Bugün Cuma!..

“(Ey mü'minler), gevşemeyin, mahzun olmayın!”


“(Ey mü'minler), gevşemeyin, mahzun olmayın, Siz eğer (gerçekten) mü'min iseniz (düşmanlarınıza gaalib ve onlardan) çok üstünsünüzdür.” (Âli İmrân, 139)

 

Bugün Cuma!..

Ya Rabbi! Bizi, davasını unutup davarların peşine takılanlardan.. Mal, makam, şan, şöhret, güç, kuvvet uğruna sahte böğürtülerin, göz kamaştıran parıltıların büyüsüyle yoldan çıkanlardan.. Desinler, görsünler, bilsinler, sevsinler, övsünler diye mücadele edenlerden... Yola çıktıklarını yolda bulduklarıyla değiştirenlerden.. Kardeşliğini, onurunu, şuurunu, iffetini ve ihlâsını kaybedenlerden eyleme!

Enflasyon canavarı nasıl azdı, kim azdırdı?..

Madem kriz yok, o halde bu enflasyon tek haneden tekrar 20’lerin üzerine nasıl çıktı, kim çıkarttı?


“Bir okçu hedefini şaşırdığında dönüp kendisine bakar. Hedefin vurulamaması, hedefin suçu değildir. İsabetinizi artırmak için kendinizi geliştirmelisiniz.” (Girbert Arland)

***

Enflasyon canavarı nasıl azdı, kim azdırdı?..

Bu enflasyon canavarı nasıl azdı, kim azdırdı?.. 2018 yılı enflasyon tahminleri niçin sık sık revize edildi?.. Kaybettiğimiz şeyi yoksa başka yerlerde mi arıyoruz?.. Bir yerlerde yanlış mı yapıyoruz?.. Yoksa içeride görülmeyen, fark edilmeyen metal çürümesi var da farkın da mı değiliz?

Belediye Başkanlığına Tâlip Olunur Mu?

“Vallâhi biz, tâlip olanı veya vazîfe hırsı bulunanı yönetici yapmıyoruz!”


“Mala ve mevkie düşkün bir adamın dînine verdiği zarar, bir koyun sürüsünün içine salıverilmiş iki aç kurdun o sürüye verdiği zarardan daha büyüktür” (Tirmizî, Zühd, 43)

 

Belediye Başkanlığına Tâlip Olunur Mu?

Soru şu:

- Mahalli seçim hazırlıkları ve aday tespitleri başladı. Aday adayları da ısınma turları atıyorlar. Bir Hadis-i Şerifte “Vallâhi biz, tâlip olanı veya vazîfe hırsı bulunanı yönetici yapmıyoruz!” (Buhârî, Ahkâm,7) buyruluyor… Bu Hadis-i Şerif hükmüne göre İslamî hassasiyeti olan bir kişinin adaylık talebinde bulunması caiz olmaz mı, hoş karşılanmaz mı?

ÂŞÛRÂ; 10 Muharrem!

Kerbelâ’yı anlamak; Yezid’i ve yezidleri tanımaktır…


“Aşûra gününde tutulan orucun, bir yıl önce işlenen hata ve günahların bağışlanmasına vesile olacağı müjdelenmiştir.” (Riyâzü’s-Salihin, II, 509)

 

ÂŞÛRÂ; 10 Muharrem!

20 Eylül Perşembe; 10 Muharrem; ÂŞÛRÂ GÜNÜ…

Ey mazlumun duâsını kabul eden Allah’ım!.. Âşura günümüzü mübarek eyle… Muharrem ayı ve Âşure gününü ülkemiz ve milletimiz için, bütün İslâm ve insanlık âlemi için hayırlara, tövbelerimizin kabul olunmasına, hastalıklarımızın şifa bulmasına, sıkıntılarımızdan kurtuluşa, günümüz yezidlerinin şerlerinden emin olunmasına vesile eyle, dualarımızı kabul eyle!

 

Merkez Bankası Kimin?

Unvana “Türkiye Cumhuriyeti’ değil de ‘Türkiye Cumhuriyet’ ifadesinin konulması; bankanın bize ait olmadığı anlamına mı gelir?


“Ve her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.” (Aliya İzzetbegoviç)

 

Merkez Bankası Kimin?

Hani şu, unvanında ‘Türkiye CUMHURİYETİ’ değil de ‘Türkiye CUMHURİYET’ ibaresi yer alan; Kullanmakta olduğumuz banknotların (kağıt paralarımızın) üzerine de aynı unvanını yazan; Başkan Erdoğan’ın gerek Başbakanlığı, gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde bağımsızlığını ve özellikle faiz politikasındaki kararlarını çok sık eleştirdiği, fakat söz geçiremediği; Türkiye’de sistemi değiştirdik lakin unvanındaki ‘Cumhuriyet’ kelimesini ‘Cumhuriyeti’ şeklinde değiştirmeye gücümüzün yetmediği; şu Bağımsız Merkez Bankası, sahi kimin?..

Bugün Cuma!..

Zalimlere beddua millete dua!..


“Mala ve mevkie düşkün bir adamın dînine verdiği zarar, bir koyun sürüsünün içine salıverilmiş iki aç kurdun o sürüye verdiği zarardan daha büyüktür.” (Tirmizî, Zühd, 43)

 

Bugün Cuma!..

Ey Allah’ım! Senden korkmayanı ve bize acımayanı başımıza musallat etme… Dinimizden dolayı bizi zillete düşürmeye çaba sarf edenlere fırsat verme!

Abdülhamid Havalimanı…

Şaheserlere şah isimler yakışır!..


“Hükümdarların toprakları, onların nikâhlısı gibidir. Erkek ve mert olanlar, ona başka birinin elinin değmesine dayanamazlar.” (Yavuz Sultan Selim)

 

Abdülhamid Havalimanı…

29 Ekim’de hizmete girecek olan dünyanın en büyük, İstanbul’un 3.Büyük havalimanının isminin “Abdülhamid Havalimanı” olacağının netleştiği söyleniyor…

Bugün Cuma!..

Yâ Rabbi! Sana güzel kulluk etmeyi, bizlere nasip eyle!


“Zulmedenlere meyletmeyin. Yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra size yardım da edilmez.” (Hud, 113)

 

Bugün Cuma!..

Allah’ım! Sevdiğimiz şeylerle imtihan edildiğimiz vakit, bizi, zafiyet altında ezilip imtihanı geçemeyen müflis kullarından eyleme… Senin emrin uğruna; sevdiği, bağlandığı şeylerden vazgeçebilenlerden, bütün imkânlarını seferber edenlerden eyle!

‘Dinler arası diyalog’culara okkalı bir tokat!..

Semavi Dinler bir aldatmaca ve yalandır… Semavi dinler diye bir şey yok.


“Sen dinlerine tâbî olmadıkça (uymadıkça), ne Yahduliler ve ne de Hristiyonlar asla senden razı olmazlar” (Bakara, 120)

 

‘Dinler arası diyalog’culara okkalı bir tokat!..

Ezher Üniversitesi Profesörü İbrahim Al-Khouli, 'dinler arası diyalogu' savunan sözde bir akademisyene ibretlik bir ders veriyor…

Bizler Müslüman mıyız, mümin miyiz?

Müminlerle Müslümanlar arasındaki fark nedir?


“Gevşemeyin / yılgınlık göstermeyin ve üzüntüye kapılmayın. Eğer (gerçekten) inanıyorsanız üstün gelecek olan sizsiniz.” (Âlî İmrân,139)

 

Bizler Müslüman mıyız, mümin miyiz?

Kur’an-ı Kerim’inde “Allah kâfirlerin müminlere galip gelmesine asla imkân vermez.” (Nisa: 141), “Muhakkak ki Allah müminlerle beraberdir.” (Enfal:19) diye buyurulurken bugün kâfirlerin müminlere galip gelmesinin, müminlerin yokluk ve sıkıntılardan kurtulamamasının sebebi acaba nasıl izah edilebilir?

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN