Ekonomik savaştan kaçmayız!..

Ekonomik savaştan kaçanın beli kırılsın!..


“Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;

Siper et gödeni, dursun bu hayâsızca akın.” (Mehmed Âkif Ersoy)

 

Ekonomik savaştan kaçmayız!..

Başkan Erdoğan’ın “Ekonomik savaş başlamıştır, yastık altındaki dolarlarınızı, altınlarınızı TL’ye çevirin” çağrısını doğru okumak ve doğru yorumlamak lazım… Bu mesaj; bayramlarda külliyede ağırlanan ünlülere bir mesajdır!

Fındıkta kaçınılmaz acı son!..

Kral çıplak!.. Tütündeki akıbet ne ise fındıkta da o olacaktır!


“Senin iyiliğini isteyen kimse, “yolunda şöyle bir diken var” diyendir. Yolunu kaybedene iyi gidiyorsun demek şiddetli bir zulümdür.” (Şeyh Sâdî Şîrazî)

 

Fındıkta kaçınılmaz acı son!..

Ağustos'un 10'u olmuş, fındıklar toplanmış kurutulup çuvallanmış; hala 2018 rekoltesi açıklanmamış ve fiyat belirlenmemişse; demek ki Tarım Bakanlığı fındıkta söz sahibi değil, devletin fındığa müdahalesi mümkün değildir!..

Mülki idarecisini arayan yayla; Bektaş Yaylası!..

Yaylalar sadece turizm alanı değildir…


“Altın ne oluyor, can ne oluyor, inci, mercan da nedir bir sevgiye harcanmadıktan, bir sevgiliye feda edilmedikten sonra.” (Hz. Mevlana)

 

Mülki idarecisini arayan yayla; Bektaş Yaylası!..

Bektaş Yaylası; Merkez, Bulancak ve Dereli İlçelerinin müşterek yaylası… 1150 konut ve 63 ticarethanenin yer aldığı 1561 hektarlık ender yaylalarımızdan biri…

400 projeden ilimize düşen pay ne kadar?

Valilere de bakan yardımcıları gibi yardımcılar verilemez mi?


“İnsanlar olmuş olanlara bakarak, ‘Neden?’ diye sorarlar. Ben olmamış şeyleri düşünerek, ‘Neden olmasın?’ diye sorarım.” (George Bernard Shaw)

 

400 projeden bizim ilimize düşen pay ne kadar?

Başkan Erdoğan, 100’lük eylem planında yapılacak önemli projeleri kamuoyuyla paylaştı... 24 Haziran seçimlerinin üzerinden daha 40 gün geçmeden böyle 400 önemli projenin tasarısından değil 100 günlük sürede bunların tamamlanacağından bahsetmek; bu projelerin çok önceden hazırlandığının, planlı ve disiplinli bir çalışma ürünü olduğunun göstergesidir.

Bugün Cuma!..

Allah’ım! Bu mübarek Cuma gününü bizlere bereketli kıl!..


“Allah, rızasına uyanları, onun sebebiyle selâmet yollarına doğrultur; onları izin ve iradesiyle karanlıktan aydınlığı çıkarıp kendilerini dosdoğru bir yola iletir.” (Mâide, 16)

 

Bugün Cuma!..

Allah’ım! Senin yolunda yürüyenlere güç ver… Senin dinin yüce olsun diye çalışanlara güç ver… Senin dininin mensupları izzet kazansın diye çalışanlara güç ver… Dilediğini galip getiren, dilediğini zelil eden Sensin!

Giresun'da müessif olay...

Ülkemizde ilk defa mı böyle bir ölümlü hadise vuku buluyor?


“Bir adamı öldürsen bir kere onu gözden kaybedersin. Fakat onu gözden düşürürsen kaç kimsenin gözünden düşürmüş olursun. Demek o kadar onu öldürmüşsün.” (Hz. Mevlana)

 

Giresun’da müessif olay… Ve yargısız infaz!..

Sebep ne olursa olsun, müsebbipleri kim olursa olsun, tarafları haklı ya da haksız olsun; nihayetinde ortada ölümlü bir hadise ve acılı bir aile var… Üzülmemek ve tepki göstermemek mümkün değil.

Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.

O Adamdan Belediye Başkanı Olmaz!..

İman, ‘inkâr’la başlar… Önce “Lâ ilâhe”, sonra “illallah”…


“Vallâhi biz, tâlip olanı veya vazîfe hırsı bulunanı yönetici yapmıyoruz!” (Buhârî, Ahkâm,7)

O Adamdan Belediye Başkanı Olmaz!..

Aday tespitlerinde kimlerin belediye başkanı olabileceğinin araştırılmasından önce “kimlerden belediye başkanı olamaz” bunun üzerinde durulmalıdır….Hayır, Evet’ten önce gelir… Önce ret, sonra kabul… Haramın terki, helalin yapılmasından öncedir… Zarar verici bir şeyin giderilmesi, fayda verici bir şeyin elde edilmesinden öncedir.

Bugün Cuma!..

“Mümin bal arısı gibi hep güzel, temiz, helal şeyler yer, hep güzel şeyler üretir.”


“İyi olanınız, kendisinden herkesin hayır umduğu ve şerrinden emin olduğu kimsedir. Kötü olanınız ise kendisinden hiç kimsenin hayır ummadığı ve şerrinden emin olmadığı kimsedir.” (Tirmizî, Fiten, 76)

 

Bugün Cuma!..

“Allah’ım Senden Seni sevmeyi, Seni seven kişiyi sevmeyi, Senin sevgine ulaştıran ameli yapmayı isterim. Allah’ım Senin sevgini bana kendimden, ailemden daha sevimli eyle…” (Tirmizî, Deavât, 72)

Ehil insan hazinemizi açığa çıkartalım!..

Liyakatli şahsiyetlerin tespiti; bir devlet ve hükümet politikası olmalı!..


“Allah, size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emrediyor.” (Nisâ, 58)

 

Ehil insan hazinemizi açığa çıkartalım!..

Vazifeyi ehline verelim!.. İyi de, ehiller nerede?.. Bu ehil şahsiyetleri nerede ve nasıl bulacağız?

Bunun pazarı yok ki gidip de alalım!

Bugün Cuma!..

“Emrolunduğu gibi dosdoğru ol!..”


“Allah’a yemin ederim ki, Allah Teâlâ’nın, senin sebebinle bir tek kişiye hidayet verip doğru yola iletmesi, senin için, kızıl develerin olmasından (ve bun­ları tasadduk etmenden) çok daha hayırlıdır.” ( Buhârî, Fedâilu'l-Ashâb 9)

 

Bugün Cuma!..

Ey Allah’ım! Rahmetinle, fazlınla ve kereminle gam ve kederlerimizi gider, hüznümüzü aç, düşmanlarımızı helâk et ve zelil kıl… Bizleri sözünde durmayan, emanete ihanet eden, onurunu yitiren, münafık kullarından eyleme Allah’ım!

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN