"Bir idareci etrafındakileri kötülemeye başlamışsa..."

Boş vaatler ve başkalarını kötüleme; palyatif, geçici avutma taktiği ve acziyet ifadeleridir. Sonun habercisi gong sesleridir.


“Bir okçu hedefini şaşırdığında dönüp kendisine bakar. Hedefin vurulamaması, hedefin suçu değildir. İsabetinizi artırmak için kendinizi geliştirmelisiniz.” (Girbert Arland)

***

Bir idareci etrafındakileri kötülemeye başlamışsa; Bilesiniz ki işler iyi gitmiyor demektir!..

***

Bir idareci (sıfatı ve makamı ne olursa olsun), geçmiş dönemleri ve geçmiş yöneticileri kötülemeye başlamışsa; bu, işlerin iyi gitmediğinin alametidir.

Üstüne üstlük, idareciler bir de işlerin iyi gitmeme mazereti olarak etrafındakilerin beceriksizliklerini göstermeye, hatta özellikle kendi atadıkları etrafındakileri kötüleme başlamışlarsa; bu, işlerin daha da kötüye gittiğinin, sonun yaklaştığının alametidir.

Umursamayan Siyasetçi ve Bürokrat Olur Mu?

Yâ Rabbi! “Size hizmet edeceğiz” diye bizlerden vekalet alan siyasetçileri, bizlere hizmet etmek üzere görevlendirilen bürokratları Sana şikâyet ediyorum.


“Sen uzattığın eli tutmayan ele mi dargınsın? Yoksa onu tutmayacak birine uzattığın için kendine mi kızgınsın? (Hz.Mevlâna)

***

Duymayan, Görmeyen, Umursamayan Siyasetçi ve Bürokrat

Olur mu?..

***
Üç yıldır bitirilmeyen, köstebek yuvasına dönüşmüş, takriben üç yıldır onca yazılan, çizilen, söylenilen ikazlara rağmen ilgilenilmeyen, vatandaşın feryadına kulak tıkanılan, görülmek istenilmeyen bir yol
(BEKTAŞ YAYLA yolu) olur mu?..

Mevlid-i Nebi...

İnsanlığa örnek, Âlemlere Rahmet Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin kâinatı şereflendirdiği gecenin sene-i devriyesi…


“İçinizden Allah’ın lutfuna ve âhiret gününe umut bağlayanlar, Allah’ı çokça ananlar için hiç şüphe yok ki, Resûlullah’ta güzel bir örneklik vardır.” (Ahzâb 21)

***

Mevlid-i Nebi...

28 Ekim Çarşamba akşamı (Rebîu’l-Evvel ayının 11’ini 12’ye bağlayan Perşembe gecesi) Mevlid-i Nebi; Hz. Peygamber (s.a.v) Efendimizin doğum günü…

Haram olan bir fiile başlarken BESMELE çekilir mi?..

Haram bir fiil işlerken besmele çekmesinin dinî hükmü bir tarafa; Dinî değerlerin alenen aşağılanması suçtur…


“Bir kimse başkalarına hakkı emredip kendisi kötü fiilleri işlemeye devam ederse, çok sürmez halkın gözünde güvenirliliğini kaybeder. Yaptığı bütün iyi faaliyetler de heba olur gider.” (Hz. Ebû Bekir)

***

Haram olan bir fiile başlarken BESMELE çekilir mi?..

Milli Piyango çekilişinde sunucu "Haydi Bismillah" diyerek açılış yapıyor!..

***

Milli Piyango kumar ve de haram değil mi?..

Haram olduğu kesin olarak bilinen bir fiil işlenirken “Bismillah” denilir mi?

DOKAP Başkanlığında Nöbet Değişimi…

DOKAP Başkanlığına atanan Hakan GÜLTEKİN; Ardeşen AK Parti eski Belediye Başkanı…


“Hoşlanmadığı bir kimseden kurtuluncaya kadar, güzel geçinemeyen akıllı sayılmaz.” (M.b.Hanefiyye)

***

DOKAP Başkanlığında Nöbet Değişimi…

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanlığına (2018 yılı Ekim ayından buyana vekaleten yürütmekte olan Yusuf MENGİ’nin yerine) Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle (Ardeşen AK Parti eski Belediye Başkanı) Hakan GÜLTEKİN atandı…

Sen de Mus’ab b. Umeyr olabilirsin!..

Yatlarda, katlarda, saraylarda, her gün defileye gider gibi giyimler altında, lüks otel salonlarında Mus’ab olunmuyor!.. Allah ve resulünün sevgisiyle bunlardan vazgeçenlerden Mus’ab oluyor!..


“Gerek yok her sözü laf ile beyana, bir bakış bin söz eder bakıştan anlayana!” (Hz. Mevlâna)

***

Sen de Mus’ab b. Umeyr olabilirsin!..

Ancak sen Mus’bin b. Umeyr olabilmek için önce onu iyi tanımalısın!..

***

Lafla Mus’ab olunmuyor… Mus’ab b. Umeyr gibi yaşamakla Mus’ab olunuyor.

Özel İdare Genel Sekreteri Selçuk Aslan’ın dikkatine!..

Köstebek yuvası yolu onarılmayan yayla: Bektaş Yaylası!..


“Senin iyiliğini isteyen kimse, “yolunda şöyle bir diken var” diyendir. Yolunu kaybedene iyi gidiyorsun demek şiddetli bir zulümdür.” (Şeyh Sâdî Şîrazî)

***

Özel İdare Genel Sekreteri Selçuk Aslan’ın dikkatine!..

Köstebek yuvası yolu onarılmayan yayla: Bektaş Yaylası!..

***

Bir kısmı köstebek yuvasına dönüşmüş, takriben iki yıldır onca yazılan, çizilen, söylenilen ikazlara rağmen ilgilenilmeyen, vatandaşın feryadına kulak tıkanılan, görülmek istenilmeyen, sorumlusu bulunamayan kaderine terk edilmiş (4-5 km.) bozuk bir yol…

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN