Anneler Günü!..

Neden her gün değil de sadece senede bir gün Anneler Günü?


“Biz, insana anne babasına iyi davranmayı emrettik.” (Ahkâf, 15)

***

Anneler Günü!..

Neden her gün değil de sadece senede bir gün?

Senede sadece bir gün kutlanılması adet halene gelen anneler/babalar günü; yoksa her gün beraber olduğu halde saygı ve sevgide cimrilik yaptıkları, belki çoğu defa kalplerini kırdıkları anne ve babalara karşı hayırsız evlatların(!) senede bir gün gönül alma, özür dileme günleri midir?

Hoşgeldin Yâ Şehr-i Ramazan!..

Ramazan ayı Müslümanlar için ne büyük bir saadet!..


“Nice oruç tutanlar vardır ki, kendisine sadece susuzluğu kalır; nice gece namazına kalkanlar da vardır ki, sadece gece uykusuz kalmış olur. (İbn Mâce)

 

Hoşgeldin Yâ Şehr-i Ramazan!..

Bizleri müminler olarak bir kez daha Ramazan-ı Şerif’in rahmet ve mağfiret iklimine kavuşturan Yüce Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun…

***

Gel ya Şehr-i Ramazan gel!.. Bize gel, evimize gel, işyerimize gel!.. Caddemize ve sokağımıza, köyümüze ve mahallemize, şehrimize ve ülkemize gel!.. Gel de sar bizi, kuşat bizi, nurlandır bizi!

Bugün Cuma!..

Allah’ım! Mübarek Cuma günü bereketli kıl, bizi Ramazan ayına kavuştur!


“O çok esirgeyenin (has) kulları, yeryüzünde vakar ve tevâzu ile yürürler. Kendilerine beyinsizler (hoşa gitmeyecek) laflar attığı zaman “Selâm(etle)” de(yip geçe)rler.” (Furkân,63)

 

Bugün Cuma!..

Bizleri yeni bir Cuma gününe kavuşturan Rabbimize sonsuz hamd ü senalar olsun… Ümmeti olmakla iftihar ettiğimiz Sevgili Peygamberimiz Habib-i Huda Muhammed Mustafa (sav)’e sonsuz salat ve selam olsun.

Ahmet Davutoğlu’nu Nasıl Bilirsiniz?

“Şeytanın defterinde adı olmayanın rahmanın defterinde adı olmaz.”


“Eğer bir parti görevlisi, görev aldıktan sonra evini, arabasını, yaşam tarzını değiştiriyorsa ben o adamı partiye sokmam. Eğer şaibeli bir durum varsa bunun hesabını sorar, yollarımızı ayırırız” (Ahmet Davutoğlu)

***

Ahmet Davutoğlu’nu Nasıl Bilirsiniz?..

Ahmet Davutoğlu, Dış politikada uzman, Başbakana Başdanışmanlık, Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık, AK Parti Genel Başkanlığı yapmış tecrübeli bir akademisyen (ilim ehli) ve partili partisiz her kesimde iz bırakmış bir siyasetçi...

Bugün Cuma!..

Hayırlar feth, şerler def ola…


“O çok esirgeyenin (has) kulları, yeryüzünde vakar ve tevâzu ile yürürler. Kendilerine beyinsizler (hoşa gitmeyecek) laflar attığı zaman “Selâm(etle)” de(yip geçe)rler.” (Furkân,63)

 

Bugün Cuma!..

Lütfettiğin mevkii ve makamı, bahşettiğin servet ve yetkiyi, adaletle kullanacak, adalet için kullanacak iman ver bize Allah’ım.

23 Nisan Çocuk Bayramı!..

23 Nisan hüzün doluyor insan!..


“Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.” (Aristo)

 

23 Nisan Çocuk Bayramı!..

23 Nisan; TBMM’nin açılışı… 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Bugün CUMA, bu gece BERAT!..

“Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman ibadetle ihya ediniz, gündüzünü de oruçla geçiriniz.”


Rabbim! Beni namaza devam eden bir kimse eyle. Soyumdan da böyle kimseler yarat. Rabbimiz! Duamı kabul eyle.” (İbrahim 40)

 

Bugün Cuma!..Bu gece BERAT!..

Bu gece; Mübarek Berat Gecesi…

Berat gecesi; Şaban ayının 15’inci gecesi, Ramazan-ı Şerif’e 15 gün kaldığının müjdecisi!

Çalınan, Kaybettirilen Değerlerimiz!..

Neyi nerede kaybettiğinizi bilmiyorsanız boşuna aramayınız, bulamazsınız!


”Sen taş, kaya ve mermer dahi olsan, eğer bir terbiyecinin (gönül sahibinin) eline düşersen cevher olursun…” (Hz. Mevlana)

***

Çalınan, Kaybettirilen Değerlerimiz!..

Kaybettiğimiz değil kaybettirilen, yitirdiğimiz değil çalınan değerlerimizin farkında mıyız?

Kişi ihtiyacı olan şeyin peşine koşar… Kişi neyi kaybettiğini, nerede kaybettiğini biliyorsa; arayacağı şeyi de bilir, arayacağı yeri de! Lakin neyi nerede kaybettiğinizi bilmiyorsanız boşuna aramayınız, bulamazsınız!

Bugün Cuma!..

Mübarek Cumamız bereketli ola!..


“Ölçü ve tartıda hile yapanlara yazıklar olsun. Onlar, insanlardan bir şey aldıklarında tam ölçüp tartarlar. Kendileri başkalarına vermek için ölçtüklerinde ise eksik tartarlar. (Mutaffifîn, 83/1-3)

 

Bugün Cuma!..

Bizleri Allah ile aldatan ve aldananlardan, mülkle şımaranlardan, imkânla azanlardan eyleme, yükseldikçe alçakgönüllü olmayı, büyüdükçe mütevazı olmayı, çoğalttıkça şükretmeyi nasip eyle Allah’ım.

AK Parti’de Temizlik Dönemi!..

Sn. Cumhurbaşkanı millete verdiği sözü yerine getirmelidir!..


“İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendisine kör bakar. Neye nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar.” (Hz. Mevlâna)

 

AK Parti’de Temizlik Dönemi!..

31 Mart seçimleri, sonuç itibariyle AK Parti için bir bakıma başarıdır. Nihayet kuruluşundan bugüne kadara girdiği 15’inci seçimde de birinci olarak çıkmıştır.

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN