FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (1)

Başkan fısıltı gazetelerinde dolaşan iddiaları olarak doğruladı…


“Mala ve mevkie düşkün bir adamın dînine verdiği zarar, bir koyun sürüsünün içine salıverilmiş iki aç kurdun o sürüye verdiği zarardan daha büyüktür.” (Tirmizî, Zühd, 43)

***

FİSKOBİRLİK Başkanından İddialara Cevap!.. (1)

Uzun süredir kamuoyunda dillendirilen, lakin yeni yapılan genel kurulda hiç gündeme gelmeyen (daha önceki yazılarımda) bahis mevzuu yaptığım bazı iddialarla alakalı Başkan Lütfi Bayraktar Bey ile görüştük…

FİSKOBİRLİK Olağan Genel Kurulu...

Fındık üretimi ve ticaretiyle ilgilenen illerin siyasetçileri Fiskobirlik gibi bir kuruluşun Genel Kuruluna ilgi göstermiyorlar!..


FİSKOBİRLİK Olağan Genel Kurulu yapıldı…

Daha doğru bir ifade: Yapılmış!..

***

Bir zamanlar (yıllarca) fındık denilince ilk akla gelen, dünya markası, ciddi, güvenilir bir müessese olan… Takriben 500 binden fazla üreticinin 200 binin ortak olduğu, 50 kooperatiften müteşekkil dev bir kuruluş olan FİSKOBİRLİK…

Esnafın feryadına kulaklarını tıkayan ŞEHRÜL EMİNLER!..

Tamirat süresinde firmanın kusurlu hareketlerinden ve tamiratın gecikmesinden dolayı mağdur olan cadde esnafının zararları tazmin edilecek midir?..


“Mazlum ol, zalim olma… Üzül de üzen olma!.. Mahşerde hesap zordur. Ezil de ezen olma!..” (Hz. Mevlâna)

***

Esnafın feryadına kulaklarını tıkayan ŞEHRÜL EMİNLER!..

Giresun Belediyesi, 2020’nin son aylarında Belediye ile İller Bankası ortak finansmanı ile gerçekleştirilen Bulancak Durağı ile Keşap Durağı arasında (Alparslan Caddesi, Osmanağa Caddesi) uygulanmakta olan güzel bir “Cephe Giydirme” projesi başlatmıştı…

Sarayburnu Camii memba suyuna kavuştu…

Sarayburnu Şadırvanı hayalin esere dönüşümü… Mananın maddeyle bütünleşmesi…

İnancın ve sabrın zaferi…


“Her şey hayalle başlar, bunun temelinde inanç yatar. İnansanız başarırsınız.” (Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN)

***

Sarayburnu Camii memba suyuna kavuştu…

İstanbul Fatih İlçesinde (Mimar Sinan eseri) Şehzade Camii örnekleme suretiyle (tamamen kesme taştan) inşa edilmiş olan Giresun/Bulancak Sarayburnu Camii (yine tamamen kesme taştan inşa edilen) Şadırvanı 41 km. mesafeden (yayladan) gelen içme suyuna kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor…

Giresun Limanı KAPATILMIYOR, Müjde!..

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının liman sahasındaki yeni “çözüm projesinin” de takipçisi olacağız!..


“Leyla’nın güzelliğine ancak Mecnun’u gözüyle bakmalısın ki, onu seyretmenin sırrı sana da görünsün.”

***

Giresun Limanı KAPATILMIYOR, Müjde!..

Müjdeli haberi Giresun Milletvekili Sayın Cemal Öztürk veriyor…

Cemal Bey diyor ki: “Bundan böyle limanın kapatılması söz konusu dahi edilemeyecektir… Limandaki silolarla ilgili sorun vardı, bu konu da çözüme kavuşturuluyor… Bu konuda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca proje hazırlandığı ve projenin yakın zamanda uygulamaya geçeceği öğrenildi.”

Elvedâ Yâ Şehr-i Ramazân!..

Ramazan Bayramı; dilini ve kulağını çirkin sözlerden, gözlerini çirkin bakışlardan, el ve ayaklarını kirli işlerden koruyanların, meşru ve helal da olsa nefsinin nice arzularına gem vuranların bayramıdır!..


“Ey Nefsim! Seni sen yapan benim., beni de ben yapan sensin. Ya yola gel beraber gidelim ya da yoldan çekil ben Hakk’a gideyim.” (Hz. Mevlâna)

***

Elvedâ Yâ Şehr-i Ramazân!..

“Hoş geldin yâ şehr-i Ramazân” diye sevinçle karşılayıp, korona belası tehdidi altında camilerde cemaatle teravih namazından, dostlarla birlikte iftar yapamama mahrumiyet hüznüyle bir aydır ağırladığımız kutlu misafirimizi, bir yıl sonra tekrar karşılamak ve kavuşmak ümidi ve duasıyla “elvedâ yâ şehr-i Ramazân” diyerek hüzünle uğurluyoruz…

176 Yaşında Genç Polis Teşkilatı!..

Polis teşkilatına 176. yaş gününde verilecek en güzel hediye; "Türk polisimize hak ettiği 3600 göstergesi hayırlı olsun!.." müjdesinin verilmesi olacaktır!..


“Halka hürmet edenler hürmete mazhar; halkı tahrik edenler hakarete layık olurlar. Halka saygınlık veren kişi, saygın tutulmuştur. Halkı küçümseyenlerse saygı görmemişlerdir.” (Hz. Ali)

***

176 Yaşında Genç Polis Teşkilatı!..

10 Nisan 1845 (12 Rebîu’l-Evvel1261); Türk Polis Teşkilatının doğum günü…

10 Nisan 2021; Türk Polis Teşkilatını 176. Yaş günü…

Berat Gecesi...

Bizi af olunmuş ve rızıklandırılmış, dert ve sıkıntılardan şifa bulmuş olarak Ramazan ayına kavuştur Allah’ım!..


“Allah’ım Senden Seni sevmeyi, Seni seven kişiyi sevmeyi, Senin sevgine ulaştıran ameli yapmayı isterim. Allah’ım Senin sevgini bana kendimden, ailemden daha sevimli eyle...” (Tirmizî, Deavât, 72)

***

BERAT Gecesi!..

Bu gece; Mübarek Leyle-i Berat… Bizleri bir BERAT gecesine daha kavuşturan, öldükten sonra bizi dirilten ve dönüş kendisine olan Allah’a hamdü senalar olsun.

İBB’de zorunlu LGBT eğitimi!..

Bu, kim kimin dostu, kim kimin destekçisi olduğunun da ibretlik bir belgesidir!..


“Dünya hayatı, inkâr edenler için (pek süslendi) bezendi. (Onlar), imân edenlerle eğleniyorlar. Halbuki takva sahibi olan o müminler, kıyamet günü onların (fevkindedirler) üstündedirler. Allah dilediğine hesapsız rızık verir.” (Bakara Sûresi, 212)

***

İBB’de zorunlu LGBT eğitimi!..

LGBT nedir?.. LGBT, lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel veya travesti -halk dilinde ibnelik- diye adlandırılan Allah’ın lânetine ve Lût kavminin helakine sebep olan en rezil sapıklık ve ahlaksızlıktır.

Çanakkale Zaferinin 106. Yıl dönümü…

Şehitlerimiz bizlerden nutuk ve çelenk değil Kur’an ve dua bekliyor!


“Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber,
Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.(Mehmet Akif Ersoy)

***

Çanakkale Zaferinin 106. Yıl dönümü…

Çanakkale Zaferi; imanın küfre, hakkın batıla, mananın maddeye üstünlüğünün zaferidir.
Çanakkale Zaferi; emperyalist güçlerin hezimetidir.

Site İçinde Ara

Haftanın Sözü

“Aslan köpeklere baş olursa, köpeklerin her biri kendi karşısındakine aslan kesilir. Eğer aslanlara köpek baş olursa, o aslanların hepsi köpek olur.” (Yusuf Has Hacip)

Namaz Vakitleri
Giresun Hava Durumu
GİRESUN