Ananı öpen ‘Kadı’ ise!..

Ananı öpen ‘Kadı’ ise, kimi kime şikayet edeceksin?..


“İstediğin kadar inançlıyım de namaz kıl, sadaka ver. Umut verip, güven aşılayıp da yarı yolda bıraktığın insanın gönül sadakasını her iki dünyada da veremezsin.”(Hz. Mevlana)

 

Ananı öpen ‘Kadı’ ise!..

İdari makamlarda etkili ve yetkili kişilerin bulunduğu dönemlerde; Adaletsizlik ve hukuksuzluk herkesçe duyulup yayılmaya başladığında..

Koyunları kurtların değil de çobanların yemeye başladığında.. Fakirlerin, muhtaçların, yoksulların, kimsesizlerin feryâdı göklere çıkarcasına yükselmesine rağmen bunu da taşlardan başkası işitmediğinde; bu “Ananı öpen ‘Kadı’ ise, şikâyetini kime yapacaksın?” hikâyesi sıkça anlatılır olmuştur.

Bugün Cuma!..

Zalimlere beddua, Millete dua!..


“Resûlüm! De ki: Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin?” (Furkân, 25/77)

 

Bugün Cuma!..

Mübarek Cumamız bereketli ola!..

Hayırlar feth, Şerler def ola.. Gönüller şâdu handân, Müşkilatlar hallu âsân ola…

Hastalar şifâyâb, Dertliler devâyâb, Borçlular edayâb, Nâ-murad olanlar ber-murad ola…

Kalplerimiz mesrûr, Ayıplarımız mestûr, Günahlarımız mağfûr, Dünya ve Ahiretimiz ma’mûr ola.

Beyaz atın ölüm haberi!..

Söz ola kese savaşı, söz ola kestire başı!..


“Senin iyiliğini isteyen kimse, “yolunda şöyle bir diken var” diyendir. Yolunu kaybedene iyi gidiyorsun demek şiddetli bir zulümdür.” (Şeyh Sâdî Şîrazî)

 

Beyaz atın ölüm haberi!..

“Ben demedim, siz dediniz!” diye söyletebilme ustalığı!..

Haber acı da olsa, bir kaza ve ölüm haberi de olsa; haberi muhatabı öfkelendirmeden verebilmek.

Kendi elinizle kendinizi tehlikeye atmayınız!..

Kaleminize ve dilinize sahip olunuz!


Hani sen “Dayanamıyorum artık.” diyorsun ya; Allah Teâlâ da “Ben sabredenlerle beraberim.” buyuruyor! (Bakara,153)

 

Kendi elinizle sakın kendinizi tehlikeye atmayınız!..

Değerli dostlar, sevgili gönül erleri aman dikkat!.. Özellikle 2019 seçimleri sonuçlanıncaya kadar kaleminize ve dilinize sahip olunuz!

Dinlenmediğin yerde konuşma!..

Geminin dibi delinirken seyirci mi kalalım!..


“Bir de öyle bir fitneden sakının ki o, içinizden sadece zulmedenlere erişmekle kalmaz (umuma sirayet ve hepsini perişan eder). Biliniz ki, Allah’ın azabı şiddetlidir.” (Enfal. 25)

 

Dinlenmediğin yerde konuşma!..

Saygı duyulmadığın yerde oturma, dinlenmediğin yerde konuşma, saygı duyulmadığın yerde oturma, bir iki defa tıklattığın kapı açılmıyorsa o kapının önünde durma!

Giresun'da seçim kazanılabilir!..

Aytekin Şenlikoğlu’nun Belediye Başkanlığı şimdiden hayırlı olsun!


“Anladım ki; İnsanlar; Susanı KORKAK, görmezden geleni APTAL, Affetmeyi bileni çantada KEKLİK sanıyorlar..!!” (Hz. Mevlâna)

 

Giresun’da Aytekin Şenlikoğlu ile seçim kazanılabilir!..

  • “Aytekin Şenlikoğlu’nun adaylığı isabetli bir tercih midir?”

  • “AK Parti, iki dönemdir CHP’ye ikram ettiği Belediye Başkanlığını bu defa Aytekin Şenlikoğlu ile alabilir mi?

  • Aytekin Şenlikoğlu aday kriterlerine uygun aday mıdır?”

 

 

 

Ey kul, köle!..

“Yüksek mevkie çıkmış bir kişi, halkın sırtına yük olmuş bir cenazedir…”


“Nâdân kişinin testisine taş at, fakat zeki ve bilgilinin eteğine yapış... Ehil olmayanlarla, bir an bile eğleşme, çünkü aynayı suda bırakırsan elbet paslanır.” (Hz. Mevlâna)

 

Ey kul, köle!..

Ey kula kulluğu, kula köleliği ret eden, Allah’a kul olan kul!.. Kul, kula kulluk yapmaz!.. Kul, kuldan kulluk beklemez!..

Bugün Cuma!..

“Dua, ibadetin özüdür.”


“(Ey mü'minler), gevşemeyin, mahzun olmayın, Siz eğer (gerçekten) mü'min iseniz (düşmanlarınıza gaalib ve onlardan) çok üstünsünüzdür.” (Âli İmrân, 139)

 

Bugün Cuma!..

Ya Rabbi! Bizi, davasını unutup davarların peşine takılanlardan.. Mal, makam, şan, şöhret, güç, kuvvet uğruna sahte böğürtülerin, göz kamaştıran parıltıların büyüsüyle yoldan çıkanlardan.. Desinler, görsünler, bilsinler, sevsinler, övsünler diye mücadele edenlerden... Yola çıktıklarını yolda bulduklarıyla değiştirenlerden.. Kardeşliğini, onurunu, şuurunu, iffetini ve ihlâsını kaybedenlerden eyleme!

İhanet eden Başkan!..

Sizler ateş olsanız ancak düştüğünüz yeri yakarsınız!..


Allah, onunla rızası peşinde olanları selâmet yollarına iletir ve onları izniyle, karanlıklardan aydınlığa çıkarıp kendilerini dosdoğru bir yola iletir.” (Maide, 16)

 

“İhanet eden Başkan”

Damgası yemek istiyorsanız dilediğinizi yapınız!.. Demek ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın "Her kim ki 'ben aday gösterilmedim' diyerek partimize sırtını dönüyor hatta gidip kendine başka mecralar arıyorsa o kişi zaten hiçbir zaman AK Parti'li olamamış demektir” dediği Başkanlar arasında sizler de varsınız!

Mevlid-i Nebi Haftası…

Rebîu’l-Evvel ayının 11’ini 12’ye bağlayan gece; Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin kâinatı şereflendirdiği gecenin sene-i devriyesi…


“Beni ananızdan, babanızdan, çoluk çocuğunuzdan ve herkesten çok sev­medikçe gerçek mânâsıyla iman etmiş olmazsınız.” (Buhârî, İman 8)

 

Mevlid-i Nebi Haftası…

Bu gece (19 Kasım Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece) Mevlid-i Nebi; Hz. Peygamber (s.a.v) Efendimizin doğum günü… Mevlid-i Şerif, Mevlid Kandili, Velâdet Kandili..

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN