Camisiz GİRESUN Millet Bahçesi özellikleri!..

Millet bahçesinde her şey yerleştirilmiş ama bir camiye yer bulunamamış!..


“Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra.” (Hz. Mevlâna)

***

Camisiz GİRESUN Millet Bahçesi özellikleri!..

22 bin metrekarelik bir alana sahip millet bahçesinde her şey yerleştirilmiş ama bir camiye yer bulunamamış!..

Lütfetmişler, sadece 10.96 metrekarecik KADINLARA, 12.77 metrekarecik ERKEKLERE MESCİD yeri tahsis etmişler!..

Camisiz Millet Bahçesi Mi Olur?..

Camiler İslâm beldesinin alâmetifarikasıdır!..


“Bir kimsenin mescide alakasını görürseniz, onun mü’min olduğuna şehadet edin, zira Cenab-ı Hak şöyle buyuruyor: “Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününe inananlar imar ederler.” (Tirmizi, Tefsir, Sure 2. H. No 3092)

***

Camisiz Millet Bahçesi Mi Olur?..

Hani eski statların yerine Ulu Camiler yapılacaktı, ne oldu?..

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan 2018’de ilk defa eski statlara Ulu Cami yapılacağı müjdesini verirken çok iddialı konuşuyordu… Ve diyordu ki: “Eski stadın yerine Cuma Camii yapalım dedik... Birileri rahatsız olmuş. Kim olursa olsun. Hiçbirini kafaya takmayın. Bu Cuma Camii milletindir. Hiç kimse bunu engelleyemez. Biz o çatlak seslere alıştık. Bizim işimiz var. Bu yolda azimle yürüyeceğiz.”

FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (2)

Yazılarımda yer alan Başkana ait “CEVAP” bölümleri teyit ettirerek yazdığım ifadelerdir… Yani ne bir fazla ne bir eksik!..


“Ne kazandığın başarılarda takılı kal ne de hatalarında ısrar et. Bunların yerine tekrar başla; şimdinin her değerli anında yeniden başla...” (Muhammed İkbal)

***

FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (2)

Uzun süredir kamuoyunda (kapalı kapalar ardında) dillendirilen, lakin ne yeni yapılan genel kurulda ne de bugüne kadar (görsel ve yazılı) basında hiç gündeme gelmeyen iddialarla alakalı Başkan Lütfi Bayraktar Bey ile bir mülakat yapmıştık…Mülakatın bir kısmını FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (1)” yazımda paylaşmıştım… Mülakatın diğer kısmı:

FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (1)

Başkan fısıltı gazetelerinde dolaşan iddiaları olarak doğruladı…


“Mala ve mevkie düşkün bir adamın dînine verdiği zarar, bir koyun sürüsünün içine salıverilmiş iki aç kurdun o sürüye verdiği zarardan daha büyüktür.” (Tirmizî, Zühd, 43)

***

FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (1)

Uzun süredir kamuoyunda dillendirilen, lakin yeni yapılan genel kurulda hiç gündeme gelmeyen (daha önceki yazılarımda) bahis mevzuu yaptığım bazı iddialarla alakalı Başkan Lütfi Bayraktar Bey ile görüştük…

FİSKOBİRLİK Olağan Genel Kurulu...

Fındık üretimi ve ticaretiyle ilgilenen illerin siyasetçileri Fiskobirlik gibi bir kuruluşun Genel Kuruluna ilgi göstermiyorlar!..


FİSKOBİRLİK Olağan Genel Kurulu yapıldı…

Daha doğru bir ifade: Yapılmış!..

***

Bir zamanlar (yıllarca) fındık denilince ilk akla gelen, dünya markası, ciddi, güvenilir bir müessese olan… Takriben 500 binden fazla üreticinin 200 binin ortak olduğu, 50 kooperatiften müteşekkil dev bir kuruluş olan FİSKOBİRLİK…

Esnafın feryadına kulaklarını tıkayan ŞEHRÜL EMİNLER!..

Tamirat süresinde firmanın kusurlu hareketlerinden ve tamiratın gecikmesinden dolayı mağdur olan cadde esnafının zararları tazmin edilecek midir?..


“Mazlum ol, zalim olma… Üzül de üzen olma!.. Mahşerde hesap zordur. Ezil de ezen olma!..” (Hz. Mevlâna)

***

Esnafın feryadına kulaklarını tıkayan ŞEHRÜL EMİNLER!..

Giresun Belediyesi, 2020’nin son aylarında Belediye ile İller Bankası ortak finansmanı ile gerçekleştirilen Bulancak Durağı ile Keşap Durağı arasında (Alparslan Caddesi, Osmanağa Caddesi) uygulanmakta olan güzel bir “Cephe Giydirme” projesi başlatmıştı…

Sarayburnu Camii memba suyuna kavuştu…

Sarayburnu Şadırvanı hayalin esere dönüşümü… Mananın maddeyle bütünleşmesi…

İnancın ve sabrın zaferi…


“Her şey hayalle başlar, bunun temelinde inanç yatar. İnansanız başarırsınız.” (Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN)

***

Sarayburnu Camii memba suyuna kavuştu…

İstanbul Fatih İlçesinde (Mimar Sinan eseri) Şehzade Camii örnekleme suretiyle (tamamen kesme taştan) inşa edilmiş olan Giresun/Bulancak Sarayburnu Camii (yine tamamen kesme taştan inşa edilen) Şadırvanı 41 km. mesafeden (yayladan) gelen içme suyuna kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor…

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN