen Eğitim Külliyesi!..

***

Örnek gösterilebilecek ender “Proje İmam Hatip” okullarından biri…Hem Hafızlık Kursu hem İmam Hatip Okulu

Diş Hastanelerinde Skandal Uygulamayı Deşifre Ediyoruz!..

Diş hastanelerinde hasta kabul edilmiyor!..


“Her hastalık, Müslüman’a bir şifadır. Bazısı nefsini temizler, bazısı da günahlarını.” (Hz. Ebû Bekir)

***

Devlet Diş Hastanelerinde Skandal Uygulamayı Deşifre Ediyoruz!..

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın Dikkatine!..

***

Giresun il genelinde 25 Mart 2020’den 31 Aralık 2020 tarihine kadar sürede toplamda 41.483 muayene olan hastanın 10.697’sine tedavi uygulanırken 30.786 muayene olan hastaya tedavi uygulanmamış!..

Hû Komşu, Duydun Mu; “Bekri Mustafa” Başkan Olmuş!..

Günümüzde kurum ve müesseselerin ahvalini güzel anlatan meşhur bir hikâye…


“Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek bir şeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz…” (W.Butler)

***

Hû Komşu, Duydun Mu; “Bekri Mustafa” Başkan Olmuş!..

Pardon “Bekri Mustafa Ayasofya’ya imam olmuş!..”

Giresun Milletvekillerinin Dikkatine!..

Sizler Giresun ve Giresunlulara hizmet sorumluluğunu üstlenmiş değerli milletvekillerisiniz!..


“İyiliği tecrübe edilmiş insanlar hakkında suizanda bulunma.” (Lokman Hekim)

***

Giresun Milletvekillerinin Dikkatine!..

Sn. Mv. Cemal Öztürk, Sn. Mv. Kadir Aydın, Sn. Mv. Sabri Öztürk, Sn. Mv. Necati Tığlı

Uluslararası Giresun Limanı… (3)

Liman sahasında yapılan yatırımların tamamı devlet adına yapılmakta olup devletindir!..


“Dünyada iki şey insanı bozar: Birincisi otorite ve iktidar, ikincisi ise dünya malı.” (İmam Gazâlî)

***

Uluslararası Giresun Limanı… (3)

Deniz taşımacılığı; hava yoluna göre 14, karayoluna göre 7, demiryoluna göre 3,5 kat daha ucuz olması sebebiyle dünyada en çok tercih edilen ulaşım şeklidir.

***

Ekim/2015’de temeli atılan, yıllar önce inşaatı bittiği halde bitmek bilmeyen birtakım tartışmalar sebebiyle bir türlü hizmete açılamayan binada nihayet mutlu sona gelindi…

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN