İnsanın ölüsüne de saygı gösterilmeli!..

Müslümanın cenazesini kilise, sinagog-havradan kaldırmak ne ise, İslâm ve Müslüman düşmanının cesedini camiden kaldırmak da odur!..


“Onlar, oturup kardeşleri hakkında, "Bizi dinleselerdi öldürülmezlerdi" diyenlerdir. De ki: "Eğer sözünüzde doğru iseniz, ölümü başınızdan savın!" (Âl-i İmrân, 168)

***

İnsanın ölüsüne de saygı gösterilmeli!..

Dinî inancı, etnik yapısı, mezhep ve meşrebi ne olursa olsun (ister Müslüman ve gayri Müslim olsun, isterse ateist ve deist olsun) insana insan olması sebebiyle saygı gösterilmesi gerekir…

 

İnsana sadece sağlığında değil, öldüğünde (ölüsüne) de saygı gösterilmelidir.

Nasihat Arayan Halife Harun Reşit!..

Sakın malım mülküm deme!.. Hepsini bir bardak su karşılığında vereceğin malına mülküne asla güvenme!..


“Allah bir kulunu bir toplumun başına getirir de, o da halkını aldatarak ölürse Allah cenneti ona haram kılar.” (Müslim, İman, 63, 227, I, 126.)

***

Nasihat Arayan Halife Harun Reşit!..

***

Halife Harun Reşit Emîrü'l-mü'minîn idi, nasihat istiyordu, nasihat bekliyordu…

Din nasihattir..

İnsanlar nasihat istemezse, nasihati unutursa doğru yolu da unutur… Nasihat istemezse Rabbini de unutur… İnsanlar nasihat almazsa “benim” demeye başlar…

Bizler de nasihatini alacağımız güzel dostlar her zaman edinelim ve nasihat dinleyelim.

 

Siyaset üslubu!..

Muhatabından nezaket bekliyorsan, önce sen nezaketli davranacaksın!.. Sana hakaret edilmesini istemiyorsan, önce sen muhatabına hakaret etmeyeceksin!


“Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.” (Aristo)

***

Siyaset üslubu!..

Siyaset üslubunda merhum Erbakan Hoca farkı!..

Bütün siyasî liderlerin muhtaç olduğu ve hasret kaldığımız bir üslup!..

Camiler ve Din Görevlileri Haftası!..

Camiler haftası, söylem ve sloganlardan ziyade hiç değilse geçmiş yıllara nazaran her yıl iz bırakacak bir eyleme dönüşmeli!..


“Mum gibi sinesinde yanacak bir şey bulunan, meclisleri aydınlatır.” (Şeyh Sâdî Şîrazî)

***

Camiler ve Din Görevlileri Haftası!..

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arası (1986’dan 2003 yılına kadar “Camiler Haftası”, 2003 yılından itibar de) “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanıyor.

Özel İdare Genel Sekreteri Selçuk ASLAN!..

Sizler görev sürecinde bu iki sıfatınızdan biri eksik kalırsa vazifenizi hakkıyla yapmamış olarak değerlendirileceksiniz!..


“Mükemmel insanların aksayan tarafları daha çok göze batar.” (Goethe)

***

Özel İdare Genel Sekreteri Selçuk ASLAN!..

***

Giresun’umuza hoş geldiniz… Yeni göreviniz hayırlı olsun…

Zor zamanda, zor bir görev üstlendiniz… Allah kolaylık versin, Yar ve yardımcınız olsun!..

Sorumsuz Seçilmiş ve Atanmışlar!..

İlimiz milletvekillerinin göze batan ikinci en güzel hizmetleri: Müdür, memur, işçi atamalarındaki üstün gayretleridir!..


“İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân Suresi, 104)

***

Sorumsuz Seçilmiş ve Atanmışlar!..

Seçilmişler: Milletvekilleri, İl Genel Meclisi Üyeleri…

Atanmışlar: Bakanlar, Mülki amirler, Daire Müdürleri…

İl Özel İdare Çalışanlarına Zimmet!..

Kurum çalışanlarından hesap sorulurken, onları himaye etmesi, ya da onlara talimat vermesi muhtemel siyasîlerden de acaba hesap sorulacak veya sorulabilecek midir?


“Şeytan onların yaptıklarını süslemiş (güzel göstermiş) de kendilerini yoldan alıkoymuş (saptırmış). Onun için onlar doğru yola giremiyorlar.” (Neml suresi, 24)

***

İl Özel İdare Çalışanlarına Zimmet!..

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla Giresun İl Özel İdaresinde küçük bir operasyon yapılmış, Genel Sekreter Hüseyin Taşkın görevden alınıp yerine (kurumda önceden teftişle görevlendirilmiş olduğu söylenilen) müfettiş kayyum olarak atanmıştı.

Yeni Genel Sekreter Kayyum tarafından (tabir caizse ayağının tozuyla) görevden alınan eski Genel Sekreter Hüseyin Taşkın’a spor kulüplerine ( 3 yıl önce) 1.000.000 liralık usulsüz ödeme yapıldığı gerekçesiyle zimmet çıkartılıyor….

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN