Küstürenlere Acil Neşter!..

Küskünlerin olduğu yerde küstürenler de var demektir.


“Kuvvetli bir hükümdarın adil bir veziri, efendisinin bütün adaletsizliklerini tamir edebilir. Fakat bizzat vezir de zalim olursa devlet binası yerle bir olur.” (Timur)

***

Küstürenlere Acil Neşter!..

Cumhurbaşkanım! Sayın Recep Tayyip Erdoğan!.. Lütfen etrafınızı kuşatmış, ayağınızın altını boşaltmaya çalışan, halkın güven duymadığı ve gayet iyi bildiği şahsiyetleri artık sizler de görünüz ve etrafınızdan uzaklaştırınız!

Küstürenlerden Ne Zaman Hesap Sorulacak?..

“Küskün ve kırgın arkadaşlarımızın hesap soracağı yer 23 Haziran sandıkları değildir…”


"Kimse, kimseyi küçümseyecek kadar büyük değildir, bilmelisin. Küçümsediğin her şey için gün gelir, önemsediğin bir bedel ödersin." (Tolstoy)

***

Küstürenlerden Ne Zaman Hesap Sorulacak?..

Mademki seçimin kaderi küskünler ve kırgınların elinde olduğu görülüyor;

- O halde neden 23 Haziran’dan önce küskünlüğü ve kırgınlığı giderici eylemler ve hamleler yapılmıyor?

- Küstürenlerin sorumluluğu yok mu?

- Bilindiği halde bugüne kadar küstürenlerden hesap sormayanların sorumluluğu yok mu?

İstanbul'un Fethinin 566. yıl dönümü...

“Delikanlım! İşaret aldığın gün atandan!
Yürüyeceksin! Millet yürüyecek arkandan!”


“Konstantiniyye elbet feth olunacaktır. Onu fethedecek emîr ne güzel emîrdir ve o ordu ne güzel ordudur.” (Resûl-i Ekrem (sav)

***

İstanbul'un Fethinin 566. yıl dönümü!..

29 Mayıs 1453

Bir çağın kapanıp yeni bir çağın açıldığı, sadece şehrin değil gönüllerin de fethedildiği, hem milli tarihimiz hem de dünya tarihi için bir dönüm noktası olan İstanbul'un Fethi, bir iki satırlık anma mesajlarıyla geçiştirilemeyecek derecede önemli tarihi bir hadisedir.

28 Mayıs Dünya Kıble Günü!..

28 Mayıs saat 12.18’de güneşe dönenler Türkiye’nin herhangi bir yerinde (nerede olursa olsun KIBLE’ye dönmüş olurlar!..


Dünya Kıble Günü!..
Her yıl sadece iki defa, aynı gün ve aynı saatte (Türkiye saatiyle 28 Mayıs saat 12.18 ve 16 Temmuz saat 12.27’de) güneş tam KÂBE-İ MUAZZAMA üzerinde bulunur.

Anneler Günü!..

Neden her gün değil de sadece senede bir gün Anneler Günü?


“Biz, insana anne babasına iyi davranmayı emrettik.” (Ahkâf, 15)

***

Anneler Günü!..

Neden her gün değil de sadece senede bir gün?

Senede sadece bir gün kutlanılması adet halene gelen anneler/babalar günü; yoksa her gün beraber olduğu halde saygı ve sevgide cimrilik yaptıkları, belki çoğu defa kalplerini kırdıkları anne ve babalara karşı hayırsız evlatların(!) senede bir gün gönül alma, özür dileme günleri midir?

Hoşgeldin Yâ Şehr-i Ramazan!..

Ramazan ayı Müslümanlar için ne büyük bir saadet!..


“Nice oruç tutanlar vardır ki, kendisine sadece susuzluğu kalır; nice gece namazına kalkanlar da vardır ki, sadece gece uykusuz kalmış olur. (İbn Mâce)

 

Hoşgeldin Yâ Şehr-i Ramazan!..

Bizleri müminler olarak bir kez daha Ramazan-ı Şerif’in rahmet ve mağfiret iklimine kavuşturan Yüce Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun…

***

Gel ya Şehr-i Ramazan gel!.. Bize gel, evimize gel, işyerimize gel!.. Caddemize ve sokağımıza, köyümüze ve mahallemize, şehrimize ve ülkemize gel!.. Gel de sar bizi, kuşat bizi, nurlandır bizi!

Bugün Cuma!..

Allah’ım! Mübarek Cuma günü bereketli kıl, bizi Ramazan ayına kavuştur!


“O çok esirgeyenin (has) kulları, yeryüzünde vakar ve tevâzu ile yürürler. Kendilerine beyinsizler (hoşa gitmeyecek) laflar attığı zaman “Selâm(etle)” de(yip geçe)rler.” (Furkân,63)

 

Bugün Cuma!..

Bizleri yeni bir Cuma gününe kavuşturan Rabbimize sonsuz hamd ü senalar olsun… Ümmeti olmakla iftihar ettiğimiz Sevgili Peygamberimiz Habib-i Huda Muhammed Mustafa (sav)’e sonsuz salat ve selam olsun.

Ahmet Davutoğlu’nu Nasıl Bilirsiniz?

“Şeytanın defterinde adı olmayanın rahmanın defterinde adı olmaz.”


“Eğer bir parti görevlisi, görev aldıktan sonra evini, arabasını, yaşam tarzını değiştiriyorsa ben o adamı partiye sokmam. Eğer şaibeli bir durum varsa bunun hesabını sorar, yollarımızı ayırırız” (Ahmet Davutoğlu)

***

Ahmet Davutoğlu’nu Nasıl Bilirsiniz?..

Ahmet Davutoğlu, Dış politikada uzman, Başbakana Başdanışmanlık, Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık, AK Parti Genel Başkanlığı yapmış tecrübeli bir akademisyen (ilim ehli) ve partili partisiz her kesimde iz bırakmış bir siyasetçi...

Bugün Cuma!..

Hayırlar feth, şerler def ola…


“O çok esirgeyenin (has) kulları, yeryüzünde vakar ve tevâzu ile yürürler. Kendilerine beyinsizler (hoşa gitmeyecek) laflar attığı zaman “Selâm(etle)” de(yip geçe)rler.” (Furkân,63)

 

Bugün Cuma!..

Lütfettiğin mevkii ve makamı, bahşettiğin servet ve yetkiyi, adaletle kullanacak, adalet için kullanacak iman ver bize Allah’ım.

23 Nisan Çocuk Bayramı!..

23 Nisan hüzün doluyor insan!..


“Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.” (Aristo)

 

23 Nisan Çocuk Bayramı!..

23 Nisan; TBMM’nin açılışı… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN