‘O adam’ aday gösterilecek olursa!..

O adamların aday gösterilmesi demek seçimi kaybetmek demektir.


“Akıllı lider, seçim kaybedecek olduğu, seçimi kazansa bile yarın başına bela olacak şahsı asla aday göstermez!”

 

‘O adam’ aday gösterilecek olursa!..

Nasıl ki “Cinayete ses çıkarmayan, câninin suç ortağıdır… Zalime sessiz kalmak; zalimin zulmüne destek vermektir… Zulme ses çıkarmayan, zalimin suç ortağıdır”;

Bugün Cuma!..

“Dua, ibadetin özüdür.”


“İçlerinde günahlar işleyen adam bulunup da, onu önleyebilecekken önlemezlerse, Allah onlara, ölümlerinden önce, onun yüzünden mutlaka bir ceza verir.” (Ebû Dâvud)

 

Bugün Cuma!..

Cumamız mübarek ola!.. Hayırlar feth, Şerler def ola.. Gönüller şâdu handân, Müşkilatlar hallu âsân ola… Hastalar şifâyâb, Dertliler devâyâb, Borçlular edayâb, Nâ-murad olanlar ber-murad ola… Kalplerimiz mesrûr, Ayıplarımız mestûr, Günahlarımız mağfûr, Dünyamız mamûr, Ahiretimiz mamûr, İçimiz ve dışımız pürnûr ola, Ahir ve akıbetimiz hayrola...

Zafer Bayramı!..

Ağustos ayı; zaferler ayı!


“Zannetme ki ecdadın asarlarca uyudu, nereden bulacaktın o zaman eldeki yurdu!”

(Mehmed Akif)

***

30 Ağustos Milli Mücadele Zafer Bayramı!..

Ağustos ayı; zaferler ayı!.. Malazgirt Zaferi, Otlukbeli Zaferi, Çaldıran Zaferi, Mercidabık Zaferi, Mohaç Zaferi, Milli Mücadele Zaferi (30 Ağustos 1922), Cumhur Zaferi (10 Ağustos 2014)

Bölge Komutanı Tuğg. Hasan Koçyiğit!..

Giresun’umuza hoş geldiniz!


“Bir kişiyi lâyığından fazla övmek riyâdır, dalkavukluktur; lâyığından az övmekse ya dilsizlikten ileri gelir, ya hasetten.” (Hz. Ali)

 

***

Jandarma Bölge Komutanı Tuğg. Hasan Koçyiğit!..

Sayın Komutanım!.. Giresun’umuza hoş geldiniz!

Cemaat ve Seçmen Memnuniyeti!..

Ticarette “Müşteri Memnuniyeti” ne ise Diyanette “Cemaat Memnuniyeti!..”, siyasette “Seçmen Memnuniyeti!..” de o dur!


“Sen değerinle ve düşüncenle, iki âleme de bedelsin, ama ne yapayım ki kendi değerini bilmiyorsun. (Hz. Mevlana)

 

Cemaat ve Seçmen Memnuniyeti!..

Diyanette “Cemaat Memnuniyeti!..”, siyasette “Seçmen Memnuniyeti!..”

Ticarette uygulanan ve güzel de netice alınan bu telefonla müşteriyi arama uygulama sistemi diyanette ve siyasette acaba neden uygulanmaz?

Kurban ve Bayram...

Kurban Bayramı; Habillerin, İbrahimlerin, İsmaillerin bayramıdır…


“Allah’a kestiğiniz kurbanların ne etleri yükselir ne de kanları… Allah’a yükselen bilinciniz, takvanız, niyetinizdir.” (Hacc 22/37)

 

Kurban ve Bayram!..

Kurban; İbrahim aleyhisselamın, oğlu İsmail aleyhisselamı Allah için feda edebilmesinin, oğul Hz. İsmail’in de babası Hz. İbrahim’e itaat ve teslimiyetinin sembolü…

***

Kurban Bayramı; Allah için maddi fedakârlıkta bulunan, verilen nimetlere şükreden, keder ve sıkıntılara sabreden, kendilerini haramdan koruyan ve yaptıkları ibadet ve tövbelerle günahlardan temizlenen Müslümanlara; bu ibadetlerinin karşılığı olarak Allah’ın bir hediyesidir.

Bugün Arefe!..

Arefe; dua ve istiğfar günü… "Duanın faziletlisinin yapıldığı gün!..”


“Rabbim! Beni ve soyumdan gelecekleri namazı kılanlardan eyle! Dualarımı kabul eyle! Hesap günü beni, anne-babamı ve inananları bağışla!” (İbrâhim, 14/40-41)

 

Bugün Arefe!..

Bugün (20 Ağustos Pazartesi) Hicrî takvime göre Zilhicce`nin 9. Günü!.. Bugün Teşrik Tekbirleri günü, dua ve istiğfar günü…

Yarın Arefe!..

Arefe; Kurban Bayramının bir gün öncesi, bayramın müjdecisi…


“Allahü Ekber Allâhü Ekber, Lâ ilâhe İllâllahü Vallâhü Ekber, Allâhü Ekber ve Lillâhi`l-Hamd”

 

Yarın AREFE!..

Yarın (20 Ağustos Pazartesi) Hicrî takvime göre Zilhicce`nin 9. Günü!.. Yarın Sabah namazını müteakip Teşrik Tekbirlerini unutmayalım!

Fındıkta Aysberg Baronları ifşa edilmelidir!..

Fındık yabancıların tekelinden, baronların baskısından kurtarılmalıdır!


“Bir okçu hedefini şaşırdığında dönüp kendisine bakar. Hedefin vurulamaması, hedefin suçu değildir. İsabetinizi artırmak için kendinizi geliştirmelisiniz.” (Girbert Arland)

 

Fındıkta Aysberg Baronları ifşa edilmelidir!..

Fındık buzdağının (aysberg) gizli baronları FİSKOBİRLİK’ten, yerli tüccarlardan sonra; fındıkta söz sahibi olmaya başlayan TMO’yu da nihayet fındıkta saf dışı ettiler.

Bugün Cuma!..

Zalimlere beddua millete dua!


“Allah’a yemin ederim ki, Allah Teâlâ’nın, senin sebebinle bir tek kişiye hidayet verip doğru yola iletmesi, senin için, kızıl develerin olmasından (ve bun­ları tasadduk etmenden) çok daha hayırlıdır.” ( Buhârî, Fedâilu'l-Ashâb 9)

 

Bugün Cuma!..

Yâ Hayy, Yâ Kayyûm! İçimizdeki bencilliği, öfkeyi, kibri, gururu, nefreti, ihtirası, hasedi, fitne ve fesadı gönül dünyamızdan atmayı, buna mukabil tevazuyu, diğerkâmlığı, sevgiyi, hayırda yarışmayı ve cömertliği bizlere lütfeyle Allah’ım.

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN