Yanlış tedavi uygulanıyor!..

Her şeyin yenisi, dostun eskisi makbuldür.


“İyi dost, iyi günde çağrıldığında, kötü günde ise çağrılmadan gelendir.” (Hz. Ömer)

***

Yanlış tedavi uygulanıyor!..

Başkan Erdoğan, vatandaşın derdini, şikâyetlerini dinlemeden tedavi mesabesinde birtakım hizmet hamleleri yapıyor, lakin vatandaşın derdine merhem olmuyor.

Berat Albayrak mı yanlış yapıyor...

5’in dünyadan büyük olduğu bir dönemde; emperyalist ülke firmalarıyla işbirliği yapılması; prim yapan stratejik bir taktik olmalı!


“Düşmanınızın zayıf yönlerini kendi avantajınıza kullanın. Öte yandan düşmanınız çok güçlüyse, geri çekilin ve onu fethedeceğiniz gün yeniden harekete geçin.” (Atttila)

***

Berat Albayrak mı yanlış yapıyor, yoksa yanlış mı anlaşılıyor!..

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi ABD’li McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek diyor.

Bugün Cuma!..

“Dua, ibadetin özüdür.”


“Bana dua ettiğinde dua edenin dileğine karşılık veririm.” (Bakara, 2/186)

 

Bugün Cuma!..

Allah’ım! İmandan sonra küfre düşmekten, izzet bulduktan sonra zillete düşmekten, hidayete erdikten sonra sapıklığa dönmekten, İslam ile şereflendikten sonra reddolunmaktan, Senin yolunda harcayacak mal sahibi olduktan sonra fakir düşmekten, Sana ibadete yetecek sıhhatimiz varken güçsüz kalmaktan, Sana sığınırız.

Giresun Üniversitesinin derecelendirme notu!..

Giresun, üniversitesine sahip çıkacak Belediye Başkanını arıyor!


“Senin iyiliğini isteyen kimse, “yolunda şöyle bir diken var” diyendir. Yolunu kaybedene iyi gidiyorsun demek şiddetli bir zulümdür.” (Şeyh Sâdî Şîrazî)

***

Giresun Üniversitesinin derecelendirme notu!..

Üniversitenin 2018 toplam öğrenci sayısı; an itibariyle 31.370, ek yerleştirmeler neticesinde 33 bin olması beklenilmektedir… Üniversitede 953 akademik olmak üzere toplam 1599 personel görev yapmaktadır.

Deli Zannedilen Veli!..

Görme ve anlama özürlü delilerin Tımarhânede ölüme terk ettikleri gerçek bir velinin ibretlik hikâyesi!


“Allah sana iman verdi sen tuğyan edersin. O, in’am etti, sen küfran edersin. O, ikram etti, sen inkâr edersin. O, ihsan etti, sen isyan edersin. Bir de kalkıp bana deli divâne diye bühtan edersin!..”

 

Deli Zannedilen Veli!..

Bir mektup…Elazığ Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesinde 1965 yılında vefat eden, ismi belirtilmeyen bir deliye ait olduğu zannedilen, gerçekte bir veliye ait olması kuvvetle muhtemel bir mektup!.. Bu Mektup, kendini akıllı zanneden görme ve anlama özürlü delilerin Tımarhânede ölüme terk ettikleri gerçek bir velinin hikmet dolu, ibretlik hikâyesi!

Bugün Cuma!..

“(Ey mü'minler), gevşemeyin, mahzun olmayın!”


“(Ey mü'minler), gevşemeyin, mahzun olmayın, Siz eğer (gerçekten) mü'min iseniz (düşmanlarınıza gaalib ve onlardan) çok üstünsünüzdür.” (Âli İmrân, 139)

 

Bugün Cuma!..

Ya Rabbi! Bizi, davasını unutup davarların peşine takılanlardan.. Mal, makam, şan, şöhret, güç, kuvvet uğruna sahte böğürtülerin, göz kamaştıran parıltıların büyüsüyle yoldan çıkanlardan.. Desinler, görsünler, bilsinler, sevsinler, övsünler diye mücadele edenlerden... Yola çıktıklarını yolda bulduklarıyla değiştirenlerden.. Kardeşliğini, onurunu, şuurunu, iffetini ve ihlâsını kaybedenlerden eyleme!

Enflasyon canavarı nasıl azdı, kim azdırdı?..

Madem kriz yok, o halde bu enflasyon tek haneden tekrar 20’lerin üzerine nasıl çıktı, kim çıkarttı?


“Bir okçu hedefini şaşırdığında dönüp kendisine bakar. Hedefin vurulamaması, hedefin suçu değildir. İsabetinizi artırmak için kendinizi geliştirmelisiniz.” (Girbert Arland)

***

Enflasyon canavarı nasıl azdı, kim azdırdı?..

Bu enflasyon canavarı nasıl azdı, kim azdırdı?.. 2018 yılı enflasyon tahminleri niçin sık sık revize edildi?.. Kaybettiğimiz şeyi yoksa başka yerlerde mi arıyoruz?.. Bir yerlerde yanlış mı yapıyoruz?.. Yoksa içeride görülmeyen, fark edilmeyen metal çürümesi var da farkın da mı değiliz?

Belediye Başkanlığına Tâlip Olunur Mu?

“Vallâhi biz, tâlip olanı veya vazîfe hırsı bulunanı yönetici yapmıyoruz!”


“Mala ve mevkie düşkün bir adamın dînine verdiği zarar, bir koyun sürüsünün içine salıverilmiş iki aç kurdun o sürüye verdiği zarardan daha büyüktür” (Tirmizî, Zühd, 43)

 

Belediye Başkanlığına Tâlip Olunur Mu?

Soru şu:

- Mahalli seçim hazırlıkları ve aday tespitleri başladı. Aday adayları da ısınma turları atıyorlar. Bir Hadis-i Şerifte “Vallâhi biz, tâlip olanı veya vazîfe hırsı bulunanı yönetici yapmıyoruz!” (Buhârî, Ahkâm,7) buyruluyor… Bu Hadis-i Şerif hükmüne göre İslamî hassasiyeti olan bir kişinin adaylık talebinde bulunması caiz olmaz mı, hoş karşılanmaz mı?

ÂŞÛRÂ; 10 Muharrem!

Kerbelâ’yı anlamak; Yezid’i ve yezidleri tanımaktır…


“Aşûra gününde tutulan orucun, bir yıl önce işlenen hata ve günahların bağışlanmasına vesile olacağı müjdelenmiştir.” (Riyâzü’s-Salihin, II, 509)

 

ÂŞÛRÂ; 10 Muharrem!

20 Eylül Perşembe; 10 Muharrem; ÂŞÛRÂ GÜNÜ…

Ey mazlumun duâsını kabul eden Allah’ım!.. Âşura günümüzü mübarek eyle… Muharrem ayı ve Âşure gününü ülkemiz ve milletimiz için, bütün İslâm ve insanlık âlemi için hayırlara, tövbelerimizin kabul olunmasına, hastalıklarımızın şifa bulmasına, sıkıntılarımızdan kurtuluşa, günümüz yezidlerinin şerlerinden emin olunmasına vesile eyle, dualarımızı kabul eyle!

 

Merkez Bankası Kimin?

Unvana “Türkiye Cumhuriyeti’ değil de ‘Türkiye Cumhuriyet’ ifadesinin konulması; bankanın bize ait olmadığı anlamına mı gelir?


“Ve her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.” (Aliya İzzetbegoviç)

 

Merkez Bankası Kimin?

Hani şu, unvanında ‘Türkiye CUMHURİYETİ’ değil de ‘Türkiye CUMHURİYET’ ibaresi yer alan; Kullanmakta olduğumuz banknotların (kağıt paralarımızın) üzerine de aynı unvanını yazan; Başkan Erdoğan’ın gerek Başbakanlığı, gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde bağımsızlığını ve özellikle faiz politikasındaki kararlarını çok sık eleştirdiği, fakat söz geçiremediği; Türkiye’de sistemi değiştirdik lakin unvanındaki ‘Cumhuriyet’ kelimesini ‘Cumhuriyeti’ şeklinde değiştirmeye gücümüzün yetmediği; şu Bağımsız Merkez Bankası, sahi kimin?..

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN