Bugün Cuma!..

“Mümin bal arısı gibi hep güzel, temiz, helal şeyler yer, hep güzel şeyler üretir.”


“İyi olanınız, kendisinden herkesin hayır umduğu ve şerrinden emin olduğu kimsedir. Kötü olanınız ise kendisinden hiç kimsenin hayır ummadığı ve şerrinden emin olmadığı kimsedir.” (Tirmizî, Fiten, 76)

 

Bugün Cuma!..

“Allah’ım Senden Seni sevmeyi, Seni seven kişiyi sevmeyi, Senin sevgine ulaştıran ameli yapmayı isterim. Allah’ım Senin sevgini bana kendimden, ailemden daha sevimli eyle…” (Tirmizî, Deavât, 72)

Ehil insan hazinemizi açığa çıkartalım!..

Liyakatli şahsiyetlerin tespiti; bir devlet ve hükümet politikası olmalı!..


“Allah, size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor.” (Nisâ, 58)

 

Ehil insan hazinemizi açığa çıkartalım!..

Vazifeyi ehline verelim!.. İyi de, ehiller nerede?.. Bu ehil şahsiyetleri nerede ve nasıl bulacağız?

Bunun pazarı yok ki gidip de alalım!

Bugün Cuma!..

“Emrolunduğu gibi dosdoğru ol!..”


“Allah’a yemin ederim ki, Allah Teâlâ’nın, senin sebebinle bir tek kişiye hidayet verip doğru yola iletmesi, senin için, kızıl develerin olmasından (ve bun­ları tasadduk etmenden) çok daha hayırlıdır.” ( Buhârî, Fedâilu'l-Ashâb 9)

 

Bugün Cuma!..

Ey Allah’ım! Rahmetinle, fazlınla ve kereminle gam ve kederlerimizi gider, hüznümüzü aç, düşmanlarımızı helâk et ve zelil kıl… Bizleri sözünde durmayan, emanete ihanet eden, onurunu yitiren, münafık kullarından eyleme Allah’ım!

Binali Beye binlerce tebrikler!..

Nice binlerce Ali içersinde örnek tek ve bir Ali; BİNALİ…


“Nimet içinde iken dostluktan söz açıp, kardeşim! Diyeni dost sayma. Dost, dostunun elini onun perişanlığında, çaresizliğinde tutan kimsedir.” (Şeyh Sadi)

 

Binali Beye binlerce tebrikler!..

Eski Türkiye’nin son Başbakanı, yeni Türkiye’nin ilk Devlet Şeref Madalyalı ilk Meclis Başkanı… Gayret, sadakat ve ferâgat timsâli, fedakâr ve itaatkâr, 40 yıllık kadim ve güzel bir dost...

Sarayburnu külliyesinde yeni kütüphane!

“De ki; hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?”


“Şayet bilmiyorsanız ilim ehline sorunuz.” (Nahl, 43)

 

Sarayburnu külliyesinde yeni kütüphane!

Kütüphane demek; kitapevi demek… İlme ve âlime değer verenler kitaba değer verir… Kitaba değere verenler kütüphaneye de ihtiyaç duyacaktır.

Bugün Cuma!..

“Mümin arıya benzer; konduğu dalı kırmaz, oraya zarar vermez.”


“Onlara, ‘Yeryüzünde fesat çıkarmayın’ denildiğinde, ‘Biz ancak ıslah edicileriz!’ derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar.” (Bakara, 11-12)

 

Bugün Cuma!..

Yâ Rabbe’l âlemîn! Dinimizin, devletimizin, milletimizin ve Âlem-i İslam’ın bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici beladan bizleri muhafaza eyle… Yâ Rabbî! Fitne ateşiyle bizi yakmak isteyenlere, izzetimize, şerefimize ve kardeşliğimize göz dikenlere fırsat verme.

Üslûb-u Beyan Ayniyle İnsan…

Her makam ve sıfatın kendine has bir üslubu ve edebi vardır…

 


“Sözü süz de söyle, gönlü bulandırmasın. Sözü diz de söyle, kulağa inci diye takılsın. Sözü yüze söyle, gıybet olup utandırmasın.” (Şems-i Tebrizi)

 

Üslûb-u beyan ayniyle insan

Üslûp, illâ üslûp!..

Üslûp, insanın aynasıdır, kişinin ta kendisidir. Üslûp, kişinin duygu ve düşüncelerinin dışa yansımasıdır.

Yeni bir oluşuma ihtiyac var!..

“Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir.”


“Mümin, türlü musibetlerle imtihan edilse de yıkılmaz, ayakta kalır.” ( Buhârî, Tevhid, 31. )

 

Yeni bir oluşuma ihtiyaç var!..

Öyle bir oluşum olmalı ki; Bağımsız ve bağlantısız, partiler ve cemaatler üstü olsun… Bir partinin ve cemaatin arka bahçesi olmasın… Bazı şahıs ve kurumların değil milletin sesi olsun…

Yük olan Ağır Toplar!..

Hiç kimse Bulunmaz Hint Kumaşı değildir!


"Varlığı bir şey kazandırmayan insanların, yokluğu hiçbir şey kaybettirmez." (Tolstoy)

 

Yük olan Ağır Toplar!..

2015 Haziran neticesine sebep olanlardan bugüne kadar hesap sorulmadığı gibi mükafatlandırıldılar…Şayet bu defa yine partinin % 50’lerden % 40’lara gerilemesine sebep olanlar, bırakınız hesap sorulmayı tekrar mükafatlandırılacak olursa; gelecekteki vurgunun daha da büyük olabileceği hesaba katılmalıdır!

Şimdi Muhasebe zamanı!..

Türkiye’de ve AK Parti’de lider problemi yok… AK Parti’de kadro sıkıntısı var.


“Akıl, bir işin sonunu düşünmektir. Yani kârını, zararını çok iyi hesap ederek bir işe girişmektir. Çünkü son pişmanlık para etmeyecektir. Ve “ah keşke” sözleri, akılsızlığın neticesidir.” (Necmeddin Erbakan)

 

Şimdi muhasebe zamanı!..

Başkan Sayın Erdoğan (AK Parti demiyoruz!) öncelikle 7 Haziran, 1 Kasım ve 24 Haziran aday listelerini hazırlayan komisyon üyelerinde, danışmanlarında nöbet değişimine gitmeli…  Kendileri açısından çok başarılı olanlar/görülenler varsa; vitrin gerisine alınmalı, vatandaşa ses ve görüntü vermelerine müsaade edilmemeli!

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN