Dilipak'ın dili mi, AK Kadınlar dili mi ak?..

Bu sözde suç duyurusu bildirisi AK Parti’ye kurulmuş bir tuzaktır…

Abdurrahman Dilipak o tuzağın bir yemidir!..


“Dinle, yoksa dilin seni sağır eder.

Yüzleş, yoksa kalbin seni esir eder.

Anla, yoksa zihnin seni deli eder.” (Kızılderili Atasözü)

***

Dilipak'ın dili mi, AK Kadınlar dili mi ak?..

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı, gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak’ın bir yazısında sözde kendilerine hakaret edildiği iddiasıyla 81 vilayette (bütün kadın kolları başkanları eliyle) eş zamanlı olarak suç duyurusunda bulunuyor…

Uçan Ekonominin Parametreleri!..

Bir kişiye tam 10 pul, dokuz kişiye hiç pul...


“Şüphesiz, yeryüzünde yürüyen canlıların Allah katında en kötüsü, akıllarını kullanmayan (gerçeği görmeyen) sağırlar, dilsizlerdir.” (Enfâl, 22)

***

İyiye Giden, Uçan Ekonominin Parametreleri!..

Efendim neymiş, toplam milli gelirimiz ve kişi başına düşen milli gelirimiz geçmiş yıllara göre 3 misli yükselmiş, ihracatımız 5-6 misli artmış, ülkemize gelen turist sayılarında 4-5 misli artış olmuş, ekonomi uçuşa geçmiş!.. Peki, olmuş da ne olmuş?..

***

Bugün Cum'a!..

Mübarek Cumamız bereketli ola!.. Hayırlar feth, Şerler def ola..


“Ey îman edenler! Allah için hakkı ayakta tutun, adaletle şâhitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun; bu, takvâya daha uygundur. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.” (Mâide, 8)

***

Bugün Cum’a!..

Müminler olarak bizleri Cum’a gününe kavuşturan, yaptıklarımızın ve yapmamız gerektiği halde yapmadıklarımızın hesabını vereceğimiz, öldükten sonra bizi dirilten ve dönüş kendisine olan Yüce Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun…

Sizin en büyük düşmanınız kendi içinizde!..

“Onlardan teşkilat mensubu olmaz!..” Peki, bunlardan olur mu?!..


“Sarhoş, cinayeti yapar da sonra “özrüm vardı, kendimde değildim” der. Kendinde olmayış, kendiliğinden gelmedi sana, onu sen çağırdın.” (Hz. Mevlâna)

***

Sizin en büyük düşmanınız kendi içinizde!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a arzuhâlimdir!..

***

Sayın Cumhurbaşkanım!.. Diyorsunuz ki: “Kendini milletin üstünde gören, gönül kazanmak yerine gönül yıkan, hizmete yönelmek yerine dar kadroluculuk yapan, toparlamak yerine dışlayan kişiden AK Parti teşkilat mensubu olamaz...”

Kurban ve Bayram...

Kurban kesmeye imkânı olduğu halde “benim kurban kesmeye gücüm yok” demek; sağlamken “ben sakatım” demektir!..


“Âdemoğlu, kurban bayramı günü, Allah’a kurban kesmekten daha sevimli gelen bir amel işleyemez...” (Tirmizî, Edâhî, 1)

***

Kurban ve Bayram…

31 Temmuz Cuma, Kurban Bayramı…

***

Kurban; Hz. İbrahim aleyhisselamın oğlu İsmail aleyhisselamı Allah için feda edebilmesinin, oğul Hz. İsmail’in baba Hz. İbrahim’e itaat ve teslimiyetinin sembolüdür…

Memuriyeti Tartışmalı Kişilerden Yönetici Olur Mu?..

Aylarca vazifesine gitmeyen bir kamu personeli müdür olarak atanacakmış!..


“Sizden önceki milletler şu sebeple yok olup gittiler: Aralarından soylu, mevki ve makam sahibi biri hırsızlık yapınca onu bırakıverirler, zayıf ve kimsesiz biri hırsızlık yapınca da onu hemen cezalandırırlardı. Allah’a yemin ederim ki, Muhammed’in kızı Fâtıma da olsa, mutlaka cezalandırırdım.” (Buhârî, Hudûd 11; Müslim, Hudûd 8; Ebû Dâvûd, Hudûd 4)

***

Memuriyeti Tartışmalı Kişilerden Yönetici Olur Mu?..

Olmaz…

***

Deniliyor ki: Aylarca vazifesine gitmeyen (bu durum müfettiş raporlarıyla da tespit edilen) bir kamu personeli müdür olarak atanacakmış!..

Bürokrat tayinlerinde güzellik ve nezâket!..

Kendi atadığınız başarılı bürokratlarınızın onura edilmesi, çalışma azimlerinin kırılmaması, hele hele eş ve çocuklarının rencide edilmemesi önemli değil midir?


"Öldürdüğünüz zaman, öldürmeyi güzel yapınız… Hayvan kestiğinizde de kesmeyi güzel yapınız." (Müslim, Sayd, 57; Ebû Dâvud, Edâhî, II)

***

Bürokrat tayinlerinde güzellik ve nezâket!..

Kamudaki tayinlerde (personelin yer değiştirmelerinde) adeta “Devlet olarak ben, atadığım personelimi istediğim zamanda, istediğim şekilde, istediğim yerde değerlendiririm(!)” mantığı hâkimdir!..

Bugün Cum'a!..

Mübarek Cum’amız bereketli ve hayırlara vesile olsun!..


“Ben size öğüt vermek istesem de, eğer Allah sizi azdırmak istemişse, öğüdüm size fayda vermez. O, sizin Rabbinizdir ve O’na döndürüleceksiniz.” (Hud, 34)

***

Bugün Cum’a!..

Müminler olarak bizleri Cum’a gününe kavuşturan, yaptıklarımızın ve yapmamız gerektiği halde yapmadıklarımızın hesabını vereceğimiz, öldükten sonra bizi dirilten ve dönüş kendisine olan Yüce Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun…

Hâin Kimdir, Kime Hâin Denir?..

Hâinlerle mücadele eden bütün dava ve gönül erlerine, vatan ve millet sevdalılarına selam olsun!..


“Kim, bir kardeşine, gerçeğin başka olduğunu bildiği halde bir şeyi tavsiye ederse ona ihanet etmiş olur.” (Ebû Davûd, İlim,8)

***

Hâin Kimdir, Kime Hâin Denir?..

Günümüzde en faza kullanılan kelime; hâin!..

Hâinlik sıfatını hakkıyla hak eden (açık ve gizli) bütün hâinleri şiddetle ve nefretle kınıyorum!.. Bütün hâinlere lânet olsun!...

Ayasofya’da ilk Cuma Namazı!..

Minber ve mihrap Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a emanet!..


“Hayal çok kıymetli bir meziyettir… Bir şeye hayal etmeden hiçbir şey yapılamaz… Bizim gerçekleştirdiğimiz şeyleri sizler hayal bile edemezsiniz!..” (Prof. Dr. Necmeddin Erbakan)

***

Ayasofya’da ilk Cuma Namazı!..

Hayal ediyorum: 24 Temmuz 2020 Cuma… Minber ve mihrap Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a emanet!..

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN