Bakan Soylu’dan “Rabia Naz” yorumu!..

“Bu meseleyi kapatabilecek Türkiye’de bir güç yok… Böyle bir vicdan da yoktur!...”


“Hangi vali birine zulmeder ve o zulüm bana şikâyet olunur da; ben o zulmü ortadan kaldırmazsam; o kimseye ben zulmetmiş ve adaletten ayrılmış olurum.” (Hz. Ömer)

***

Bakan Soylu’dan ezber bozan “Rabia Naz” yorumu!..

Bakan Soylu, Rabia Naz’ın ölümündeki sırrı gördü mü?

Hüdâvendigâr Külliyesi Nedir Bilir Misin?..

Bu külliyenin ihya edilmemesinin önündeki engel ne olabilir?


“Canım elinde bulunan Allah'a yemin ederim ki ya iyiliği emredip kötülükten sakındırırsınız ya da (bunu yapmamanız hâlinde) Allah size bir ceza gönderiverir de O'na dua edersiniz ama O, duanızı kabul etmez.” (Tirmizî, Fiten, 9)

***

Hüdâvendigâr Külliyesi Nedir Bilir Misin?..

Bu külliyenin varlığı eski ve Vakıf kayıtlarında ve Giresun fotoğraflarında görülmektedir…

Yıl 2012, zamanın Valisi, mülkiyeti belediyeye ait olan Taşbaşı Parkı olarak bilinen taşınmaz üzerinde Hüdavendigar (Sultan Selim) Camiinin temellerinin tespiti için kazı çalışması yapılmasına izin verilmesi talep eder… Lakin o dönemin CHP’li Belediye Başkanlığı kazı yapılmasına izin vermez…

Çağın Hülâgû Han’ı Gülen Haini!..

FETÖ davasında (hainler hariç) ne kadar masum mağdurlar var ise; bunların baş sorumlusu Gülen Hainidir!..


“Ey ekmek uğruna iman cevherini atan, ey bir arpaya bir hazineyi satan zavallı! Nemrut, gönlünü İbrahim’e kaptırmadı ama canını bir sivrisineğe teslim etti.” (Hz. Mevlana)

***

Çağın Hülâgû Han’ı Gülen Haini!..

Tarih, bir gün FETÖ terör örgütü lideri Fethullah Gülen’den “21.yüzyılın Hülâgû Han’ı” diye yazacaktır!..

***

FETÖ ve hainleriyle mücadele devam etmeli. Ancak FETÖ’nün siyasî ayağı ifşa edilmeden, onlar temizlenmeden, onlardan hesap sorulmadan FETÖ ile sağlıklı bir mücadele verilemeyeceği ve arzu edilen neticenin alınamayacağı da bilinmelidir.

Kamu ihalelerindeki suistimaller ve yolsuzluklar!..

AÇIK İHALE usulüyle yapılan ihalelerin kesin kabulleri de AÇIK KABUL usulüyle yapılmalı!..


“Kuvvetli bir hükümdarın adil bir veziri, efendisinin bütün adaletsizliklerini tamir edebilir. Fakat bizzat vezir de zalim olursa devlet binası yerle bir olur.” (Timur)

***

Kamu ihalelerindeki suistimaller ve yolsuzluklar!..

AÇIK İHALE usulüyle yapılan ihalelerin kesin kabulleri de AÇIK KABUL usulüyle yapılmalı…

İhale mevzuatına AÇIK KABUL usulü hükmü konulmalı… İdareler AÇIK KABUL usulünü uygulamalı…

Devlet terör örgütü ile masaya oturmaz!..

Fırtınalı hava; kaptanın ustalığını, mürettebatın maharetini, geminin sağlamlığı teste vesile olan bir nimettir!..


“Bir okçu hedefini şaşırdığında dönüp kendisine bakar. Hedefin vurulamaması, hedefin suçu değildir. İsabetinizi artırmak için kendinizi geliştirmelisiniz.” (Girbert Arland)

***

Devlet terör örgütü ile masaya oturmaz!..

  • “Ne zamandan beri bir devlet, terör örgütü ile masaya oturmuştur?..”

  • “Israrla arabuluculuk, ısrarla ateşkes... Artık dayanamadım, ‘gönder bir heyet, biz bu heyetle bunları konuşalım. Ama asla biz bir terör örgütüyle masaya oturmayız. Ateşkesi biz bir terör örgütüyle konuşmayız.”

Anneleri (çalışan-çalışmayan) bölmeyin!..

Destek anneye verilecekse, çocuklarını kreşlere, bakım evlerine göndermeyip de kendi evinde anne şefkatiyle yetiştirmeye çalışan annelere de verilmelidir!..


“Allah, size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor.” (Nisâ, 58)

***

“Her anneye 650 lira (100 avro) destek sağlanacak” mış!..

Neymiş “Projeden 0-60 aylık çocuklarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşe, anaokuluna veya gündüz bakımevine gönderen ve sigortalı işçi statüsünde çalışan anneler yararlanacak” mış!..

***

Etmeyin, eylemeyin.. bari “her anneye” demeyin!.. Anneleri çalışan ve çalışmayanlar diye ikiye bölmeyin!.. Bu destek her anneye değil, hatta çalışan annelere de değil... Bu destek; kreşlere, anaokullarına, gündüz bakımevlerine verilen bir destek!

Başkomutan Erdoğan...

Başkomutan Erdoğan, sadece AK Partililerin değil bütün partililerin Başkomutanıdır!..


“Şüphesiz, yeryüzünde yürüyen canlıların Allah katında en kötüsü, akıllarını kullanmayan (gerçeği görmeyen) sağırlar, dilsizlerdir.” (Enfâl, 22)

***

Başkomutan Erdoğan…

Cumhurbaşkanı, savaş halinde aynı zamanda Başkomutandır.

Bugün itibariyle (ordumuz cephede savaşırken) Başkomutan Erdoğan, sadece AK Partililerin değil bütün partililerin Başkomutanıdır.

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi…

Donanımlı örnek kurumlara kurumun özelliğiyle mütenasip personel atanmasına özen gösterilmelidir!..


“Hangi vali birine zulmeder ve o zulüm bana şikâyet olunur da; ben o zulmü ortadan kaldırmazsam; o kimseye ben zulmetmiş ve adaletten ayrılmış olurum.” (Hz. Ömer)

***

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi…

Giresun GRÜ Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aralık/2016 tarihinde hizmete açıldı…

170 yatak kapasiteli hastane, aynı zamanda “Anne Dostu, Bebek Dostu, Yenidoğan Yoğun Bakım Dostu” kriterlerine sahip ve bu 3 unvanı birlikte taşıyan Türkiye genelinde ilk 5 hastane arasında yer alıyor…

Camiler ve Din Görevlileri Haftası!..

Din görevlisi mi diyanet görevlisi mi?!..


“Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra.” (Hz. Mevlana)

***

Camiler ve Din Görevlileri Haftası!..

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arası (1986’dan 2003 yılına kadar “Camiler Haftası”, 2003 yılından itibar de) “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” olarak kutlanıyor.

Ahmet Davutoğlu Meydan Okuyor!..

Rakibini düşman gören yarışmacıyı hakem olan milletimiz diskalifiye eder!..


“Senin iyiliğini isteyen kimse, “ yolunda şöyle bir diken var “ diyendir. Yolunu kaybedene iyi gidiyorsun demek şiddetli bir zulümdür.” (Şeyh Sâdî Şîrazî)

***

Ahmet Davutoğlu Meydan Okuyor!..

Biz ne zaman ihanet ettik? Söyleyin. Bu milletin davasına, vicdanına aykırı tek bir adımımız olduysa söyleyin. Meydan okuyoruz…

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN